Контракции

  • 218 210
  • 636
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 288
И аз бях с контракции през цялата бременност. TiredВ началото и прокървих.Единственото,което ми помагаше,беше Гинипрал-таблетки.Не че спряха контракциите,но поне намаляваха,след като си изпиех една таблетка.Но лежах последните 4 месеца непрекъснато. ooooh!
Все пак преносих 3 дни. Wink
Гледай да не се вълнуваш много,повече спокойствие и почивка и най-сладкото бебче ти пожелавам! Praynig
 Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 16
  • Мнения: 9 429
Моите контракции започнаха в края на 8-я месец.
Пих Гинипрал до навлизането в 9-я.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 3 953
С последните две бременности е ад просто, започват от 4-ти месец, няма
спирка до края, постоянно съм на хапчета и уж лек режим.
Магнерод, Гинипрал, ако не помогнат системи в болницата  Sad

# 18
  • Мнения: 288
И в болница лежах 10 дни,но ефект-нулев,само дето психически по-зле станах от гледане слушане на разни други случаи. Rolling Eyes
А и системите,които на мен ми слагаха,бяха пак магнезий...Кормагнезин,ако не се лъжа.Едно нищо.
Гинипрала е 100 пъти по-силен,поне на мен само той ми действаше. Peace

# 19
  • Мнения: 923
Момичета успокойте се Hug и двете си деца износих така , матката на някои жени е по-чувствителна  и затова се получава така.
Слушайте док пийте си лекарствата и си почивайте повече  Peace
После всичко се забравя, сега навивам мъжо и за трето  Wink

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 585
После всичко се забравя, сега навивам мъжо и за трето  Wink

Браво за третото дано го навиеш, нека има дечица  Hug. А за матката - и аз това съм го чувала, че има по - чувствителни.

# 21
  • Мнения: 20
И аз гласувам с 2 ръце за гинипрала. Добре, че са го открили и имаме възможност да го пием. Страничните му ефекти са кофти, но на мен той мн ми помагаше. Сега го спрях, макар, че все още съм 32 г.с.  И честно да ви кажа, болниците са ужасни, натоварват те психически.  И нищо да ти няма, ще се разболееш. Аз така лежах 3 дена, които ми бяха достатъчни да ме психясат и да съм неспокойна през вторя си триместър.

# 22
  • Мнения: 5
Момичета и аз сам така от през няколко дни ми случва.Имам тъпи болки и усещам как матката ми се стяга не е болезнено,но мене ме е стах сега сам в 13г.с а преди 6 месеца имах спонтанен аборт в 17г.с.Сега сам на Утрогестан 3 по 1,Папаверин 3 по 1 казаха ми че евентуално може да ми направят серклаж.Лежа по цял ден от първия ден в които забременях и пак проблеми. Много ме е старх утре сам си запазила час при един доц. от Майчин дом.Дано всичко да е наред. Hugви всички мами.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 123
jiveto19,а нещо за контракциите не пиеш ли - магнерич или нещо друго.Аз бях така,но пиех Магнерич.Не помня с колко започнах,но в 14-та седмица ми го увеличиха на 4 х 1 и така ди 34-та г.с.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Момичета и аз сам така от през няколко дни ми случва.Имам тъпи болки и усещам как матката ми се стяга не е болезнено,но мене ме е стах сега сам в 13г.с а преди 6 месеца имах спонтанен аборт в 17г.с.Сега сам на Утрогестан 3 по 1,Папаверин 3 по 1 казаха ми че евентуално може да ми направят серклаж.Лежа по цял ден от първия ден в които забременях и пак проблеми. Много ме е старх утре сам си запазила час при един доц. от Майчин дом.Дано всичко да е наред. Hugви всички мами.


Пожелавам ти всичко да е наред, пиши ни после, но така е лежиш и пиеш магнезий, но шпа и всичко, което са ти казали.  Hug

# 25
  • Мнения: 19
Здравейте и от мен!
Преди повече от седмица се разболях мисля,че е грип с много силна кашлица. Почнах с инхалации и чайчета,което започна да ме подобрява. Проблема обаче е,че от силната кашлица ми се появиха контракции.
Обадих се по тел. на д-ра ми и ми каза да пия магнерот,до консултацията ни на следващия ден.
Започнах да лежа повечко и да ги пия от,което контракциите намаляха.
Вчера бях прегледана генеколкогично и доктора ми каза,че от кашлицата и съответно контракциите съм получила изменение на шийката на матката,а описанието гласи точно : Шийка центрирана, скъсена 70%, незряла.
Каза,че трябва да се спрат измененията защото могат да доведът до преждевременно раждане.
Изписа ми Nutri mag- 3x1- 30дни и Voltaren на свещички 2x1- 3 дни.
След 20 дни съм пак на преглед да установи дали изменението е спряно.
Толкова ме е страх, защото до тук всичко вървеше добре, а кашлицата макар и намаляла продължава. Cry
Какво означава шийката да е скъсена 70% и незряла?
Благодаря ви и успех на всички мами! Peace

# 26
  • Мнения: 3 988
Само искам да обърна внимание, че има храни и вещества, които могат да стимулират контракции. Пиенето на много вода е много добро средство срещу контракции. И не бива да се бъркат подготвителните контракции (Бракстън-Хикс) с истинските.

dimka, скъсена шийка със 70% означава, че ако примерно е била 4см дълга, сега е 70% по-къса, т.е. 1,2см.  Confused
По принцип шийката може да се скъси от контракциите, но и други фактори играят роля. Например може да има и така наречената цервикална некомпетентност или недостатъчност. Не мога да ти кажа при теб какво е.
Незряла шийка означава, че е принципно по-малка и по-тънка, понеже има по-малко клетки. Нарича се още хипопластичен цервикс. Знам само, че когато ражда жената, ако има незряла шийка обикновено се дават простагландини, а по време на бременността се прави серклаж.

Не смятам, че серклажът е остаряла техника. Напротив, ползва се и то успешно. Условията да се направи серклаж са да няма кървене и маточни контракции и да не са изтекли околоплодните води. Задължително предарително условие е да се изключат аномалии на плода чрез обстойно ултразвуково изследване. Повече инфо има на горния линк.

Прогестероновите препарати (Дуфастон, Утрогестан) имат по-голям успех за справяне с контракциите от магнезия на таблетки, защото действат "по-дълбоко" - възпрепятстват производството на простагландини от матката и спират контракциите.
Гинипрал е добро решение също.

# 27
  • Мнения: 8
Искам да попитам ползвалите Гинипрал, дали са правили почивки?
Сега съм в 25 г.с. и съм с контракции от месец и половина. Магнерота и Но-шпа не помагат особено въпреки максималните дози, които взимам от тях. Единственото, което спира контракциите е Гинипрала, но лекаря ми каза, че не мога да го пия постоянно - трябват почивки Confused  Започнах да поставям 2х3 Утрогестан, но ефекта е само, че намалих дневната доза Гинипрал - не можах да го спра съвсем  Sad

# 28
  • Мнения: 288
Аз пих Гинипрал от началото на 6 месец някъде,коя точно седмица е било... newsm78
Не съм правила почивки,те и с него контракциите ми спираха за около час-два и пак си почваха,камо ли ако го спра.
Пих го до средата на 8 месец и то защото спряха вноса за България и беше ад намирането му.Иначе трябваше да го пия до влизането в 9 месец.
Ако искаш,консултирай се с още един лекар. Thinking
Леко доизкарване на бременността и здраво бебче! Hug

# 29
  • Варна
  • Мнения: 3 953
dimka аз съм със скъсена шийка при последния преглед беше 2.5 см,
но и със сирклаж, така че в известна степен нещата са овладяни. Контракциите
са  ми ежедневие пия си хапчетата и гледам да не си давам зор.
Кюбит е постнала чудесна информация по въпроса  Peace
Гинипрала на мен лично не ми понася, с предната бременност го пих
около месец, то не беше сърцебиене, не беше запек, задържане на урина и пр.
странични ефекти изброени в листовката. В крайна сметка лекарката ми прецени ,
че по-добре да не го пия и го спрях, сега пак го имам като назначено лекарство
но не съм прибягвала до него слава богу, овладявам контракциите с магнерод
и нош па, ако закъсам системи в болницата. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт