Мога ли да замразя вишни и бели череши?

  • 5 425
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Имам ужасно много и се чудя дали мога да ги замразя.
Мисля след това да ги правя на сок/компот, но вместо да ги правя на отсега искам просто да ги замразя и после да си ги варя по малко по малко, някой замразявал ли е?  newsm78

А сладко от бели череши правили ли сте? Ако да, как махате костилките ако нямате уредче? newsm78

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 746
Костилки махам със сламка за сок (от тези с огъващото се рамо). Достатъчни са ми като диаметър, за да нацелят костилката. Чувала съм, че череши не се замразяват. За съжаление не бих могла да дам смислена причина защо. Пропуснала съм го като информация.

# 2
  • Мнения: 5
Разбира се че можеш да си замразиш череши,но гледай да са здрави. Wink СЛадкото с бели череши става най -хубаво,за костилките нищо не мога да ти кажа,аз имам уредче Blush

# 3
  • Мнения: 7 091
Благодаря ви, аз се чудя, защото аз замразявам червени и черни боровинки и после правя сокове и през зимата, та се чудех дали и с вишните ще работи...

Иначе черешите сигурно на сладко ще ги направя. Калина можеш ли да ми пуснеш кратко обяснение как се прави( в какво съотношение захар и череши), защото никога не съм правила. Благодаря ти много! Hug

# 4
  • космополитно
  • Мнения: 941
Замръзени във фризер черешите си стават супер. Единствено изискване е наистина първо  да махнеш костилките- може дори просто да нацепиш плодовете с разрез, за да ги извадиш .

# 5
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Аз също замразявам всякакви плодове в хладилника,в това число и череши и вишни.Първо ги издчиствам от костилките и хайде във фризера.Когато ги вадя обаче от фризера след като се размразят са доста мекички но на вкус са си същите.

# 6
  • под тепетата
  • Мнения: 9 474
Преди години -повече от 20, в пловдивските хали продаваха замразени вишни и череши. По онова време си беше направо деликатес! Аз лично ги замразявам изчистени в кутии от маргарин, като ги наръсвам със захар. Другият ми начин специално за сладкиши е : нареждам изчистените вишни  в буркани, наръсвам захар ( на 330гр. буркан 3-4с.л. захар) и оставям на хладно да си пуснат сока. Затварям и стерилизирам най-много за 5 мин, колкото да излезе въздуха. Остават сравнително твърди, а не като на компот. По въпроса за чистенето на костилките - с един "щъркел" - това е вид фиба, ако се сещате ( представлява две плоски дълги повърхности, приличат на човката на щъркел), или с черните фиби ( за кокове ги ползват)- това ми е "уреда"  Embarassed
 Преди 20-тина дена си играх да чистя 4кг вишни- истинско изпитание за нервите ми! 2-та кг за сладкиши, а другите 2 - на сладко.

# 7
  • Мнения: 5
Калина можеш ли да ми пуснеш кратко обяснение как се прави( в какво съотношение захар и череши), защото никога не съм правила. Благодаря ти много! Hug

Разбира се . Hug Наръсвам килограм череши с килограм захар. Оставям така няколко часа докато си пуснат сока и слагам на котлона. Варя десетина-петнайсет минути,не повече, не трябва да е силен котлона,а слабо да ври и постоянно обирам отделящата се пяна,5 минути преди готовност добавям 5 грама лимонена киселина .Накрая ароматизирам с индрише!После сипвам топлото сладко в бурканчета и веднага затварям и обръщам бурканите и така докато изстинат, после прибирам в шкаф на хладно Wink

# 8
  • Мнения: 7 091
Благодаря ви много момичета Simple Smile Аз имам общо към 10 кг - вишни 5 и череши 5, а те се развалят бързо и искам да ги обработя, защото са много вкусни.

Биляна, аз точно така си мислех да направя ( като за сладкиши) няколко буркана от вишните! Благодаря ти за идеята! Hug

# 9
  • под тепетата
  • Мнения: 9 474
Моля, моля...Радвам се , че мога да съм  ти полезна с нещо. Не преставам да се възхищавам на твоите торти- произведения на изкуството   bouquet

# 10
  • Мнения: 7 091
Благодаря  Embarassed Simple Smile

# 11
  • Мнения: 814
Аз също замразявам вишни, но поставям всеки плод в "гнездо" от шоколадови бонбони/  има във всяка кутия/. Като са замразени поотделно по-лесно мога да отделя количество, по-малко от съдържанието на кутията, а пък и не се разкашквам много при размразяване.

# 12
  • Мнения: 7 091
Аз също замразявам вишни, но поставям всеки плод в "гнездо" от шоколадови бонбони/  има във всяка кутия/. Като са замразени поотделно по-лесно мога да отделя количество, по-малко от съдържанието на кутията, а пък и не се разкашквам много при размразяване.

Арита, това е много хитро!
На мен така или иначе ми трябват за сок след размразяване, така че разкашкването не ми е проблем.
Успях вчера да направя и сладкото, и замразените, и пълнежа за пай, който сподели Биляна.
Благодаря ви много за съветите на всички! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт