Без чипс, вафли и газирано в училище наесен

  • 24 202
  • 598
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 42
Имам страхотно чувство за хумор,но след днешното ми главоболие..... Аз ако държа училищен бюфет бих предлагала следните неща:
Напитки - плодов и зеленчуков фреш и шейк ( вече на пазара се предлагат всякакви плодове и зеленчуци,така,че не виждам къде е проблема с приготвянето им);''натурални'' сокчета,но не в картонените опаковки,а в стъклени шишенца;безалкохолно,но без кола и пепси (на малките не им трябва да пият от тях,а големите постоянно са по барчетата и не е проблем там да си пият количката и кафето);билков чай;прясно мляко с мед-един вкусен и полезен имуностимулант;минерална вода;кисело мляко;айрян;
Закуски - палачинки със сирене/кашкавал,а защо не и някоя палачинкова торта на парчета във вариант без майонеза;домашна баница в индивидуална опаковка;запечен сандвич с кашкавал,с яйце и сирене,с шунка и кашкавал,с кайма и кашкавал - за кренвиршите и обикновения салам няма да коментирам и ги игнорирам,а върху сандвичите нищо не пречи да се постави по някое резенче домат или прясна краставица и маслинка за да е по-вкусно и сочно;печен картоф с някаква салата отгоре-моркови,зеле и царевичка,например и овкусени със зехтин и оцет и съвсем мааалко сол,а защо не и печен картоф с натрошено сиренце,настърган кашкавал (после леко запечен) и филийка домат-страшно вкусно;свежи зеленчукови салати,пак в индивидуални опаковки;солен кекс във формичките за мъфини;сигурно има и още неща,но в момента не се сещам. Важното е да се приготвят както бихме ги приготвяли за себе си и за семейството си,а не веднъж седмично да сварим чувал картофи и после само да вадим от фризера и да обработваме-не е сложно.
Десерти - 1-2 вида истински шоколад;мляко с ориз;крем карамел;леко запечени ябълки и поляти с малко ванилов крем;мюсли с кисело мляко;домашен кекс;торта йогурт по някоя домашна рецепта;пресни плодове с кисело мляко;много често правя у дома крем ванилия с парченца банан или ягоди.
Човек ако се понапъне малко,може да се сети за много неща.  Peace

# 541
  • Мнения: 644
mnogoznaeva, ще е страхотно, ако вземеш да държиш училищен бюфет Grinning, чак на мен ми се дояде като ти четох поста... Laughing

# 542
  • Мнения: 22
Много се радвам на тази наредба. Крайно време беше да се премахнат така вредните храни от рафтовете на лафките в училище. Колко обаче е здравословна храната, която в момента се продава? В нашето училище продават плодове, но тостерите и закуските са под всякаква критика. Да не забравяме и нуждата от разнообразна храна. Аз съм привърженик на идеята детето да си носи храна от къщи приготвена с любов от мама. Кисенце с ядки и плод всеки ден е една чудесна притурка към менюто.

# 543
  • Мнения: 219
На мен пък ми е едно такова весело, весело, та чак да ревна...
От вчера се сервират от безплатните здравословни закуски на деца в предучилищна
1-ви ден пакетиран кроасан с шоколад....
2-ри ден меденка пак полята с шоколад и сокче БББ
за утре мога да гадая Joy
Смешно ли ви е, на мен да. Ще алармирам тук там, но гледам/за жалост, че на другите родители не им дреме особено/
Лично аз съм информирала учителката, че няма да ползваме закуските и моето си носи кутийките...даже черпя идеи и от една чудесна темичка тук...
Та така, и аз съм за фрешове и кесксчета от пълнозърнесто тесто...,но как ще стане newsm78

# 544
Искам да ви напиша нещо от мен.Аз работя в училищна  лавка и нещата не са толкова розови колкото си мислите.Възпитанието на децата е ужасно тяхните родители са ги възпитали да ядат боклуците и сега искат ние да ги превъзпитаваме.Да ама не.Докато се произвеждат "вредните"неща те ще се консумират дори и от нас родителите.Когато видят,че чипсът който им харесва го няма при мен веднага ми хвърлят някоя псувня и отиват в магазина до училището след което идват при мен и победоносно ми показват какво са си купили.И ако до предо пиеха малките бутилки кока-кола то сега се купуват литровите бутилки.Е сега поне търговците до училищата са сигорни в оборота си а аз "пасти"да ям.............................

# 545
  • Мнения: 48 144
Брей, ами моето дете и още няколко деца с удоволствие си купуваха банани всеки ден, само дето лавката реши да ги зареджа само като попитам ...и след няколко години мачкане и тъпкане с боклуци в училище, със сигурност и моето дете ще стане грубо, изнервено и невъзпитано...

# 546
  • Мнения: X
Искам да ви напиша нещо от мен.Аз работя в училищна  лавка и нещата не са толкова розови колкото си мислите.Възпитанието на децата е ужасно тяхните родители са ги възпитали да ядат боклуците и сега искат ние да ги превъзпитаваме.Да ама не.Докато се произвеждат "вредните"неща те ще се консумират дори и от нас родителите.Когато видят,че чипсът който им харесва го няма при мен веднага ми хвърлят някоя псувня и отиват в магазина до училището след което идват при мен и победоносно ми показват какво са си купили.И ако до предо пиеха малките бутилки кока-кола то сега се купуват литровите бутилки.Е сега поне търговците до училищата са сигорни в оборота си а аз "пасти"да ям.............................
Никой не иска подобно нещо. От вас се изисква просто да спазвате наредбата и да не продавате определени неща.

# 547
  • Мнения: 91
Пази Боже Praynigлавкаджии да ни превъзпитават децата  ooooh!

# 548
  • Мнения: 24 467
Още в началото на темата писах и аз- предпочитам не лавкаджиите да ми определят вкусовите предпочитания на децата, а да ги възпитават- пази Боже. Аз само звъня в местната РИОКОЗ когато синът се оплаче, че отново са пуснали кола или друг боклук, въпреки разпоредбите. Държа да си спазват наредбата, от тях друго не ща.

# 549
  • Мнения: 7
Определено след влизането на наредбата в сила има разлика - закъсненята се увеличиха многократно, защото сега ходят доста по-далеч за да хапват, в резултат на което трупат отсъствия (лични наблюдения). Да не ме нападнете сега, не съм от "враговете", просто доскоро работих в училище (не, не съм учител).

# 550
  • Мнения: 24 467
Тази тема вероятно би била рекордьор по брой публикации на "различни" гости и новаци. И всичките те са поддържници на една идея. Пишете си тук, не пречи, това няма да промени наредбата.

# 551
  • Мнения: 7
Никой не иска да променя наредбата, тя сама по себе си не е лоша, в никакъв случай. И може да има ефект за малките деца, но за по-големите определено е пречка Simple Smile

# 552
  • Мнения: 24 467
За големите не е пречка, пречка е за нарушителите /и на наредбата и на правилата в училище/.

# 553
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Определено след влизането на наредбата в сила има разлика - закъсненята се увеличиха многократно, защото сега ходят доста по-далеч за да хапват, в резултат на което трупат отсъствия (лични наблюдения). Да не ме нападнете сега, не съм от "враговете", просто доскоро работих в училище (не, не съм учител).
Да не би да си лявкаджия(ка)?
Аз си мисля, че все отнякъде трябва да се започне. Наредбата е много добра, но без намесата на родителя още в самото начало при възпитание за полезните храни няма да се получи нищо. Аз наблюдавам дъщеря ми, купува си болкуци от лавката не защото е гладна, а защото всички си купуват. В нас говорим всеки ден за това и има лек напредък.

Последна редакция: ср, 11 ное 2009, 16:43 от ivben

# 554
  • Мнения: 7
Не  Peace просто отбелязах лични наблюдения. Приятен ден! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт