ЮЛЧЕТА 2009 - Тема 2

  • 10 590
  • 281
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 263
http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.to.ca02.03.01.02/1758902
Валерия на мен ми препоръчаха това. А и тук излиза по-добро като цена.

# 31
  • Мнения: 1 900
Lennyh тя цената е добра, но с доставката няма ли пак да стане същото?

# 32
  • Мнения: 1 208
Момичета, едно момиче тук от форума / не от нашите мами/ харесала моите шалтета на леглата в детската ни стая и ме помоли да й купя къщото и да й го пратя до Сф.Да ама сега се отказа и аз имам едно излишно.Ако някой го хареса и му трябва мога да му го пратя. Ето малко снимки да го видите - ако има мераклии  Laughing пишете на лични

http://administrativen.snimka.bg/family/apartamenta-slid-remonta.375200.13200819

# 33
  • София
  • Мнения: 423
Валерия,аз от Продавалника купих такава люлка и се родихме.Само е друг модел,но София доста спи на нея.За 80 лв я взех в абсолютно перфектно състояние,иначе 300 лв не бих дала  Rolling Eyes.
Диди,шалтето е много хубаво,жалко че нямаме детско легло

# 34
  • Мнения: 194
бърз запис от мен   bouquet

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Честити бебчета на Еяни и Мушмул!

Драга, Дарка и всички, които мислите да си спирате кърмата, не искам да се натрапвам, все пак решението си е ваше, но помислете
добре преди да го направите. После връщане назад няма. Аз нямам опит, но пък съм готова да направя всичко, което ми е по силите, за да мога да кърмя по-дълго, защото знам, че е по-добре и за мен, и за детето ми.
Драга, за болката в зърната, сериозно - пробвай да ходиш без сутиен, както те е посъветвала Джилиан, и намазана с кремче (аз ползвах Лансинох). На мен това страшно ми помогна. Разраненото заздравя и паднаха струпчета, както когато имаш раничка на кое да друго място по тялото.

Евита, и аз така имам още сравнително малко кафеникаво-червено зацапване (20 ден от секцио), но вече ползвам ежедневна превръзка, макар че някой път се поизцапвам. Ако са спрели лохиите и всичко е наред с белега от секцио, можем ли да се къпем в морето?

Джилиан, пъпчето при всяко бебе май е индивидуално. При нас падна на 9я ден, но на мен ми се струва, че все още има секретче и не смея да я къпя във ваничка. Ако са паднали всички корички и няма секрет и сълзене, значи вече може.

Рени, срам не срам, да призная, че още не съм извеждала Диана на разходка. Вече сме на 20 дни. Сигурно мога да взема приза за най-късно изведено бебе през лятото. Има ли някой друг луд като мен?

Цветен прашец, не съм чувала масажа да е противопоказен за секцио, те няма да ти масажират корема, а гърба. Аз даже ще натисна таткото за едно масажче тази вечер, че и мен доста ме наболява вече. А ти защо си се сдухала?

Кукумявче, нормално е да имаш проблеми с ходенето по голяма нужда след раждане. Яж повече разхлабващи храни, може и дуфалак, ако е прекалено зле положението, но би трябвало да се нормализира скоро. Пъпчето го пазя в едно найлоново пликче в чекмеджето, още не сме измислили къде да го хвърлим. За беленето на кожичката бях писала май - обели се точно на ръчичките, крачетата и коремчето. Мажа с преварен зехтин.

Маймун, и аз имам двуседмичен застой в килограмите и се разкарвам из къщи по цял ден в нощница, но в най-скоро време трябва да се обзаведа с нещо подходящо за носене, че мъжа ми съвсем ще се отчая от мен - размъкната, разчорлена и по нощница... На какъв секс да се надявам такава... Обаче старите ми дрехи не всички са подходящи за кърмене, така че ще трябва да купувам ризи и потници.
За кенгурото - първо го слагаш на себе си и после детето, съответно свалянето е обратно - първо детето, после кенгурото. Това се
прави в седнало положение. Поне така пише в инструкцията на моето. Simple Smile

За къпането - и аз не се вманиачавам да къпя всяка вечер, ако заспи преди 7 и се събуди след 11, не я къпя.

А4, сериозно ли и зъбите миете преди гушкане Wink Аз се мия преди всяко пипане по какъвто и да е повод и вече откачам и ръцете ми така изсъхнаха, макар че ги мия с бебешки сапун. До кога е необходимо да се пази такава хигиена?

Яна, твоите грешки аз пък въобще не ги отчитам като такива, според мен са голямо улеснение. И аз кърмя в полусън, както и пред компютъра. Задобрявам в писането с една ръка Wink

Стеф, аз го усещам като изтръпнало и безчувствено мястото около белега, но чак неприятно - не. Ти какви записки си водиш за бебко? Аз само часовете на кърмене засега. Мислите ли, че има нужда от повече?

