Августинки 2009 - тема № 49

  • 12 202
  • 294
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 219
Fifonka, вервай ми, той няма да я буди, ама тя него - със сигурност  hahaha
Багнето, вода има на Хип, ама е майка си и баща си, но за новородено, дето не пие кой знае колко (ако пие въобще) може и от нея. А иначе може изворна, но да си я преваряваш, какво пречи? Аз си давам от чешмата, на скоро започнах изворна, защото ми идва по-евтино отколкото да вкл котлона.
pepejeans, минерална за кърмаче никак не е препоръчителна. А изворната поне първите месеци мисля, че е добре да се преварява  Peace
Захира, нямат ли опция да ти го докарат? Само в багажник, ако не се пускат седалките сигурно едва ли ще го събереш.

Сега да ви споделя за вчерашната лекция. За мене беше полезно да чуя мнението на д-р Масларска. Но аз така и не успях да стигна до крайно решение дали да давам вода и кога да започне захранването. Тя сподели виждането на СЗО, че захранване и вода не са необходими преди 6 мес., НО при нормално развитие на детето, както и не пропусна да изтъкне факта, че препоръките на СЗО са изготвяни за развиващите се страни (като пример даде Индия, където приема на вода крие опасност от зараза с доста болести - малария ...).  Не отричат категорично подсладената вода като източник на енергия, особено в началото, ако коластрата е малко. Доколкото ми е известно обаче в болниците (вкл. в тяхната) се дава вода на всички бебета. Другото объркващо за мене е захранването след 6 мес. В семейството ми има педиатър, който се занимава основно с редки анемии и крайно неприятни заболявания и е категорично на мнение, че захранването трябва да започне по-рано, тъй като сред децата особено с желязодефицитна анемия преобладава групата на късно захранените Thinking #Crazy И като довод ми изтъкна и факта, че все още няма категорични доказателства в подкрепа на новата школа, поради факта, че това наистина са сравнително нови схващания и нямат достатъчно наблюдения върху възрастни отгледани по този начин. А така ми се искаше да изтъкна някакъв неоспорим факт  Joy, защото съм голям инат и не обичам да ми се месят в решенията и категорично да ми се заявява това трябва, а това не!
Лелее, стана много дълго, извинете ме. Чудя се дали да продължа с доклада ми  Rolling Eyes
За тези, които се интересуват (другите да ме извинят и да пропуснат): -кърмене на поискване - може, но не повече от 7-8 пъи дневно и през интервал поне 2 ч, за да се избегнат проблеми при храносмилането, раздуване на стомаха, колики и т.н
- 1вата седмица, докато се отпушат каналите е хубаво след всяко кърмене да се доизцеждат гърдите, дори и да са 10-20 мл, също да се редуват гърдите в началото предлагайки на бебето и двете на всяко хранене
- добре е да се измиват гърдите с подхдящ сапун преди и след кърмене, въпреки че на някои кремове пише, че не е необходимо
- изворната вода също не е подходяща за новородени - чак след 6 мес. не е необходимо тя да се преварява
И още много въпроси се коментираха, но да не досаждам повече, ще ви разкажа в петък, а който се интересува мога н алични да довърша историята.
А сега малко коментари от моя страна, като вече минала през това Simple Smile Кърмих си малката на поискване - нямаше такова чудо, сучене по час и нещо и след половин час пак. Не мисля, че се е прехранвала, дори напротив. Смятам, че всяка може да си прецени колко суче детето и дали трябва да направи по-голям интервал за кърменето или не. А колкото до твойте хора - ама как да е ново схващане и да няма възрастни? Сигурно точно те са изключително кърмени, да не мислиш, че прабаба ти е имала пюрета да дава от 3-тия месец или е готвила специално за детето? Ами не разбира се, дори са кърмели и по 1г без захранване. Може би проблема по-скоро е в нашето хранене, тъй като никак не ядем здравословно. А за анемиите - ами има си изследвания, когато се установи такава, се мисли как да се реши този проблем. Не мисля, че е особенно основателен техния коментар  Naughty
За измиването на гърдите мисля, че коментирахме и според мен най-правилно е само веднъж дневно със сутрешния душ примерно. През останалото време, ако искате само с вода, без сапун и каквото да било. Е, ако мажете с нещо гърдите и трябва да се мие - да, но по-добре да си вземете мазило дето е без отмиване, ако ви се налага въобще  Peace
За коликите - всяко бебче е различно, на едно действат едни медикаменти, на друго - други. Но и това ще го разберем когато се появят на бял свят Simple Smile
Нощното хранене - аз съм я хранела, когато иска, т.е. не съм я будила за да храня, щото видиш ли минали 3ч. или пък да я оставя да реве, щото трябва да спи и да давам вода за да я залъжа. За мен това не е правилно. Когато детето няма нужда от храна вечер то само си показва и спира. Обикновенно хранените с АМ по-бързо се отказват от нощното хранене, защото засища повече, докато с кърмата не е съвсем така, все пак съдържа вода и т.н., по лесно се усвоява, и бебчо по-бързо огладнява. Но и това ще има да го коментираме после много Simple Smile Макар, че смятам, че сега на жегите няма да искат да сучат нонстоп, освен може би, ако са жадни  Thinking
За уригването - за мен най-бързия и лесен начин е, след хранене, детето да се остави известно време легнало, и после да се изправи и евентуално да се потупа леко - така най-бързо се оригват, иначе може да се чака и час Simple Smile Е, то и това не е гаранция де.

