Изследвания за ДГ

  • 93 523
  • 700
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 310
Да се включа и аз с един въпрос? За първа година ще е на градина -знам за изследванията за кръв, урина и стъкълце са ми дали от центъра за изселдвания.
 Освен това са дали и едно тампонче в стерилно шише (наподобяващо химикал), което са казали че е за изследване за Салмонелоза и трябва да се вземе проба от дупето на детето. Дали е задължително или може и без това?

# 16
  • Мнения: 771
За съжаление, в различните градини мед.сестрите имат различни изисквания.Да,ама-не. Те са длъжни да се съобразят с наредбите на ХЕИ.От това лято, ХЕИ не изисква бакт. и ....изследвания/т.е.стъкълцето и шишенцето/. Независимо колко е отсъствало детето, се изисква само бележка от лекуващата, че детето е клинично здраво и бележка за контакт. Иначе всичко това, което изброявате е за първо приемане на детето в ДГ/и не се иска Васерман/.Така, че ако някоя сестра иска "да ви отбие" за още някой ден от ДГ, кажете й да си види инструкцията на ХЕИ.Пък ако искате направете си ги, стига да не ви обърква плановете.

# 17
  • Мнения: 310
Аз пък винаги съм се чудела, за изискването за васерман?  newsm78 Искат ли го още в градините?

Току що ми каза съпруга ми че от градината са казали че трябва да си направя васерман щом детето не е посещавало ясла или градина до сега. А личната лекарка не ми каза нищо подобно. Какво да правя и аз се чудя.
А и изследванията за кръв и урина на детето важели само ако са направени в рамките на  7 дни преди започване на градина, което в нашия случай значи от 09.09.09 до 15.09.09. И куп още изисквания , но довечера ще се запозная подробно.

# 18
  • Мнения: 46 577
veti_d, цитирай им закона. Няма искане за Васерман за градините, без значение дали детето е ходило на ясла или не.

...
 Освен това са дали и едно тампонче в стерилно шише (наподобяващо химикал), което са казали че е за изследване за Салмонелоза и трябва да се вземе проба от дупето на детето. Дали е задължително или може и без това?

Не се взема от дупето, а слагаш малко ако в шишенцето и го носиш.

# 19
  • Мнения: 310
Благодаря за съвета "Не се сърди, човече", ще се опитам да ги оборя.
Но това за салмонелата - така са му обяснили на мъжа ми, или той нещо не е разбрал. Май се води микробиологично изследване ама каква е процедурата и аз незнам.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 6 942
къде го закона,че и на мен хич не ми ходи по изследвания Embarassed

# 21
  • Мнения: 911
Tова със скоча така и не ми стана ясно Embarassed... на нааканото дупе ли се слага и после на стъклото или на "чисто", т.е. избърсано от акото?

И някоя сигурна ли е за сроковете - какви са?,,, че днес нашата лекарка ми каза, 20 дена за кръвните, което нещо ме съмнява... а за чревните? Или най-добре да ги питам в яслата. newsm78 newsm78

# 22
  • Мнения: 310
Tова със скоча така и не ми стана ясно Embarassed... на нааканото дупе ли се слага и после на стъклото или на "чисто", т.е. избърсано от акото?


Лепенката се лепи сутрин преди да е станало детето на неизмито дупе.дупето си го измивате вечрта.

# 23
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 587
За прием в детската градина за 1-ва гр.,директорката ни даде листче с необходимите документи:
-изследване за чревни паразити/в рамките на 2 седмици преди тръгването/-скоч лепенка+контейнерче,които се поемат от здр.каса;
-изследвания на кръв и урина/в рамките на една седмица/-не съм сигурна дали се поемат от здр.каса,защото нашата педиатърка ни отказа направление,т.к. Сиси вече е на 3,5г.,а само на 3г. имали право;
-описани имунизащии-вид,дата и сериен номер;
-бележка,че детето не е контактно/в рамките на 3 дни преди ДГ/;
-здр.-профилактична карта-ръст,тегло,гр.обиколка;норми за възрастта.

За деца,които вече са в ДГ,но не са я посещавали повече от един месец ни искат изследване за чревни паразити и бележка,че не е контактно детето.

От направеното от мен проучване най-бързо става изследването за чревни паразити в лаб.Рамус.
Много от лабораториите не го правят по здр.каса и там става доста по-бързо,но за 40-45лв.

Това е от мен и хубав ден с мн усмивки1

# 24
  • Мнения: 911
Благодаря ви, мами! А за колко дена са готови изследванията за чревните паразити?

# 25
  • Мнения: 236
За детска градина се изискват следните изследвания кръвна картина и урина 7 дни преди започването, 15 дни преди започването микробиологичните и паразитологични изследвания, могат да се правят в ХЕИ, дава ти се контейнерче, което се пълни до половината с ако, стъкълце с лепенка - сутринта преди тоалета се залепя на ануса и отново на стъклото, а на пръчката с памуче отново сутрин преди тоалет. Медицинска бележка за това че детето не е в контакт с болни 3 дни преди започването от личната лекарка. Друго което се изисква здравна карта за дете където ще се напише кога са слагани имунизациите, мерките на детето от личния лекар, медицинско свидетелство попълнено от личната лекарка и лабораторията която прави микробиологичните и паразитологични изследвания, копие от акта за раждане. Това е за деца които не са посещавали детска градина. А за тези които са посещавали и са отсъствали повече от 1 месец от детската градина правят микробиологични, повече от 2 месеца и паразитологичните, за отсъствие повече от 10 дни бележка че детето не е било в контакт с болни. Това важи със сигурност за Стара Загора, но си мисля и за цялата страна. Изследванията за чревни паразити би трябвало да стават за 3 дни, но зависи от лабораторията.  

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 6 942
Благодаря ви, мами! А за колко дена са готови изследванията за чревните паразити?
една седмица Shocked
днес ги дадох сутринта и ми казаха другия четвъртък Crazy

# 27
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Благодаря ви, мами! А за колко дена са готови изследванията за чревните паразити?
дадохме ги днес и ни казаха, че в понеделник са готови.
Явно зависи от лабораторията Thinking

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 14 094
Тъй като ме хвърлихте в размисъл ходих до детската градина. Чревни искат на тези деца, които са отсъствали от градината над 2 месеца. За останалите - само бележка от педито. Става въпрос за Пловдив.

# 29
  • Мнения: 7 420
  На нас ни искат и васерман,и всичко останало,което се изброява тук.
  Дедето ще тръгва на ДГ за първи път. Peace

Общи условия

Активация на акаунт