Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Въпрос за отпуск за бащинство

  • 64 323
  • 103
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
Да, когато го изпишат може да излезе в този отпуск

  bouquet  bouquet  bouquet

# 16
  • последна надежда
  • Мнения: 243
рано ми е да питам, но по добре да съм информирана от рано....

този отпуск от 15дни за таткото как се изчислява. Таткото го усигуряват на минимална, а иначе взима 1000лв на ръка. Ако си ползва отпуската от 15дни колко парички ще вземе?

# 17
  • Мнения: 36 643
Ами ще взима както при майчинство- ако е осигуряван поне 12 месеца назад,  за последните 6 месеца 80 % от среднодневното на което се е осигурявал
Ако се осигурява последните 6 месеца например на 240 лева, разделяш 1440 на броя отработени дни през последните 6 месеца, например 124, и получаваш 11.61 дневно. От тази сума 80 % са 9.29 лв. Това е най- най- грубо казано
Парите, получавани "на ръка" не влизат и няма как да влязат в изчисляването на това обезщетение

# 18
  • последна надежда
  • Мнения: 243
Плодова фея     Hug bouquet

най-вероятно тогава няма да си ползва отпуската  ooooh!
или ще вземе само няколко дни

# 19
  • Варна
  • Мнения: 690
имам следния въпрос: от счетовод. на мъж ми му искат някаква декларация по чл. 163 ал.7 за бащинските която той трябва да попълни и да им прати. Ядосах се на това че искат тй да си намери бланката в интернет и да си я попълни-нещо което май не е негова работа /поне за търсенето на бланката/.
Имаме следните док:
-от болницата ни издадоха док. за бащински
-епикризата на детето
-акта за раждане /ще го вземем след 2 дена/
-...............само тази дек. не можем да намерим. Моля ви дайте ми линк да я дръпна че имам чувството че му правят на пук за тия бащински.
Неговата работа е да се "рови под колите" /нали е механик/ а не да търси такива док. в нета.
Моля за help

# 20
  • Бг
  • Мнения: 769
Привет, не се ядосвай за глупости. Бланката можеш да си я дръпнеш от страницата на НОИ - www.noi.bg. Директен линк няма как да ти дам, като ти се отвори страницата отиваш вляво на "Парични обезщетения  и помощи", след това си отваряш "Парични обезщетения при болест, майчинство и трудоустрояване и помощи от ДОО" и там ще видиш "ЗАЯВЛЕНИЕ - ДЕКЛАРАЦИЯ за изплащане на парично обезщетение при раждане на дете на основание чл. 50, ал. 6 от КСО до 15 календарни дни".  Бланката си е негово задължение да си я попълни, за това не можеш да се сърдиш на счетоводството.

# 21
  • Мнения: 912
аз така и не разбрах последно- епикризата става ли за удостоверение от болницата за дата на изписване на детето и дата на раждане, или трябва изрично някаква си друга "служебна бележка тип удостоверение от болницата" в друг формат??!! newsm78

# 22
  • Мнения: 36 643
не, не става
Болниците знаят каква бележка трябва и я дават

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 18 378
епикризата ставаше в началото,когато болниците не знаеха каква е бележката

# 24
  • Мнения: 912
сериозно ли #Cussing out, егати трябва да се връщам в болницата значи, а там пишеше, че за този отпуск трябва само епикриза (гр. Русе)
имам чувството,че за столицата винаги се различават нещата...а уж сме равнопоставени навсякъде...

# 25
  • Мнения: 36 643
Mis-Demeanor , не са различни нещата, издава се специална служебна бележка от болницата
Този вид отпуск е от скоро и в началото не беше ясно с какво ще се удостоверява датата на изписване

# 26
  • Мнения: 39
Темата е много полезна, за което благодаря. Аз към момента нямам въпрос, но тепърва ни предстои   bouquet

# 27
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 412
Момичета, искам да ви питам нещо свързано с това обезщетение от НОИ.
Нашият тати все още го чака, а аз не знам къде и кого мога да попитам за тези парички, че са си половин заплата. Подадени са февруари. С ПИК може ли нещо да се провери в сайта на НОИ?

# 28
  • Мнения: 36 643
Може,д а, може да се провери кога са подадени и статуса на обработка
Подадени са февруари или с аползвани февруари?

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 18 378
С ПИК може ли нещо да се провери в сайта на НОИ?


ако отпуска е полдан февруари,ще му ги изплатят края на април т.е тези дни

с пик проверяваш на сайта на НОИ-Справки и на подадени документи и болнични листове

Общи условия

Активация на акаунт