ФЕВРУАРЧЕТО е слънчице засмяно, на половин годинка само!

  • 10 678
  • 289
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 24
ТОЛО specially for you!  Hug

# 46
  • Мнения: 89
к.пенкова,прическата си я бива! А сега(дето казва баща ми) "си заприличала на човек"!  Laughing На снимките отпреди бременността си 40 кила с мокри дрехи...

# 47
  • Мнения: 24
к.пенкова,прическата си я бива! А сега(дето казва баща ми) "си заприличала на човек"!  Laughing На снимките отпреди бременността си 40 кила с мокри дрехи...
Още само три килограма + и щеше да познаеш  Wink

# 48
  • София
  • Мнения: 2 508
А ако пуснеш и една усмивка, Пенкова, цена няма да имаш! Wink Hug

# 49
  • Мнения: 239
Хайде и аз в новата тема! Теди,  Hug Hug Hug

Ками, давай рецептата, че вече се облизвам  Grinning Аз наскоро правих Тирамису, за първи път, и се получи страхотно. Сега ако успея и Брюлето да докарам .....

Яна, и аз се изказах остро за зрънчото, въпреки, че нямам по-голямо дете. От известно време с милото се чудим как ще опазим малката от тези боклуци. По принцип в къщи не се купуват такива неща, най-много да вземем по някой чипс за 2-3 месеца и то като сме навън, но как да обясниш на едно дете, че нещо е вредно, щом всички деца в градинките го ядат. Разчитам да давам цигарите за пример, защото сме непушачи, пък дано мине номера и със зрънчото. За майка ми не се притеснявам дали ще й дава, защото и тя не яде такива неща, но свеки е по глезотийките, та ..... ooooh!

Хайде лека от мен, че е време за каша  Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 2 508
Проблемът е аз как ще опазя Йойо от боклуците при положение, че непрекъснато ги ям... Embarassed Cry

# 51
  • Мнения: 360
Момичета почерпете се за един малък Георги който се е появил на този свят тази сутрин 3.050 и 50см,той е син на една от най-близките ми приятелки.

Между другото тч първото дете го роди секцио,а сега са и изтекли водите 3седмици преди термин и е родила супер бързо при положение че 2 доктора я убеждаваха че никога не може да роди нормално(висока е 1.50 и тежи 45кила с мокри дрехи) Laughing

# 52
  • Мнения: 1 121
Яна, понеже много държа на твоето мнение, искам да те попитам от любопитство за даването на трохички хляб на толкова ранна възраст-това някаква нова препоръка ли е или нов вид захранване? Има ли нещо общо с педагогическото захранване? Питам те, за да си сверя информацията, защото моето педи каза да въведа глутенът чрез овес на 7-8 месеца и хляб да дам не по-рано от 9 месеца Simple Smile

За Зрънчото напълно подкрепям. То е ясно, че на бебето най-вероятно нищо няма да му стане от няколко пръчици. Въпросът е, че така или иначе рано или късно ще ги проядат тези боклуци защо това да става още отсега? Wink Защо вместо парченце витаминозна ябълка да яде оцветители и консерванти? Знаете, че в момента бебоците растат и имат нужда от най-добрата храна и ако зрънчото беше такава, щяха да слагат от него в пюренцата и изкуствените млека. В момента имате най-много контрол върху детето си и върху менюто му, ако сега давате Зрънчо какво ще правите като проходи и започне да проявява претенции и постоянно иска да му купите? Това го пиша с най-добри чувства, защото знам, че всички сме добри майки и искаме най-доброто за децата си. И от опит споделям, че като се започне веднъж с тия "храни" трудно се спира ooooh! те за съжаление са много удобни и ако бабите започнат отсега да ги дават да не мислите, че ще спрат в бъдеще? Напротив, ще им дават още повече и ако възразите ще недоумяват защо преди сте давали, а сега изведнъж не може Wink проблемът е и друг-самите деца лесно свикват с такива храни и след време не искат друго. На мен понеже редовно са ми давали попарки и бисквитки и понеже съм захранена точно с това,  съвсем отскоро започнах да ям плодове и зеленчуци, покрай първата бременност със синът ми по препоръка на лекарката ми. За първи път проядох маруля, целина, моркови. А преди около месец за първи път опитах броколи и спанак, а съм на 26 години Cry от около година се боря да променя вкусовите си предпочитания и трудно успявам. Колкото и да не ви се вярва сега създавате хранителните навици на децата си за цял живот и аз съм жив пример Wink и хайде да няма обидени, пак казвам споделям опит и пиша с най-добри чувства Hug