# 36
  • Мнения: 32
Emily_ , а баща му да видиш колко е "досетлив". 10 дена нито звънна, нито дойде да види внучката, използва свеки като ми беше звъннала веднъж, та взе телефона (сакън да не се набута той да се обади), за да ми каже "за много години", едвам си замълчах, че Нова година мина отдавна и само смънках нещо и каза гордо, че щял да дойде на изписването, аз се очакваше да се срина от тази чест.
Evita, така е доста гадости ми се насъбраха там, половината не съм ви ги разказала даже, но човек помни само хубавото, наистина сме устроени да забравяме лошото. Аз вече съм само със спомените от 10- ия етаж, колко весело беше, а и после се събрахме  горе на 12- ия вече родили. Гледам по- смешните неща да помня, акушерките как ме представяха, влезна за нещо и казваше на новата смяна, това е майката с голямото бебе или ме питаха как се носи такова бебе в корема Joy. Макар че има и доста по- големи имаше една, която роди няколко ден преди нас с кукумявка, нейното беше 4 700, нещо от сорта и тя милата роди нормално.
А4, точно на прокиснало мляко мирише и при нас, като свърши тази работа.
Валерия , втората май има най- много функции, но и третата ме печели с океанските звуци и рибките, изгежда ми свежа.
Кейт, пробвах Авента преди да родя се мазах малко, като се разраних почнах с Лансиноха, като видях, че не действа минах на домашния бъркоч на акушерките в Майчин дом и пак нищо. Стискам зъби, но ще видим до кога.

# 37
  • Canada
  • Мнения: 649
МамоДиди,много ви е хубаво шалтето. Можеш ли да ми кажеш какви са му размерите и цената?

# 38
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте и от мен.
Сиси мерси за темичката.   bouquet
Яни, Мушмул честити ви бебоци. Да са живи, здрави, весели засмени.
Стеф, усещам си мястото на секциото като изтръпнало, нормално е така си остава но се свиква.
Кейт сдухана съм защото имаме противоречия с таткото относно гледането на бебка, но не ми се говори.
Момичета, от два дни акото на бебка мирише на кисело. Имам бегъл спомен, че някъде съм прочитала, че не е хубаво, но сега не се сещам къде. Ако някой знае нещо моля да каже.
Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 6 160
Хоп и аз в новата тема!
Сиси,благодаря за темата и за координатите на Алексиев  bouquet
Стеф,при мен също беше изтръпнало след 1то секцио.Оправи се след няколко месеца.Сега не е така.
Julsko bebe,мъжа ми днес много ми се смя като обявих,че когато приключи цялата драма с кърмата и изцеждането така ще засиля помпата,че ще прехвърля училището,което се намира с/у блока LaughingА за запека-и аз имах ужасни преживявания,но педиатърката ми позволи да пия Дуфалак и нещата се оправиха Mr. Green
Keit,а защо не излизате?
Sarnichkata,и ние сме в Борисовата почти всеки ден.

Ние пак бяхме на ресторант.Явно ще бъдат кръчмарски бебета LaughingНо пък така ние имаме някакъв социален живот.А и баткото добре се забавлява с децата на приятелите ни.Това му е хубавото на летните бебета-можеш да стоиш навън до късно.Е,къпахме ги 3мата до 00.30ч(аз не пропускам),ама ни беше готино.

# 40
  • Мнения: 140
Момичета Славена е родила момче, 3350гр., 50см. Не знам какво решиха за името... Пише, че се е поизмъчила, но си е струвало  Hug Peace!

# 41
  • София
  • Мнения: 15
Честит младеж на Славена. Да е жив и здрав!

# 42
  • Мнения: 36
Момичета-имам да се похваля с прираст най-после-за 10 дни сме качили 400 гр/мерени с памперс-вероятно да сме честни това са си около 300-350 гр!-само кърма,без вода.Благодаря на кърмаческия-Ася и докторката-отвориха ми очите за всички грешки!За съжаление не мога да Ви изчета сега,защото с малката ще сме си сами и май нещо като колики ни се появиха тази нощ.
Благодаря и на Вас за подкрепата.

# 43
  • Мнения: 20
Добро утро мамчета.
За мене не е много добро , цяла нощ си бях с температура 39 градуса и сега не ме държат краката.
Да ви почерпя   cook днес ставаме на 1 месец и нямам търпение да видя на консултацията колко сме пораснали.
karelia79 -дано да си права и да е летен грип.

# 44
  • Мнения: 5 252
Честито бебе на Славена!   bouquet
Честита месечинка на всички!   bouquet

А4 браво на вас  Hug Един памперс тежи 30 гр Wink празен обаче  Mr. Green
kеit ти още ли не си "преборила" мама  Wink Хайде изкарвай вече адашката на разходка, че времето е прекрасно  Peace
Момичета, какви са тези температури? Бързо да се оправяте   bouquet
И аз в началото си усещах операцията леко изтръпнала, но с времето се оправя  Peace

Общи условия

Активация на акаунт