СЕПТЕМВРИ - '09 - 29

  • 12 051
  • 300
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 186
Здравейте.Днес ходих на нефролог(за бъбреците) и освен,че ми прегледа бъбреците погледна и бебето.Оказа се,че е с главата на долу.Много рано ми се струва.Чета,че след 30-та седмица било нормално да се обърне.Чак в петък съм на лекар,до тогава.. Rolling Eyes
На всичко отгоре започнах да качвам кръвно,от 104/70 сега правя 140/90.Утре ще правя изследвания дано няма нищо тревожно.Айде наоплаквах се.Нещо на последък само за това пиша тук Sad

# 46
  • Варненско мишле
  • Мнения: 168
Малта,знаеш ли ,че последно  време и аз съм доста "позаспала"-ставам към 9.30 и до 12-12.30 пак ми се доспива.Аз го отдавам на жегите преди всичко-те много изтощават , пък и нощем не мога да спя вече спокойно - лягам към 12.30, но често съня ми не идва преди 3-3.30. А и доколкото съм чела за последния триместър са възможни такива проблеми,дори пишеше ,че нощното безсъние ни подготвяло за предстоящото след раждането  Wink
 А покупките за бебо още не съм ги почнала,все ми се струва рано-до края на септември -ехееееее...Който е с втора бременност е по-наясно,но за такива като мен-кой е най-добрия ориентир за  закупуване на необходимите неща-списъци от нета,съвети на приятелки,форуми или...като му дойде времето-всеки да си прецени за себе си ? Как мислите? Засега смятам да си взема само нещата за изписването-за бебо, а за мен - помпа,но пак се колебая дали да е нова или от продавалника(макар да имам малко резерви за там ).

# 47
  • Мнения: 14
dundito 2 моят бебок също днес никакъв го няма.И аз като теб се събудих и чаках да зарита,мина много време и усетих някакво движение,той вече ме рита рядко,а повече усещам как се движи и ми" размества вътрешностите"!Миналия месец ми казаха по един път на ден да го следя че го усещам,ама този не знам как е,на всеки час ли е?Трябва да се пита.
Lipstick* на мен бебето ми е с главата надолу от няколко месеца newsm78

# 48
  • София
  • Мнения: 461
Lipstick* на мен бебето ми е с главата надолу от няколко месеца newsm78

И моето е така Crazy Ама онзи ден лекарката ми каза, че има време и още да се върти.

# 49
  • Мнения: 1 495
малта, и аз съм горе-долу така, особено миналата седмица, докато дойда на работа и вече ми се спеше, а си лягам малко след 10 часа и би трябвало да се наспивам.
dundito 2, моето бебе също някои дни е много тихо, почти незабележимо, седя на тръни по цял ден, а други дни е много подвижен, успокоявам се ,че се е обърнал по определен начин.
galatea72, има доста списъци из интернет за бебето. Горе-долу са добър ориентир, ама като прочетох темите за ненужните покупки ще се опитам да огранича и някои неща само да си ги набележа, а ако потрябват тогава да се купуват. Май обаче откъм дрехи и играчки няма да се ограничавам много като гледам как съм се вманиачила newsm78.

# 50
  • Мнения: 1
Здр,мами!
напоследък малко се губя по линията,надявам се ,че всичко при вас е наред и бебетата растат.Ние с бебка днес бяхме на 4д и ни направиха диск. Heart Eyes Иначе съм в болнични вече 2 седмици и с нашият татко сме по разходки.
Доки днес ми каза ,че трябвало да наблиагам на протеините,че бебка измерена по коремче и кра4ета малко била по-назад Sad Надявам се да наваксаме през идните 3 месеца!!!

Весита,страхотно оформление на темата!!!Поздравления!  bouquet

# 51
  • Мнения: 277

Да, от този, ама нали ви казвам - по едни неведоми пътища... Сложно е за обяснения, а и не трябва да обяснявам много-много Simple Smile

# 52
  • Мнения: 365
Здравейте момичета!
Аз от няколко дена се губя по трясето, защото след настинка съм със ....синузит. Цепи ме главата, запушен ми е носа. Само с физиологичен разтвор не ми се отпушва, затова слагам към разтвора по малко Олинт от (този за деца). Прочетох в нета за някаква рецепта на баба Ванга за синузит - меси се "питка" и се налага на лицето, та с мъжо вчера замесихме една, той ми я сложи и.....ми изгоря лицето  Mr. Green. Сега изглеждам все едно съм стояла 5 часа на слънце.
Не съм ви чела и утре ще го направя. Искам само да поздравя vesita за старанието над темичката

# 53
  • Мнения: 2 774
Привет и от мен  wavey
Аз днес ходих на ЖК та сум много щастлива,не бях виждала беба от 13-тата седмица  ooooh! и нямах търпение да я видя   Laughing
За чертата на корема,моята се виждаше миналата седмица,даже я показвах на една приятелка.....но след 2 часа я нямаше  Shocked,направо в чудо се видях  newsm78.
Преди в 7мия вече се виждаше ясно ,но сега нещо.....няма я .
Списъците обсъждате та преди малко се сетих за какво търчахме до аптеката още първия ден в къщи- за лепенки за пъпа  Peace,на Мони пъпчето падна още на 3-тия ден ,та трябваше лепенка за къпането,прибавих лепенките за пъп към моя списък,та споделям и с вас .

