Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво е мнението за изгонването на деца от ясли поради неплатени такси и данъци?
Какво е мнението за новата практика, въведена във Велико Търново?
Каква е целта на детските ясли и детските градини?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво е мнението за изгонването на деца от ясли поради неплатени такси и данъци?
Мненията по въпроса са разнообразни. Някои хора смятат, че това се случва в някои общини, докато други го виждат като стимул за родителите да плащат данъците си. Въпреки това, има опасения относно законността и справедливостта на подобни действия. Препоръчително е да се консултирате с юрист за изясняване на ситуацията.
-
Какво е мнението за новата практика, въведена във Велико Търново?
-
Каква е целта на детските ясли и детските градини?
-
Какви са възможностите за обжалване на решението за изгонване на децата от детската градина?
-
Какви видове местни данъци и такси могат да съществуват извън данъка върху недвижимите имоти и таксите за смет?
Ако това се въведе в София независимо,че няма да съм засегната веднага ще накарам мъжа ми адвокат да сезира Конституционния съд.Какво правим при тяхното решение със ЗАДЪЛЖИТЕЛНАТА ПОДГОТВИТЕЛНА ГРУПА?Значи ли ,че детето няма да посещава тази задължителна група в ДГ ,ако родителите са били в невъзможност да платят някой данък?А,бе простотия и неграмонтност,некомпетентност и тъпота е отвсякъде от където го погледнаш!Богаташите крият милиони данъци и никой не ги закача при това всички са наясно с осигуряването на минимална заплата и ред още нарушения,но справедливия общински съвет е решил да си го избива с децата ни!В европейския съд можеш да осъдиш тъпата ни държава ,която позволява това,но отново се разчита ,че хората нямат финансови възможности за да им разкажат играта.Нали трябва да се плати на адвокатите!
Но вярвам, че всеки ще намери пари да си плати данъците ако от това зависи яслата на детето. А и ако трябва да сме честни данъците за средно жилище не са прекалено високи и вярвам, че са малко хората, които НАИСТИНА не могат за една година да съберат пари и да ги платят. По-скоро се залисваме в ежедневието и хайде днес, хайде утре и то срока минал отдавна
За съжаление не мога да ти кажа на кои точно норм. актове да се позовеш, но се надявам да уважат жалбата ти като особен случай и да не ви изгонят от яслата.