Днес загубих бебето :(((((

  • 10 611
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 526
Hari75.. Cry Hug ..при теб е било много по-тежко Sad

Да ти е живо и здраво детенцето!:)
Не съм се отказала и след 3 месеца  се надявам да мога да се похваля отново, и този път да завърши успешно!:)

# 31
  • София
  • Мнения: 910
Всичко ще бъде наред!По постовете си личи колко силна жена си-и повярвай ми ще успеете да си имате бебе!   bouquet

# 32
  • Мнения: 521
nlight, стискам палци скоро отново да се похвалиш с две чертички  Hug

# 33
  • Мнения: 526
 Hug Благодаря ви!  Hug
дано есента да се похваля с 2 чертички! Simple Smile

# 34
  • Мнения: 177
Много съжалявам, за случилото се. Дай си време за почивка и после с по-бистър ум ще обмислиш нещата. Не се предавай! Успех и много  Hug !

# 35
  • Мнения: 29
nlight ,аз те разбирам мила кураж  Hug и на мен ми се случи това:    моята история е дълга, но ще ви я разкажа.на 17.06.-- бях в 24 г.с. прокървих и често ходих по малка нужда и ме приеха в болница.прегледаха ме на ехогр. и вагинално и казаха че съм добре и бебето отговаря на 24 г.с. и ми преляха някаква банка за задържане ,но  си остана честото ходене до тоалетната.усъмниха се че е бъбречно и ми преляха друга банка,която ме успокои малко,след това ме преглеждаха още 1 път на хогр. и вагинално
в събота на визитация споделих че от петък не усещам движенията на бебето и доктора ме прегледа на видеозон и каза ,че бебето има сърдечен пулс и си отговаря на  седмиците,но се съмнявал ,че изтичат околоплодни води и малко по-късно ме прегледаха на 3D трима докотри,после ме бъркаха да вземат проба и ми казаха че изтичали води от някъде и ме пратиха в 22ч с линейка в майчин дом-там ме прегледаха само вагинално и като ме качиха на етажа веднага ме включиха на системи-(само да вметна ,че от събота до понеделник никой не ме погледна освен да ми сменят системата) ,че чак до понеделник преглеждат ме и докторката ми казва,че бебето е в 20 г.с. и е мъртво. по-късно закупих 2 хапчета и ми ги сложиха отдолу за да предизвикат раждане ,после не е за разправяне ,исках някой да ми обясни ,но уви,а въпросът ми беше-----как може за толкова кратко време да стане това като през цялата бременност не съм имала никакви проблеми

# 36
  • Мнения: 2 908
ТАТ и МАТ не е добре да са извън норма,аз страдах едно време от проблеми с щитовидната жлеза и имах проблеми с ТАТ и МАТ-от тогава от лекари знам,че проблеми с хормоните на щитовидната жлеза не позволяват да се задържи бебето. За това при следваща бременност трябва да бъдеш наблюдавана за тези хормони.Може те да са причината и то най-вероятната за аборта-много съжалявам за което!  Sad

# 37
  • Мнения: 526
танчолина, съжалавям миличка за загубата ти Sad  И при мен на същата дата (17.06) се случи... но при теб е било ужасно. Sad
какво ти казаха докторите?..някакво обяснение...предположения? Ти изследвания някакви правила ли си?

огнена стихия, проблемите със щитовидната наистина са пречка, но ако се взимат мерки и се нормализират хормоните би трябвало да няма проблеми. Антителата за съжаление доста трудно могат да влязат в реф.граници обаче Sad Моите бяха високи, ..не знам дали това е било причината, но сега се опитвам да ги смъкна ..или поне да ги намаля перди да започнем отново опити за бебе. Като цяло въпроса с антителата е спорен и много комплексен, и мнението на лекарите е разделено на две - едните смятат, че антителата нямат никакво отношение към износването на бебето, а другите смятат, че могат да предизвикат спонтанен аборт.

# 38
  • Мнения: 29
чакам резултатите от болницата,още не съм ходила на преглед след случкаата  ,но когато стане това ще ви пиша непременно Hug,моята докторка ми каза да изчакам още

# 39
  • Мнения: 29
Привет на всички.Днес си взех хистолог. изследване и понеже нищо не се разбира помолих докторката да ми разясни написаното.И така тя ми каза ,че причината е високо кръвно и съм имала някакво възпаление.Имам въпрос към вас :толкова ли е опасно това кръвно налягане,а за възпалението нищо не ми казаха.

# 40
  • Мнения: 4 390
толкова ли е опасно това кръвно налягане

Опасно е, да. Както за майката, така и за плода.





# 41
  • Мнения: 123
Здравейте, момичета !
И аз в началота на юни изгубих плода си !
Бях в 12 г.с, отивам на първи преглед без абсолютно никакви оплаквания / единствето често уринирах, но незнам това означава ли нещо /. Отивам на преглед и се установява мисед,плода е изгубен от повече от 2 седмици. Беше четвъртък, а лекарката ми каза, че ще ме приеме в болницата в понеделник. Приеха ме в понеделник, а направиха аборта чак във вторник.
А най-странното за мен бе, че след манипулацията НЕ МЕ ПРЕГЛЕДА НИТО ЕДИН ЛЕКАР, НИТО ДРУГО МЕДИЦИНСКО ЛИЦЕ. Упоиката ми държа повече от 3 часа, през които постоянно повръщах. При изписването попитах кинеколога не ми ли се полагат някакви прегледи или изследвания, той каза, че само ако се чувствам зле.
Между другото когато ме изписваха бях и с температура, но лекаря каза че е нормално.

И така мили момичета, това е моето преживяване...

Нека тези от вас, които знаят какви мерки и изследвания се правят след такъв случай, моля ви пишете

# 42
  • Мнения: 526
 Sad Мария, съжалявам за загубата ти Sad И при мен беше така - без никакви симптоми, ..идва много неочаквано... сякаш от розовите облаци изведнъж си паднала в черна дупка ...Sad
Но...ще се възстановиш, както физически, така и психически. В началото си мислиш, че никога няма да направиш нов опит, но после...ти идват други мисли  Hug Ще видиш:)

Вероятно са ти сложили много гадна упойка, а и това, че след като си разбрала си чакала толкова много до деня на абразиото е много натоварващо психически.
При мен всичко стана много бързо и 3 часа след като разбрах, че е мисед вече бях излязла от упойката. ПОнеже стана много бързо, бях яла един банан преди да отида на преглед (и аз ей така без да подозирам нищо) ..се наложи да си купя една упойка, защото тази, която имат в болницата нямаше да ме хване.

Упойката се казва ДИПРИВАН, и я препоръчвам на всички!. Излязох от упойка веднага и си тръгнах след 10 минути. Невероятно направо,   Rolling Eyes като си спомням при предния мисед как беше - там ме държа 4-5 часа и имах ужасни странични ефекти от които ми идваше да скоча от терасата направо - едно такова отвратително мравучкане по цялото тяло, все едно имаш буболечки под кожата си. Shocked
А с този диприван, сякаш просто се събудих веднага, при това без да бъда сънлива и си тръгнах веднага.

# 43
  • Мнения: 29
Здравейте на всички   Hug вчера след като разбрах причината за моята загуба на най-желаното от мен ,прочетох толкова статии за високото кръвно при бременните ,че свят ми се зави,но поне разбрах защо всички изследвания ми бяха наред ,а краката ми все бяха подути.Но също така разбрах ,че ние хората не можем да знаем всичко.За съжаление ,ако моята докторка ми беше обърнала по-вече внимание на кръвното(а тя всеки месец го мереше и ми казваше ,че ми е високо и нищо) това нямаше да се случи-поне така си мисля или така се успокоявам.Но всеки търси начин за това и колкото се може по-бързо да се възтанови.Написах каквото чувствам и знам ,че вие ме разбирате и подкрепяте в трудни моменти Hug    http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=43

Последна редакция: ср, 15 юли 2009, 11:25 от танчолина

# 44
  • Мнения: 29
При мен след като предизвикаха раждане с прословутите хапчета ме изчистиха без упойка ,и както винаги оставам безмълвна от отношението на всички който бяха там в тоя момент.Просто и сега ми се иска да отида там и  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт