Дуфастон

  • 13 630
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 48
Чакам и този месец да видя дали ще има ову и ако няма отивам на лекар да я питам какво става. Ако продължава да ме мотае я сменям. Да ние правим опити за бебе но вече взех доста да се отчайвам  Cry миналия м нямах ову   Sad А всички около мен вече забременяха а на мен ми е тежко и гадно че само аз немога още. Tired

# 31
  • Мнения: 48
А лекарката като видя резултатите че прогестерона е нисък и веднага назначи дуфастон не е ставало въпрос кога ми е овуто пък и аз незнам. Просто каза от 2рия месец на дуфастона да правя тестове за ову от 12 ден когато започвам хапчетата. dontknow

# 32
  • Мнения: 1 334
Неведнъж сме писали,че лекар,който те праща да мериш БТ и да правиш тестове за О вкъщи, е категорично за смяна.

# 33
  • Мнения: 879
Моята лекарка също ми назначи мерене на БТ и тестове за овулация, както и Дуфастон след като видя хормоналните ми изследвания. Но не сме следели О с ултразвук.... и все пак се води за добър специалист!  newsm78

# 34
  • Мнения: 1 334
А кой я води за специалист?В една специализирана клиника надали някой ще подходи по този начин.Не знам защо повечето хора тотално се стресират от думата "клиника".Всъщност там просто ще ти се обърне компетентно внимание.

# 35
Чакам и този месец да видя дали ще има ову и ако няма отивам на лекар да я питам какво става. Ако продължава да ме мотае я сменям. Да ние правим опити за бебе но вече взех доста да се отчайвам  Cry миналия м нямах ову   Sad А всички около мен вече забременяха а на мен ми е тежко и гадно че само аз немога още. Tired
Е как аджеба ще имаш Овулация, като Дуфастона я подтиска, нали за това всички момичета ти препоръчаха да си смениш лекарката или поне да искаш второ мнение.
Чакай ти още, ама да не те отчайвам, може и този месец да не я дочакаш Овулацията.
Просто не мога да си го обясня, кой лекар ти изписва дуфастон от 12 ден и те кара заедно със започването му да следиш и кога ще ти е овулацията. ooooh! newsm78

# 36
  • Мнения: 930
Момичета колко месеца  пихте това лекарство.
Моя док каза 3-4 до 6, но аз имам ужасен косопад, мисля , че е от Дуфастона и мисля да спра да го пия
 newsm78
Вземах го 3 месеца за обилна менструация, нещата се нормализираха , но май ще остана без коса Sick

# 37
  • Мнения: 1 045
И аз съм пила Дуфастон, но косопад не съм имала. Иначе сега през есента ми се получава косопад. Също и през пролетта и мисля, че е нормално.

# 38
  • Мнения: 879
Момичета днес е 17 ден от цикъла ми. От 11 ден правя фоликулометрия, тогава имах 16 мм фоликул. Док ми каза да отида на 16-я ден да видим дали се  епукнал, но вчера е върна за 18-я ден, за да е по-сигурен, тогава ще ме прегледа. От друг доктор имам изписан ДУФАСТОН от 16 до 25 ден, но ето вече е 17-я ден, а аз не искам да го започна преди Док да каже че със сигурност има пукнат фоликул. Вие какво мислите- дали да го почна днес или да изчакам до утре след като мине прегледа?  newsm78 Това ще е 2-ри месец, в който взимам ДУФАСТОН!   bouquet  Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 6 302
bebe26, изчакай си прегледа и след това почвай с Дуфастона. Желая ти успех!

# 40
  • Мнения: 879
Пак повдигам темата за Дуфастона- пия го вече втори месец, и точно 1=2 дена преди да свърша хапчетата, започват едни боцкания от време на време ниско долу. Някой наблюдавал ли е това при приема на Дуфастон?  newsm78

# 41
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 918
Не съм наблюдавала такова нещо от дуфастона. Със сигурност и при теб това боцкане не е пряко от лекарството.

# 42
Здравейте,момичета.Не мога да се свържа с моя гинеколог и ще съм ви много благодарна,ако можете да ми отговорите.От 2 месеца пия Дуфастон за регулиране на цикъла-по схема 11-25 ден.Този месец не започнах да го пия на 11-и ден,защото се разболях и пия антибиотик и сумати други хапчета.Въпросът ми е може ли този месец да започна да го пия на 15-и ден(когато приключвам с антибиотика) или изобщо да не го пия?Мерси предварително   bouquet

# 43
  • Мнения: 560
Аз досега като съм приемала Дуфастон винаги са ми го изписвали от 15-я ден на М-то. Никога не съм го пила от 11-тия. Защо мислиш, че като си болна не можеш да пиеш и Дуфастон? Можеш рабира се.

# 44
  • Мнения: 422
На мен също ми изписаха от 11 ден за 15 дни!  #Crazy Незнам по каква причина ...

Общи условия

Активация на акаунт