ДЕТСКАТА ГРАДИНА-30

  • 11 492
  • 438
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 241
Вела, и в нашия квартал масово има разлепени предизборни плакати по гаражите, но на собствениците май не им пука много-много.

Мечо, дано следобяд всичко е наред при Иво. Гергана е в нейната градина, но в друга стая и за това сигурно е спокойна.

МерСедес, идеята с рулата е страхотна. С какво си ги украсила? Бонбони ли са това? И забелязвам, че рулата са опаковани, фабричната опаковка ли е това?

Разгледах снимките, всички деца са страхотни!  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 1 949
Много мразя така, но .... запис  Embarassed После ще пиша повече, че Криси ме дърпа да четем  #Crazy

# 17
  • Мнения: 3 219
Дю, аз нищо не съм украсявала, и за мен самата беше голяма изненада, всичко са го направили в градината, аз им бях дала апарат да снимат. А рулата бяха Тирамису, бяха посипани с парченца шоколад отгоре, а те са сложили допълнително и малки бонбонки, от които бях купила цяла опаковка от 700грама-от онези в прозрачно фолио, за смучене, шаренки, сети ли се ? Украсата си е от тях, цветята, балоните и т.н.

# 18
  • Мнения: 2 320
Вела ,много хубави снимки.

Тия предизборни агитации са лееко досадни.Вчера излизам на пазар и през 10 метра са се наредили различни младежи и бутат в ръцете на хората листовки.Спира някаква кола пред нас,изляза някой си и ми казва - така и така аз съм съученик на мъжа ти и сега съм кандидат в  еди коя си партия.Ще гласуваш ли за мен ooooh!На всичко отгоре искаше да ми остави един куп листовки да му ги раздавам на приятели,а аз му викам сори ама с политика не се занимавам!

Малката ходи на градина- в друга стая са, с други госпожи и лели- така било лятото.Не съм забелязала да не и се ходи,само се сърди,че влизаме от другия вход .

Ние на 13 отплаваме към морето.Нямам търпение вече

# 19
  • Добрич
  • Мнения: 5 469
Преди малко ми се обадиха от РИК - на нашата порта вече няма предизборен плакат. Личало си, че е имало, но някой го е разлепил. На другите порти имало, само на нашата бил отлепен.  LaughingА преди два часа, когато проверих си стоеше на портата.  Значи все пак има начин да накараш някоя партия да си свали сама предизборните плакати - само трябва да подадеш оплакване срещу нея с точния адрес на афиша. smile3521

# 20
  • Мнения: 1 241
МерСедес, браво за инициативата в ДГ! Сетих се какви са бонбоните, аз ще се разтърся и за други идеи за украса.

Вела, много бързо са реагирали от РИК.

Наталия, когато се запътят към мен с листовки, казвам, че знам за кой ще гласувам и нямам нужда от агитация, да си дават листовките на други. Приятно море! И на мен ми се ходи, но тази година ще пропуснем.

# 21
  • Мнения: 284
Дю,на Стефи на РД нямаше торта и свещички.Почерпила беше децата с бонбони,дребни сладки,бях взеба малки вафлички,"макси-микс",натурален сок.Мерседес ми даде идеята за бонбончетата в прозрачна опаковка.Покрай цялата еуфория с РД и подаръците,тя милата не забеляза,че нямаше торта.
Мечо Пух,би следвало да направят така учителките,че да не изнервят децата,а да ги предразположат.Дано свикне бързо.
Вела,добре е че си подала оплакване в РИК.
В пощенските ни кутии е залято с всякакви плакатчета и материали.Падат по земята,лепят по стените и входната врата на блока:bad-words:.Всяка вечер като се върна от работа ги изхвърлям в кошчето,което сме сложили в коридора до входната врата,разлепяме плакати.Поддържаме много чисто във входа,даже на инкасаторката за водата сме й казали да закрепва на дървеното табло с габърчета обявата за водата,а не да лепи по врати и стени.

# 22
  • Мнения: 1 241
Диана, за Гергана тортата е нещо свещено!  Crazy Поръчала си е лилава торта с Пепеляшка за рождения ден, иска да духа свещички в градината, така както са празнували всички други деца там. През последните 2-3 месеца почти всяка седмица е имало рожден ден в групата. Но забраната е от РИОКОЗ и няма как. Лилавата торта с Пепеляшка ще остане за у нас, но ми се иска там поне свещички да духне. Ще занеса и разни други дребни сладки и солени неща и сок.

# 23
  • Мнения: 284
Стефи си знае милата,че в тортата има яйца.И не се сърди.И така и не измислих за нейният РД какво да купя,че да забода свещички Embarassed.

# 24
  • Мнения: 948
Здравейте!

Да се запиша и аз в темичката, въпреки, че Вали вече е ваканция и не ходи на градинка.Това не ми пречи обаче, чета си ви редовно.

Вела, нормално е да се ядосаш.Поздравления за бързата намеса на РИК.Дано престанат с разлепването на агитационни материали!
Мечо Пух, стискам палци Иво да се адаптира бързо!

# 25
  • Добрич
  • Мнения: 5 469
Стефи си знае милата,че в тортата има яйца.И не се сърди.И така и не измислих за нейният РД какво да купя,че да забода свещички Embarassed.

Бисквитена торта с обикновени бисквити или платове от такива е подходящо решение за вас, ако до другия рожден ден не сте преустановили диетата.

# 26
  • Мнения: 284
Вела,и аз се надявам,но времето ще покаже.

# 27
  • Мнения: 5 393
Отчет- заварих го щастлив и доволен, каза, че му е харесало в новата градина и учителките били добри. Ще видим дали ще е така утре сутрин. Laughing

Аз се прибрах като мокра кокошка. На места по улиците водата беше буквално до коленете( прд Торакс на Стамболийски). Като пристигнах в квартала вече беше спряло да вали Tired

# 28
  • Мнения: 284
Мечо Пух,радвам се,че детето е било спокойно и му е харесала новата градина. Hug
А тук за първи ден от миналата седмица не валя дъжд.Само гърмя.

# 29
  • Мнения: 1 817
Привет на всички, аз ви чета рядко, и не пиша, но сега имам следния случай и много ви моля за помощ, поне да ми кажете към кого и къде мога да звънна, за да разбера как стоят нещата с тези дежурни градини.
Става дума за следното: Нашата градина юли и август почива и съответно имаше бележка да подадем заявление за дежурната градина дали и в кой периода ще я посещаваме. Подавам аз такова заявление, че детето ми и юли и август ще посещава дежурната градина и накрая съм упоменала седмиците, в който няма да е там. Минава юни месец, никой нищо не ми казва. Отиваме вчера в дежурната градина и директорката ме пита "вие кой месец ще посещавате градината?" и аз така  Shocked викам юли и август, и съм описала в заявлението кога ще отсъства и тя "Ама и 2-та месеца ли ще е тук?" викам "Да". И отново й казвам кога ще отсъства и тя "Ама то така...." и не продължи. Оставихме детето и си тръгнахме. Да вмъкна, че през деня разбирам от една позната, чието дете е в същата градина, че на тях са им казали да си изберат или юли ИЛИ август, а на нас нищо подобно. Отивам днес и госпожата на тяхната група ме подхваща "Да ви питам какво значи че детето ще е тук малко от август?" , казвам й че в заявлението съм описала периода и че това "малко" са първите 2 седмици от август. От там се започва един неприятен разговор, че едва ли не те нямали кога да почиват, накрая й зададох въпроса "Това политика на вашата градина ли е или е така по някаква наредба? При условие че пише че градината ще е дежурна и юли и август (това го проверих в kg sofia), а аз трябва да избирам един от двата месеца?" отговора й беше, че така е във всички дежурни градини.
Въпроса ми е следния, наистина ли е такава практиката на дежурните градини и къде е упоменато това. Към кого да се обърна да проверя, ако трябва ще пратя проверка в градината или каквото е необходимо искам да го направя, да съм наясно, не да влизам безпричинно в конфликти искам да съм информирана.
Съжалявам, че е толкова дълго, но не знам кой е този работодател и родител който има възможност на 1 месец отпуск. Не съм длъжна да давам никому обяснение защо аз не мога да излизам отпуск точно юли или август.
Много ще съм ви благодарна ако ми отговорите.

Общи условия

Активация на акаунт