Сега лято и море, а ФЕВРУАРИ всяка ще гушка своето дете! (7)

  • 9 945
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6

missmall съчувствам ти, не че секса е много важен и на първо място, но все пак си има зна4ение и за тонуса и за удоволствие  Simple Smile
На мен ми няма нищо, даже ми казаха ако искам да спортувам, но в тези жеги не знам защо не ни е много до секс Simple Smile  Вчера 4етох, 4е втория триместър на жените мн им се прави и било нормално  Heart Eyes.  Моят мъж се шегува, 4е ве4е бил дърт и не му било до това  smile3532

Ами лек и усмихнат ден, все пак след като бебо се роди вси4ко ще си дойде на мястото  Hug  Hug

# 16
  • Мнения: 307
missmall съмнявам се да издържат нашите татковци чак до февруари Joy
Моят още си кротува ама ще видим до кога,не че в тая жега наистина нещо ни се прави де...
А и то все ми е лошо и отпаднало.После ще наваксваме Wink
Аз пък да ви се оплача че втори ден съм болнични и вече не издържам,като съм на работа искам у дома,сега като съм вкъщи искам на работа-ето пък угодия няма!!!

# 17
  • Мнения: 17
И на мене вчера след поредната разходка до вилата ми стана такова едно криво на коремчето, и тази сутрин се погледнах на моя ехограф. Хем съм си забранила, ама нямаше да издържа до вторник. Струва ми се, че всичко е наред.
Сега отивам да пазарувам, че мъжо пак е поканил десетина гости за утре. Лесно му е на него!

# 18
  • York
  • Мнения: 826
Здравейте и от мен.
 Съни чудна темичка си спретнала   bouquet

Аз се прибрах от работа и ще изляза пак към три и половина, че е страшна жега, а нямам климатик в колата. Добре, че клиентите ми обичат да си ползват мобилните телефони  Joy Joy

Приятен ден на всички!

# 19
  • Мнения: 203
Здравейте,
 аз днес да ви разкажа и за БХС в Майчин дом    Crazy
Направо обикаляхме като луди, та ако ходите да знаете (то много има по въпроса в нета, ама кой да чете). Първо се качва на 14-ти етах и се попълва формуляр, после се слиза на касата и се плаща и после с фактурата се качва пак на 14-ти ет. да ти вземат кръв. Някой тук го беше обяснил много хубаво, ама аз не съм запомнила - простено ми е.
Мен направо ме изненада цената - 42 лева - стори ми се много много, аз очаквах да е към 20. Да не говорим, че понеже нали съм допълнително осигурена и мислех, че нищо няма да плащам - да ама не. Отивам аз на касата - без пари, портмонето беше в мъжа ми пред кабинета, та цялата опашка после ме чака - срам голям, ходи обяснявай. Уж после ще ми ги върнат, пък да видим.......
Преди 2 години беше към 15 лв. - инфлация голяма. Направо думи нямам. Съжалявам , че ви натоварвам с глупости, ама много се ядосах. Дано всичко е наред само с бебето, пък другото са бели ядове.......

# 20
  • Мнения: 85
Смях, смях, ама какво да ви кажа Simple Smile Той и без това си го е страх, да не му направел нещо, а след сутрешната ни одисея съвсем Simple Smile Иначе търпелив миличкия, от както знаем за бебо се дърпа и сме на сухо и двамцата. Ама в името на малкото човече ще търпим, нямаме избор Simple Smile Дано при вас всичко е наред  Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравейте!
Добре дошли на новите мами!
Карамел, много се радвам за теб, по едно време миналата година пишехме заедно в "Искам бебе".  Hug Колкото до седмиците - на моята ехографска снимка от поликлиниката си пише вероятните г.с. и пише +- 14 дни. На снимката от 4Д ехографа пак пише г.с. и пише +-6 дни, така че много не се притеснявай, дано всичко е наред!
Бръмби, можеш да си ходиш другаде на консултация и само да родиш във Вита. Обаче е добре все пак да отидеш към 7-8 месец да се уговориш с лекар, защото например на Д-р Богословова и Д-р Кълвачева графиците са запълнени за месеци напред и ако ще раждаш при някоя от тях е хубаво да те поемат поне към края, ако не искаш от по-рано. Пък и ще искат да направиш няколко записи на тонове накрая при тях.

Ние в жегите живеем на едно сенчесто кафене с пясъчник зад блока и така оцеляваме, иначе ужас.
За плацентата - дори когато се образува да е плацента превия, това не пречи впоследствие да се вдигне нагоре и да си родите съвсем нормално, който има такова желание.
Аз първият път родих с плацента превия тоталис - това е когато плацентата буквално запушва родовия канал и е причина за секцио, но за мен нямаше значение, защото аз нямам никакво желание и намерение да раждам нормално, та разположението на плацентата не ми беше водещо в избора на раждане.
Много благодаря за споделеното мнение за Д-р Славкова, и аз съм се насочила към нея за ФМ в 21 г.с.

# 22
  • Мнения: 4
Здравейте мацки!  smile3525
Извинявам се, че надникнах в темата ви. Аз съм от февруари 2009. Стана ми някак мило като си спомня за миналогодишните ни вълнения и терзания.

Искам да ви пожелая лека и безпроблемна бременост и да си гушкате здрави бебоци на зима!!!  baby

# 23
  • Мнения: 203
Момичета имам нужда от съвет.
Току що разбрах, че здравния фонд, който ми поемаше разходите при гинеколожката е прекъснал да покрива следене на бременност. Това означава, че трябва да си плащам всеки преглед, което не мисля, че трябва да правя. Затова моля, ако знаете някой добър гинеколог (за София става въпрос), който работи по ЗК да ми препоръчате. Ясно е , че сега тепърва трябва да взимам направление и да се регистрирам, ама няма как, мен даже кръвни изследвания не са ми пускали още........
P.S. аз съм се ориентирала да раждам в Майчин дом, та ако е някой от там още по-добре......

# 24
  • Варна
  • Мнения: 49
Здравейте  Simple Smile

И аз съм една бъдеща февруарска мама. Терминът ми е края на февруари - 24.02. според калкулаторите.

Разбрах , че съм бременна в понеделник тази седмица и честно казано не можах да повярвам. Е, вече бях започнала да се сещам, тъй като много ми се гади, имам тъпа, намоменти по-остра болка в матката и чувствам зверска умора. Много съм щастлива, но и много се ядосвам на себе си, че проявих някак си безотговорност и безхаберие - първо - кървях си всеки божи ден в продължение на месец и половина, без да отида на лекар и без да се тествам за бременност  ooooh! Кървенето започна още на 3 я ден след зачеването и аз през цялото време си мисля, че ми е дошло по-рано или ,че е от топлото. Във вторник веднага след теста отидох на лекар и се установи, че имам малко отлепване на плацентата. Хем съм доволна, че се установи причината за това дълго кървене, хем пък съм много озадачена, тъй като започна толкова рано, още преди яйцеклетката да се импаклира в матката.... Shocked Сега съм на дуфастон, бусколизин и фолиева и съм добре  Praynig Освен това юни месец се нараних и ми се наложи да ходя в бърза помощ, където ме ваксинираха против тетанус. За този факт се сетих чак днес и направо цялата се разтрепарах. Веднага звъннах на доки и тя ме успокои че няма проблем.

Иначе като ходих във вторник на лекар видях пълно плодово сакче на 8г.с. и 2 дни, пулсиращо при това  Heart Eyes Hug

Ами това е от мен засега, разказах ви набързо историята си...  Ще продължавам да пиша и да ви следя  и дано нищо да не ни притеснява и тревожи занапред Hug Peace

# 25
  • Мнения: 304
 айде и аз в новата темичка Simple Smile Съни  Hug
bobi_ko и аз си мисля за Майчин дом при Начев да раждам,но той не работи с касата и ме изпрати при Майсторов,който да ми пуска изследванията по каса.Работи само сутрин,аз всичко на всичко досега 1 път съм била при него,видя ми се разбран,пусна ми всички изследвания който трябва и сега на 5.08 съм пак при него,ако искаш мога да ти дам телефон.Четох в нета за него,но няма кой знае колко писано  newsm78,но пък малкото неща които намерих бяха все положителни

# 26
  • София
  • Мнения: 6 011
Pesa, добре дошла при нас и лека бременност!
Тук много майчета сме на Дуфастон, това коментирахме преди 2-3 дни, от него явно малко повечко се пълнее. Аз ще го пия две седмици нормална доза и две седмици намалена доза, да видим накрая какво ще излезе.  Laughing И аз прокървих леко в понеделник, имам и един спонтанен аборт през февруари, затова ми го изписаха.
А иначе преди да си направя теста, въобще не очаквах, че ще забременея от раз и не ми хрумна да се пазя, си направихме 3-дневно женско парти с две приятелки и няма да ви казвам колко коктейли с мента се изпиха и въобще какво мазало беше...  Joy После ме бъзикаха, че ще родя пияно бебе, защото аз по принцип почти не пия алкохол, освен на такива няколкодневни запои веднъж годишно.  Embarassed

# 27
  • Мнения: 4 187
Как сте момичета ? Привет на новодошлите  Grinning !

Вчера се записах на ЖК, в крайна сметка реших да е пакета с включени БХС и ФМ. Видях бебето, крака, ръце, сърце, отговаря си точно на седмиците. Вчера излезе термин 22 Февруари, но предполагам, че всеки път ще е различно. Пуснаха ми изследвания, следващата седмица трябва да звънна за резултатите  Rolling Eyes. Надявам се всичко да е ОК.
На 14 Август ми е следващата консултация, предполагам, че тогава ще е и изследването - БХС! Горещо ми е, много , не ми се излиза, но няма как .
Виждам говорите за СЕКС , при мен самата мисъл е  Sick.
За късмет мъжът ми е в точно обратното настроение, едвам отбивам атаката  Crossing Arms. Склоних на два пъти , че ми беше неудобно, колкото да разбера , че апетита няма да дойде с яденето Mr. Green.  Нямам спомени да е било така предния път  Thinking. Кантарът показва още 0. 500гр +  ooooh!.
Лятото в тая жега и с тези леки храни, ако така ще я карам, какви ли ще са зимните изненади  Laughing!

Приятен ден !

ПП : За Съни   bouquet.

# 28
  • Мнения: 72
Силвъри,аз преди ходих при Начев,много е добър на мен ми го препоръчаха и известно време ходих при него,но после го смених защото той понякога е темерут и не обяснява много много,пък аз се бях шашнала тогава за едно нещо,а той ми вика всичко ти ок,ама аз Тома неверни и отидох при друг.Този сегашния ми лекар също потвърди че ми няма нищо,аз му казах че съм ходила при Начев,и той каза че е работил с него и каза че е мн.добър лекар,много хора ходят при него,направо е лудница,ако си решила да раждаш при него не се притеснявай.Аз си останах при моя лекар защото съм си доволна от него,обяснява ми всичко за което го питам и ми изтърпява всички тъпи въпроси и ми прави всички изследвания които са ми щукнали,колкото и да не се налага и колкото и да са смешни Hug newsm03

# 29
  • Мнения: 304
kiki 82 благодаря за успокоението  Hug вярно е лудница и влизам час след записания ми час  ooooh! Но и аз съм чувала само добри неща за него  Simple Smile Не знам обаче на нормалните раждания дали присъства.Знам че за секцио е много добър,но аз не съм решила още как да раждам (не ми се и помисля,параноя здрава ме гони) Малко рутинно е при него всичко и ти се стурва че претупва,но явно е защото има много опит и какво ли не е виждал  Rolling Eyes знам ли и аз... има още време да реша така или иначе  Simple Smile

Последна редакция: пт, 24 юли 2009, 14:37 от silvery

Общи условия

Активация на акаунт