# 54
  • Мнения: 277
А покупките за бебо още не съм ги почнала,все ми се струва рано-до края на септември -ехееееее...Който е с втора бременност е по-наясно,но за такива като мен-кой е най-добрия ориентир за  закупуване на необходимите неща-списъци от нета,съвети на приятелки,форуми или...като му дойде времето-всеки да си прецени за себе си ? Как мислите? Засега смятам да си взема само нещата за изписването-за бебо, а за мен - помпа,но пак се колебая дали да е нова или от продавалника(макар да имам малко резерви за там ).
По принцип е хубаво да имаш и количката, и леглото, и шампоанчето, и коритцето/легенчето (няма значение), и малко повече дрешки от комплекта за изписване - бебето си повръща понякога на всяко ядене, не може да го оставиш с наповръщани дрехи... Одеалца 1-2, че все пак сепември е... В Джъмбо има едни по 5.99 лв, мн са сладки, различни цветове. Шишета - поне 3; 1 биберон залъгалка (не купувай повече, защото за първото ми дете бяхме купили 4 със силиконови биберони, а тя харесваше от ония гадните, жълтите, та пак купувахе); лигавчета може 2-3; памперси 4-9 кг. Първото си дете повивах на масата - покривах масата с дебело одеал, сгънато на няколко ката, да е меко, покривах го с нещо мекичко и така. Преди 10 години така стояха нещата Simple Smile ама ей на, пак оцеляват децата, и без маса за повиване Simple Smile
Та съвета ми е: слушай приятелки и познати, които имат вече 1 дете. В нета 50% от нещата от сисъците са "екстри", дето е хубаво да имаш, ама струват излишни пари. Ако не ти е проблем, избери най-дългия списък, който намериш, и купи всичко Simple Smile Но... няма смисъл. Повечето неща се и ползват не повече от месец-два. Успех!

# 55
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
TRINITI , да не би да е имало хрян в питката щото аз преди си налагах директно хрян за синузит и ми изгоря лицето Mr. Green

Аз днес бях на пазар да купувам разни неща  за яслата на Алекс и по между другото купих и едно бебешко боди и едни чорапки, колкото да си начеша крастата, а иначе от нета ще си пазарувам предимно тези неща. Имаше и страхотни комплекти за изписване, но без пелена към тях.
То не знам дали ще я вземат пък сега на ясла, защото я нахапало бълха или комар и явно е направила алергична реакция и е цялата на плюски. Сега мажа с алергозан и дано по-бързо й минат. То че не е заразно не е, ама де да знам дали няма да е проблем да я приемат Rolling Eyes

На мен пък от една седмица гаденето ми се възвърна- четох, че понякога в последните месеци пак се появява, но поне използвах случая да откажа пак цигарите и дано вече не пропушвам.

# 56
  • Мнения: 493
Имам следния въпрос към майките които вече имат дечица: Каква бебшка козметика сте ползвали и ще ползвате сега? Имате ли наблюдения за Джонсън Бейби?

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
BebEshOnDeL , няма фирма, която да не съм пробвала,но Чико според мен са най-добри. Ползвам ги все още за Краска и смятам да заредя и за бебето, живот и здраве отново Чико!  Peace

# 58
  • Мнения: 631
BebEshOnDeL и аз пробвах всичко с първото дете, но съвсем в началото се доверих на педиатърката и си купих чист зехтин преварих го и след къпане го мажех с него. Но  Naughty е хубаво да се подготвиш с кремче за подсечено дупе, пудричка, вигантол, зимафлор, дактарин - за гъбички в устата, физиологичен разтвор за нослето. Лично аз с първото дете не ми се наложи да ползвам нищо друго освен зехтин, задължителните зимафлор и вигантол  и капки за колики и честно казано всичко друго отиде на вятъра. Така, че мой съвет е не се презареждайте с продукти, а купувайте дето се вика "пресни" ако ви се наложи.

# 59
  • Мнения: 277
BebEshOnDeL Така, че мой съвет е не се презареждайте с продукти, а купувайте дето се вика "пресни" ако ви се наложи.
Подкрепям!  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт