На море в Гърция - 2

  • 153 329
  • 726
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 11 240
Силве,
обади ми се ако искаш за подробности  Wink, но да напиша и тук. На Халкидики е студено през октомври и всичко ще е затворено в Торони - то в началото на септември вече не беше много оживено. Иначе в Анастасия бяхме тази година 2 пъти. Отделната къща не е лоша, но според мен студиата са по-хубави - а е и по-скъпа (струва си да се наеме от две пълноразмерни семейства - като вашето примерно, от едно излиза много пара). Вила Мария е хубава също, но недостатъкът й като си с деца е, че няма двор. Двете къщи са много близо една до друга и са близо до плажа.
Във всеки случай Анастасия нямаха нито една резервация за септември и се канеха да се прибират към Солун. Кризата и стачките яко са им ударили сезона тая година. Аз Торони много го харесвам, но тези малки селца изглеждат бая тягостно като е пусто и особено, ако е облачно.

Санторини е крайно неподходящо за деца заради релефа, особено поради риска малките да паднат отвисоко - понеже е построено на вулканична калдера и на моменти ходенето си е направо по парапет, а и за по-големите ще е изморително поради денивелациите. За първи, втори и прочее меден месец си е супер.

Октомври става по островите само (без Тасос разбира се), на север си е затворен сезона.

# 691
  • Мнения: 3 379
О, ако решим да тръгнем задължително ще ти се обадя (то за Анастасия аз от теб разбрах, писахме си дори няколко пъти, че нали мислехме в началото на септември да ходим)... То май така се нарежда, че е малка вероятността да отидем, но за всеки случай да следя тук ако решим. А за догодина със сигурност още в началото на сезона сме решили да ходим в Гърция, така че ми е полезно да следя темата във всички случаи.

# 692
  • Мнения: 2 255
Параход, ме е изпреварила  Peace точно щях да напиша, че октомври вече по Халкидики сезона финализира  Wink и е доста пусто newsm78 приятели имат къща там и знам, че става дори и по Нова година за почивка ...няма начин да умреш от глад например...но от скука като нищо  Mr. Green
След септември и аз мисля, че за Гърция остават като вариант доста по-южните острови  Peace

# 693
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз пък съм ходила зимата на Атон и това ми е една от най-хубавите почивки Heart Eyes Само що минахме границата - слънце, 15 градуса, едни палми и борове като се заредиха на самия полуостров...и моренцето...ееех Hug Селцето, до което бяхме в близост наистина беше празно, но пък безкрайно спокойно и китно. Имаше и една кръчма със съдържателка българка - тази жена буквално ме угои. Бях бременна тогава и ядях като слон. На петия ден ходих до Солун да си купувам нови дънки, че тия, с които дойдох, не можех да ги закопчая Joy
В България ни посрещна два метра сняг, непроходими пътища и пълна истерия ooooh!

# 694
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ето този също ми хареса, особено отделната къща Simple Smile

http://www.booking.com/hotel/gr/despotiko-apt-suites.html?sid=e9 … 2a5f40c8ee796998b  -  това е хубаво, но е малко отдалечено от всичко останало.

А в Торони  - вила и студиа Панагиота, както и Елеа.

# 695
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Ние в същност не бяхме в самото Вурвуру, а на 3 км преди него в едни вилички. Целия район е красив.....

Абе много пожари тази година в Гърция бре... дано тоя българина, който запали големия остров му дадат повече годинки към присъдата  #Cussing out
През няколко къщи от нашата имаше също една полу изгоряла, а терена около нея беше останала само пепел.
Навръщане и поляните около Солун горяха в обилни пламъци....


Ерика, ако правилно съм разбрала и ако изгорелия терен включва и обратната страна на пътя даже, тази къща горя пред очите ни - минавахме от там. Е, няма такава зловеща гледка...
Иначе във Вурвуру ходим вече трета година и си изкарваме страхотно. Море в България ли? НЕ, благодаря.
Въпросът ми е друг обаче, макар да е малко рано. Супер се запалихме да идем на някой от Йонийските острови в началото на май живот и здраве. Колебанията са ни между Корфу и Закинтос. Някой дали може да сподели скорошни впечатления?

# 696
  • Мнения: 3 379
Шани, благодаря!

Белинда, а къде в Атон сте отсядали? Става ли за семейство с две деца (едното от които спи при мама и татко още Simple Smile)?

# 697
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами в голям хотел беше, близо до едно селце, ама дали ще се сетя за имената...Хотелът беше Аристотел, Аристотелес или нещо подобно, 4-звезден, много приятен, База HB. Селото е нещо като Оранопули, Оранополис... newsm78 За деца хотелът е идеален, има големи градини и басейни с пързалки, едната беше доста големичка ролба - това за лятото, разбира се. Ние бяхме по НГ и пак беше супер за децата, Дядо Коледа дойде, раздаде подаръци Mr. Green Стаите са широки, има място за допълнително легло и кошара. Апартаментите са на две нива, така че не са подходящи за деца. Препоръчвам Peace С уговорката, че оттогава са минали няколко години и не бих могла да знам дали си поддържат нивото.

# 698
  • Мнения: 3 379
Ами в голям хотел беше, близо до едно селце, ама дали ще се сетя за имената...Хотелът беше Аристотел, Аристотелес или нещо подобно, 4-звезден, много приятен, База HB. Селото е нещо като Оранопули, Оранополис... newsm78 За деца хотелът е идеален, има големи градини и басейни с пързалки, едната беше доста големичка ролба - това за лятото, разбира се. Ние бяхме по НГ и пак беше супер за децата, Дядо Коледа дойде, раздаде подаръци Mr. Green Стаите са широки, има място за допълнително легло и кошара. Апартаментите са на две нива, така че не са подходящи за деца. Препоръчвам Peace С уговорката, че оттогава са минали няколко години и не бих могла да знам дали си поддържат нивото.

Уранополис се казва селото Simple Smile Точно там ни канят едни приятели да ходим другата седмица, база BB, ходиха миналата година и бяха много доволни. Но ние не можем точн одругата седмица, така че отпада. Ех, че ме е яд!

# 699
  • Мнения: 2 255
....
http://www.booking.com/hotel/gr/despotiko-apt-suites.html?sid=e9 … 2a5f40c8ee796998b  -  това е хубаво, но е малко отдалечено от всичко останало.
...
хубаво е да, само дето обикновено има повечко комари в района  newsm78

.....А в Торони  - вила и студиа Панагиота, както и Елеа.
Ние в Торони спим в Нестор или в Сакис - и от 2те сме доволни  Peace

# 700
  • София
  • Мнения: 1 590
Момичета,
дайте съвет Praynig
Досега съм почивала само в Турция, но тази година почивката ми се очертава в началото на октомври и мнооого кратка, най-много една седмица с уикендите ... и понеже скъпия го е страх да лети, хич не ми се ще да се трепам с кола по пътищата два дни за да стигна до бленуваната дестинация : има ли нещо подходящо като температура за плаж newsm78 в Гърция? Че ми изглежда по-близо...
Моля някой, ако е сведущ да ми даде акъл, и предварително ви благодаря Hug Hug

# 701
  • зад парка
  • Мнения: 1 583

Понеже четох, че са коментирани и островите, аз засега от прочетеното тук и там много харесах Санторини, но ще изчакаме като че ли малкият да попорасне, за да издържи дългото пътуване. Освен с ферибот, има ли варианти със самолет дотам или да не си мечтая?

Да, има редовни полети на гръцките авиокомпании /тази година ме интересуваше полет от Атина до Санторини/. Има и много чартъри /бяхме се настанили в хотел до летището - това място е доста голяма площ от острова и включва Монолитос и Камари, където има някакви плажове все пак, така че бяхме в ролята на РВД/. Ако се сетиш по-рано и имаш фиксирани дати на полета, можеш да намериш дни, когато самолетните билети са на цената на фериботните /50 евро/.
Като цяло Санторини е странно място, ходихме там за първи път и си беше чист късмет, че не купихме самолетни билети, и въобще никакви за връщане. Първоначално бяхме планирали да останем 10 дни, но на 6-тия вече подивяхме и просто взехме кораб на следващата сутрин...

Последна редакция: чт, 16 сеп 2010, 16:17 от InaDot

# 702
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
...

Октомври става по островите само (без Тасос разбира се), на север си е затворен сезона.

Зависи от годината. Преди 2 години в средата на септември на Хиос улучихме време със средна температура през деня около 20 градуса и през половината време бяхме с якета за през ноември. Имаше и много силно вълнение и след като тръгнахме оттам спряха всякакъв морски транспорт за 3 дни.

# 703
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Вярно, че е било преди 2 години, но доволна ли си от Хиос - в смисъл - хареса ли ти? Аз откакто гледах един филм за празнуването баш на Хиос на Великден и адски ми се ще да отида.

# 704
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Хиос не е типичния масово-туристически гръцки остров. От векове поминъкът на хората тук е свързан с мастиката - или "мастиха", както гърците държат да се нарича дръвчето. Населението на Хиос е традиционно богато и това се усеща по манталитета им и отношението към туристите. Но тези, последните, на никого не прощават и стигнаха и до Хиос.

Островът е уникален и прекрасен. Най-лесно се стига до там със самолет от Солун.

Хиос е бил и венециански и Места е типичен град от този период. Уникално е - и красиво, и интересно и да научиш нещо повече за историята на района, също.
Преди 2 години правеха реставрация на укрепения град Анаватос, която трябва да са приключили вече и сигурно е още по-внушителен.
Пирги е друго място, което е много колоритно и известо с типичните си къщи, украсени с бели и  черни шарки.

Хората е доста скучно място Sunglasses /в сравнение с други хори на островите/

Островът има забележителни плажове; за мене най-хубави са Йосонас и Манагрос.

Хиос е срещу Чешме и се предполага, че е супер за сърфисти.

Виж също това  Wink http://www.spilia-chios.gr/




Общи условия

Активация на акаунт