На море в Гърция - 2

  • 153 360
  • 726
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 2 073
Ами в голям хотел беше, близо до едно селце, ама дали ще се сетя за имената...Хотелът беше Аристотел, Аристотелес или нещо подобно, 4-звезден, много приятен, База HB. Селото е нещо като Оранопули, Оранополис... newsm78 За деца хотелът е идеален, има големи градини и басейни с пързалки, едната беше доста големичка ролба - това за лятото, разбира се. Ние бяхме по НГ и пак беше супер за децата, Дядо Коледа дойде, раздаде подаръци Mr. Green Стаите са широки, има място за допълнително легло и кошара. Апартаментите са на две нива, така че не са подходящи за деца. Препоръчвам Peace С уговорката, че оттогава са минали няколко години и не бих могла да знам дали си поддържат нивото.
Ние се върнахме от там преди 10 дни - бяхме за една седмица и съм доволна - изкарах страхотна почивка, обиколихме толкова много места, които не съм си и преставяла. На Острова - Ammoiliani е чудесно - там има страхотни плажове.
Миналата година бяхме в Торони и меко казано останах разочарована - селото на 5 септ си беше почти замряло - Хотел Елеа не е лош, но изобщо не може да се сравнява с Аристотелис. Природата на Атон е много по-хубава, зелена и разнообразна в сравнение със Ситония. За семейства с деца, определено препоръчвам Аристотелис на база HB.

# 706
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
....
http://www.booking.com/hotel/gr/despotiko-apt-suites.html?sid=e9 … 2a5f40c8ee796998b  -  това е хубаво, но е малко отдалечено от всичко останало.
...
хубаво е да, само дето обикновено има повечко комари в района  newsm78

.....А в Торони  - вила и студиа Панагиота, както и Елеа.
Ние в Торони спим в Нестор или в Сакис - и от 2те сме доволни  Peace

да и в Нестор е ОК.

# 707
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Мечтата ми е да отида на Закинтос. Това е от тези мечти, които се отлагат във времето, за да се изпита максимално насладата от чакането  Laughing
Когато стане въпрос за пътуване в къщи, "Закинтос" се е превърнал в нарицателно.
Това лято една приятелка ходи за 10 дни там и каза, че освен змии с друго не я е впечатлил островът /и то в "-" смисъл/. Еее, малко ме разочарова  Crossing Arms

Някой, ходил дотам, може ли да сподели подробности  и лични впечатления.

# 708
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мечтата ми е да отида на Закинтос.

хахаха и аз. А само преди минутки гледах това: http://www.alexandriatravel.bg/%D0%9F%D0%BE%D1%87%D0%B8%D0%B2%D0 … a-Alexandria-Club

# 709
  • Мнения: 11 264
E, Хиос е супер северен остров все пак...
Вероятностите да става за плаж през октомври са доста по-сигурни на Крит, Додеканезите и подобни. В Кипър миналата година беше 36 градуса на 20 октомври де, ама той е гръцки само по манталитет Grinning

# 710
  • Мнения: 934
Мечтата ми е да отида на Закинтос.

хахаха и аз. А само преди минутки гледах това: http://www.alexandriatravel.bg/%D0%9F%D0%BE%D1%87%D0%B8%D0%B2%D0 … a-Alexandria-Club

Закинтос е невероятен, особено Навайо и скалистите заливи по западния бряг.  Peace
Само, че от линка снимките на плажа Миртос и пещерата Мелисани са от остров Кефалоня, който ми стана любим от Йонийските.

# 711
  • Мнения: 3 415
Шани , ей такива изгодни промоции много обичам!  Hug А дали става за плаж в началото на октомври там? То вярно, че много искам, ама все пак...  Embarassed

# 712
  • Мнения: 718
Здравейте на всички!   bouquet
Чакахме детето да поотрасне малко и чак сега като стана на 2 се престрашихме за Гърция Blush
Яд ме е че чак сега се сетихме...Много ми хареса всичко осен хотела, в който бяхме (Аристотелес бийч в Афитос, Касандра), но така е като човек не проуча достатъчно, също се ядосвам, че не знаех че не Халкидики сезона приключва толкова рано, края на септември вече няма никой и затварят сезона, ако знаех щяхме да се смъкнем по-на юг.

Много ми се ходи и на някой от средиземноморските острови, но с детето на дълъг път е ад дори да става въпрос за 200 км, първо че не се спира на едно място ако не спи, иска да ходи отпред или в багажника, а през последните пътувания задължително повръща  Shocked
Параход   вие как обикаляте островите с детето, имате ли някаква специална схема?

Последна редакция: ср, 29 сеп 2010, 01:13 от Lauren

# 713
  • Мнения: 224
InaDot, ние с мъж ми ходихме на Закинтос 11-18 септември. Изкарахме страхотно, а змии никъде не видяхме. Резервирахме чрез агенцията, към която Шани е дала линк, но друг хотел - Глория Марис. Хотелът като интериор беше доста посредствен, но на много приятно място и със страхотна тераса и бар. Като цена ни излезе 796лв - 7 нощувки+закуска и вечеря, което е направо без пари според мен. Бяхме си със собствен транспорт и всеки ден обикаляхме на различни места и плажове. Ходихме и във вътрешността в селца, където времето направо е спряло. Купихме си зехтин от баби, които си го продават пред къщите. На мен много ми хареса на острова. Ако имаш някакви въпроси конкретни питай, защото аз така мога да си пиша до утре  Laughing И друго се сетих, на връщане по пътя спахме в Йоанина /Янина/ - невероятен град, страшно ме впечатли.

# 714
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
случайно линквах от тази агения. Не я познавам, не съм я ползвала... Просто ми се изпречи сайта пред очите...

# 715
  • Мнения: 718
Изравям темата, за да попитам дали някой има отзиви от Porto Carras, Sithonia - сервиз, база, обслужване, храна. Става въпрос за AI за Нова година. С малки деца сме и не искам да има неприятни изненади. Четох съвсем не ласкави ревюта в TripAdvisor, да попитам и тук.
Колебаем се между Porto palace и този.
Благодаря предварително на отзовалите се Peace

# 716
  • Софето
  • Мнения: 622
Изравям темата, за да попитам дали някой има отзиви от Porto Carras, Sithonia - сервиз, база, обслужване, храна. Става въпрос за AI за Нова година. С малки деца сме и не искам да има неприятни изненади. Четох съвсем не ласкави ревюта в TripAdvisor, да попитам и тук.
Колебаем се между Porto palace и този.
Благодаря предварително на отзовалите се Peace
Брат ми бяха лятото там и са много доволни, зимата дали е същото не мога да кажа.

# 717
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Мой колега беше в Порто Карас миналата Нова година. Имало страхотна винарна. Каза, че са забравили 4 дни къде са - добро обслужване, хубава храна, а е имало и нещо организирано за децата.
За мене е малко "Балкантурист" обаче. Просто пътувам по различан начин.

# 718
  • Мнения: 2 255
Наши приятели също редовно отскачат до там за уикендите по различно време на годината и досега не са се оплаквали  Peace
Аз съм ходила само в района на марината и комплекса и навсякъде обслужването е  Peace предполагам, че и в самия хотел е ОК

# 719
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз съм ходила само в района на марината и комплекса и

аз също.
Приятно, чисто и огромно място.
Но как ще е за НГ и съответно как им е AI?
По принцип гръцкия АИ не е по-добър от нашия. Обаче пък става дума за 4-5* х-ли... Може да се стараят повечко...

Общи условия

Активация на акаунт