Стана дълго, извинето, но предполагам, че ще е интересно за някой.

Аз си взех нощни на Always, но сигурно и другите ще вършат работа. А тези памперси - не съм ги ползвала, и не ги знам, но щом са от памук, не би трябвало да запарват, което ще е хубаво за нашите летни бебета  Peace

# 31
  • На плажа
  • Мнения: 1 111
Момичета,благодаря за отговорите,просветлихте ме по въпроса и още следобяд отивам да си извадя карта. Peace
Силви,стискаме ти палци,споко всичко ще е наред   Praynig
dgudge ,все още нямаме новини от Деси .Всички чакаме и стискаме палци,всичко да е наред. newsm17

# 32
  • Мнения: 521
Нещо, което за мен беше полезно да чуя, бяха съветите как да се справим с коликите. Като най-безобидни и като 1во средство, до което да прибегнем спомена чайчетата. Може би има някакви специални, но от приятелки с малки деца съм чувала, че анасона и още нещо имаше newsm78, много помагат.
Аз от сестра ми знам - чай от копър за колики и капки Лефакс.
Захирка, за леглото - ние нашето с кола го взехме, но пуснахме седалките, имаме VW Passat, комби и едва се събра с пуснати седалки, освен това е доста тежко, мъжа ми и брат ми го тътриха и не може да се каже, че е леко. По-добре изчакай мъжа си. В магазина, от  където го купихме имаше само една продавачка и не можехме да разчитаме на нейната помош за пренасянето, така че не рискувай по-добре. Иначе за сглобяването - не се сглобява трудно  Hug

Последна редакция: ср, 15 юли 2009, 12:24 от tracy_t

# 33
  • Мнения: 219
Тина, защо нова карта? Само на тази която имаш да ти дадат бележка, и после дават на счетоводителите. Няма смисъл да имаш 2 карти. Всъщност, на коя банка беше това, дето ти дават 5% год лихва - може пък да е изгодно  Peace

# 34
  • Мнения: 29
Zahira™ сглобява се лесно, но едва ли ще то качиш в колата. Пакета е дълъг колкото леглото 1.40 м.

# 35
  • София
  • Мнения: 42
  Здравейте,момичета,
  Най-напред относно проверката за изплатени болнични с ПИК линка е https://benefits.nssi.bg/EGN/
Този,който биберон ко е дала е за социалните осигуровки.Аз току ще проверих-превели са ми 1-вия блничен,който беше от 26.05-25.06.Само ,че още нямам пари по банковата сметка Sad
  Честити ни нови бебчета!Така благородно им завиждам,но ще си почакам до края на август (ако бебка не благоволи да се появи мъъъъничко по-рано Simple Smile ).Ивана е много сладко бебче-да расте жива и здрава и много да радва мама и тати!!!
  Ходих днес да си взема изследванията за кръв и урина всичко е ОК,хемоглобина ми е висок.Но от микробиологията се оказа,че имам гъбички.Доктора ми предписа едно лекарство,което като си го сложих,през нощта смених 3 мини превръзки и понеже не течеше гъсто и лепкаво като лекарството,а рядко като вода,та си изкарах акъла,че са започнали да ми изтичат водите.Дори щях да ходя на преглед вчера,но спря.Добре,че не отидох-пак щях да се изложа Simple Smile
  Кои мами ще присъстват на лекцията в петък?Аз този път съм там със сигурност,каквото ще да става!!!Къде мислите да ходим след това?Този път ще взема и фотоапарат,така,че може друг да не се товари Simple Smile
Янче,мерси,че забеляза липсата ни,ама напоследък май само ви прочитам и изчезвам навън.Ти пак ще дойдаеш направо в 12.45 ч ,нали?
  SmileLikeHeaven,аз си взех същите превръзки,не мисля,че ще има проблем.
  Zahira,чакаме снимки на леглото!!!Много искам и аз моето да си го взема вече (при родителите на мъжа ми е,а те са в друг град) за да мога най-накрая да си изпера и изгладя дрешките,но май ще стане чак към края на юли Sad
  Е,това е засега.До скоро!

# 36
  • Мнения: 3 372
gemma, утре ще имаш Peace Парите постъпват в банковите сметки във вторник и четвъртък Peace В този линк дето си дала си пише на коя дата парите ще ти постъпят по сметката

# 37
  • Мнения: 485
и аз нямам търпение другата седмица вече да отидем да купим легълцето и да започна да пера и да си наредя нещата Simple Smile  Peace

# 38
  • Мнения: 5
Здравейте!
Джема, мерси за линка за болничните.
Мамите с пароли - нека някоя да напише името на бебе Ивана на първа страница.
За водата - аз имам кана за филтриране на вода и мисля първо да филтрирам боклуците и после да преварявам. Аз също съм чувала, че не е хубаво първите месеци дори изворна да се дава. А от тази кана  съм много доволна. И на вкус водата става по-мека и по-хубава. Може и да си въобразявам де, но така ми се струва Simple Smile
Любопитка, благодаря за споделената информация, както и на Цвети за коментарите.
Пловдивските мами, нали Данчето ви беше организирала среща, защо не сте отишли  Grinning
Хайде в петък 12.45ч. София - пред ЦУМ, Пловдив - Пощата на главната, Варна - на Севастопол, останалите градове да ме извинят, но не знам къде се правят срещи Simple Smile ААА, Шумен - направо на бившия но нейм в градската, че правят страхотна цитронада Simple Smile И Стара загора - на часовника  Laughing
Приятен ден на всички и се пазете от жегите!

# 39
  • Мнения: 140
Пловдивските мами, нали Данчето ви беше организирала среща, защо не сте отишли  Grinning
Хайде в петък 12.45ч. София - пред ЦУМ, Пловдив - Пощата на главната, Варна - на Севастопол, останалите градове да ме извинят, но не знам къде се правят срещи Simple Smile ААА, Шумен - направо на бившия но нейм в градската, че правят страхотна цитронада Simple Smile И Стара загора - на часовника  Laughing
Приятен ден на всички и се пазете от жегите!

Само така Диме! Иначе кьорава снимка няма да видим.

Джудже, за Деси и ние сме в неведение, но се надяваме на добри новини  Praynig

Силви, стискам палци корекцията да мине леко, а за секциото, не се притеснявай, може би така е по-добре  Peace

# 40
  • Мнения: 1 569
За водата пак да се включа аз какво съм записала на нашето у-ще: минерална вода - не, изворна да (без преваряване) - на Хип или Девин. В книжката ми 'Бебе - начин на употреба' пък (издадена мин. година) пише, че е хубаво каквато и да е вода да се преварява по 10 мин!  Peace

Джема
: да миличка, ще дойда направо в 12.45. Леле в най-голямата жега, но толкова ме кефите, че не мога да пропусна!  Laughing Hug После срашно ще ми лиспват тези срещи Sad Дано продължим да си се виждаме, макар и по-рядко и на по-малки групички...  Cry

# 41
  • Мнения: 485
значи на новородено може да се дава изворна ... примерно на девин (розовия етикет то мяй пише че може и за бебета)
и не е нужно да я преварявам!

# 42
  • София
  • Мнения: 358
Здравейте всички Simple Smile
Янче, тук съм, не съм се изгубила безследно, просто достъпа до РС-то напоследък ми е малко ограничен, пък и всички родители се изредиха да ни гостуват и нямаше как да пиша много.
Честито на новото бебче - да са живи и здрави и то и майката Simple Smile

Любопитка, явно си присъствала на много интересна лекция - в Токуда ли слуша д-р Масларска? Жалко че съм я изпуснала.

За водата виждам че коментирате - аз вчера в ХИТ видях няколко вида вода за кърмачета - вкл и на ХИП - беше 4 лв за 1.5 или 2 литра (не помня). За Девин изворната знам че също е минерализирана - просто по-малко. И до колкото знам, ако се преварява минерална вода нищо ценно не й се губи, напротив повишава се общата й минерализация (защото се изпарява водата). Аз мисля да си взема кана Брита, която да филтрира чешмяната - хем ние ще пием по-чиста вода, а за бебо ще я преварявам. Сега видях че на ХИП водата пише че в първите 24 часа след отваряне не е нужно да се преварява, но после явно ще трябва.

За петък не знам - нещо много ми натежа корема и е абсурдно да издържа цяла лекция седнала в онези неудобни столове, но пък може да дойда след това с фотоапарат Simple Smile

Ние вече сме накупили почти всичко за бебо. Само козметика не съм избрала още, освен това не знам от кои точно продукти да взема на съответната марка - шампоан ще ми трябва ли в началото, а лосион ли да взема или крем или пък мляко за тяло? А олио ще ми трябва ли? Май се колебая между Веледа и Себамед ... но има още малко време.
Памперси ще вземем като се роди бебо - в зависимост от това колко е голям.

# 43
  • Мнения: 0
Цвети, мерси за коментарите  bouquet Няма ли още някоя мама да сподели нейния опит, колкото повече мнения, по-добре.
За превръзките, взех и от двата вида, пък ще видим.
Аз не успявам да отворя линка за болничните, ще пробвам по-късно пак, дано се получи  Simple Smile

# 44
  • Мнения: 219
liubopitka линка сигурно ти дава грешка, просто трябва да натиснеш на Continue to this website (not recommended). и ще ти се отвори  Peace

Мисля, че и изворна вода трябва да се преварява първите месеци. А филтрираща кана, смятам, че е много добро решение, не само за бебчета, но и за всяко сем. И аз мисля да си набавя таква, както и ел кана, после за притопляне на водата ще е мн удачна.

Общи условия

Активация на акаунт