Хитринки за всякакъв случай - 4

  • 103 084
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 60
страхотна тема  Peace поздравления

записвам се със следния съвет - при рана, възпаление, отток - налагам с листа от живовляк. първо ги начуквам съвсем леко по жилките, за да пуснат сок, и после слагам на болното място. Слагам или марля или лепенка, за да задържи листото.

Самите листа се запазват по-дълго, ако ги измиете и както са влажни ги приберете в хладилника в торбичка.

ПС: За мокри рани е добре да се прави компрес и с отвара от живовляка (това е естествен природен антибиотик)

  bouquet

# 46
  • Мнения: 92
Момичета, как почиствате дъвка от дреха newsm78 ? Аз знам само метода с ютия върху хартия. Някой да предложи нещо друго. Дрехата е памучни панталонки на детето  Rolling Eyes
Благодаря предварително   bouquet

# 47
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Скарата , която седи на балкона се е запекла много едни с рнимръсотии. Имате ли идея? ooooh!

# 48
  • София
  • Мнения: 1 341



Момичета, как почиствате дъвка от дреха newsm78 ? Аз знам само метода с ютия върху хартия. Някой да предложи нещо друго. Дрехата е памучни панталонки на детето  Rolling Eyes
Благодаря предварително   bouquet

Слагаш дрехата във фризера да замръзне дъвката и после с лекота се отделя от плата.

# 49
  • Мнения: 608
Метода с ютия в/у хартия е за капки парафин/восък в/у дреха.С дъвката ако приложиш този метод ще се унищожи дрехата.И аз знам-в камерата,като замръзне се остъргва.

# 50
  • Мнения: 92
рени55, elica676,   bouquet златни сте, отивам да замразявам  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 580
Скарата , която седи на балкона се е запекла много едни с рнимръсотии. Имате ли идея? ooooh!
Само Меglio - прави чудеса .

# 52
  • Мнения: 608
Скарата , която седи на балкона се е запекла много едни с рнимръсотии. Имате ли идея? ooooh!
Само Меglio - прави чудеса .

Да,същото ,но и малко с тел-фина

# 53
  • Мнения: 1 176
Скарата , която седи на балкона се е запекла много едни с рнимръсотии. Имате ли идея? ooooh!
Само Меglio - прави чудеса .

Moля ви  Hug, кажете ми какъв е състава на това Меглио. Толкова го хвалите, искам и аз да намеря нещо подобно тук (Канада).

# 54
  • Мнения: 803
Eclat,
Ще кажа, но обещай да не им се смееш на момичетата.
Просто тук го използват за всичко, мааалко неправилно.
Цитираното е на италиански производител, иначе има подобни на много фирми, дори и български.
Това е обикновен обезмаслител. По вашему  - Degreaser.

# 55
  • Мнения: 1 176
Хм, ясно. Значи и аз ползвам "Меглио", но с различни имена. Т.е. най-обикновен обезмаслител, така ли? Защото все ме глождеше, че не съм си донесла от Бг този вълшебен препарат. Първата година си донесох порядъчно количество "Клири" за петна  Grinning, това сериозно, не ми се смейте. После като изпробвах 2-3 препарата тук, открих това, което ми върши работа.

Дедо, благодаря!

# 56
  • Мнения: 803
В никакъв случай не грабвай да мъкнеш Меглио за Канада. Препаратите са измислени в онази част на света. Mr. Green

# 57
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Скарата , която седи на балкона се е запекла много едни с рнимръсотии. Имате ли идея? ooooh!
Само Меglio - прави чудеса .

Мерси на всички но я изхвърлих, тя взе да се разпада. Ще купя нова Wink

# 58
  • Мнения: 4 370
Скарата , която седи на балкона се е запекла много едни с рнимръсотии. Имате ли идея? ooooh!
Само Меglio - прави чудеса .

Мерси на всички но я изхвърлих, тя взе да се разпада. Ще купя нова Wink

Моята скара я мия след всяко печене, ако ще и само една пържолка да съм пекла. Така се почиства и поддържа много по лесно.

# 59
  • Мнения: 100
Дано не повтарям съвет от по-старите теми - ако е така, моля предварително да ме извините.
Моят принос към темата: Когато имаме възможност купуваме прясно мляко и в къщи го варя. Независимо колко скоро е сложено на котлона, в това горещо време понякога ми се случва да се усъмня, че ще се пресече (започва да мирише по-неприятно или тенджерата започва силно да клокочи). В този случай слагам 1-2 щипки сода бикарбонат и разбърквам с чиста лъжица. Винаги спасява положението. Научи ме дядото на мъжа ми.

Общи условия

Активация на акаунт