# 53
  • Мнения: 192
Алхимиче, това се казва добра новина! Да е живо и здраво бебчето и да расте под щастлива звезда!  smile3525
Атмосферче, вземи ги намали и ти тези вредните храни! Като няма вкъщи, няма да се яде. Въпросът е да откажеш купуването им.
Ками, сърце нямаш!!! Как да си легна сега да спя, като само ми се присънват твоите крем-Брюлета и стомахът ми свири симфония! Ще взема да ти дойда на гости, то Сливен не е далече, запази една купичка за една бедна душица!  smile3503
Рени, напълно споделям мнението ти. Аз за това вчера писах, че вкусът се възпитава! И наистина сега е моментът да се възпита правилно, защото имаме най-много контрол. После като тръгнат на училище кой знае какво ще си купуват от училищната лафка.

Последна редакция: сб, 05 сеп 2009, 20:43 от 4erveno6iika

# 54
  • София
  • Мнения: 311
Честити месечинки на празнуващите днес!
Алхимиче, да е жив и здрав малкият Георги! Супер е така да имате деца на една възраст с близка приятелка. Мен не ме огря засега, второто ще гледам да е синхронизирано Simple Smile
Аз на Мишето още не смея да и дам праскови, кайсии и други неща, които ужким стават за тази възраст, така че зрънчото още дълго ще ни е извън менюто. И да, сигурно вкусът се възпитава - първата ми дума (майка ми скоро ми призна) е била "каадче = шоколадче. Защо съм казвала само това дълго време не ми се мисли, но без шоколад не мога и сега.
Ками, и крем брюле не бих отказала Simple Smile Блазе му на мъж ти, добре го гледаш.

# 55
  • Мнения: 1 121
Проблемът е аз как ще опазя Йойо от боклуците при положение, че непрекъснато ги ям... Embarassed Cry

от 1 година се боря да спра да ги ям точно, за да спра да ги купувам и да опазя синът ми. Ще ти кажа какво правя - намирам заместители. Преди ядях по 2-3 вафли на ден (Морени, Twix) сега ям от тези вафли:

Много са сладки, но са и много по-здравословни, а и една вафла има само 140 калории Wink има и доста витамини. Също така като ми се прияде сладко си хапвам плодов йогурт или плод. Потърси в магазина дали има такива или подобни вафлички и започни от тях. Всичко с марка Kelloggs е здравословно Grinning

Ето и други полезни храни специално за жени

# 56
  • Мнения: 1 134
Привет! Чинно изчетох всичко, което съм пропуснала, за да не си чеша клавиатурата, а и защото ми липсвахте.  Hug
Зачезнахме малко извън София, а в останалото време стягам първокласничката. Мъъъъккааааа. Това дете е решило, че раницата й трябва да бъде във вид на малка, дискотечна чантичка, за да й побере гланца за устни. И, че на 15.09 трябва да е с булчинска или поне шаферска рокля... ooooh! Всички ме предупреждаваха, че ще се видя в чудо с бебе и ученичка, но не смятах, че ще се почне още от сега... Tired
От друга страна ми е едно мъчно... Сякаш вчера беше колкото Божидар, а сега изведнъж - в училище... Rolling Eyes
Извинете, че се появявам с такъв мрънкащ пост, обаче някак много светкавично взе да тече този живот.

За протокола, Бобчо на последната консултация удари 9 кила и 70.5 см. Вие наистина сте много смели в захранването. С Мими бях като аптекар - толкова внимавах кое след кое и по колко... Сега съм по - ларж, но все пак още сме на следната схема:
10ч. - АМ
12 - 13ч. - Зеленчуково пюре+АМ
16-17 ч. -  Плодово пюре +АМ
21-22 ч. Кърма
02ч. Кърма
04ч. Кърма
06ч. Кърма
08ч. Кърма Laughing
Сега предстои и вечерта да въведа АМ и така лека полека приключвам с кърменето, колкото и да ми е тъжно. В тази връзка, Яна, през колко време е оптимално да замествам последователно кърменията с АМ, за да не бъде травмиращо и за двама ни? Това АМ в 10 ч. е от седмица насам. Благодаря ти!  bouquet

За боклуците в храненето, също съм на мнение, че няма спасение от тях и колкото по - късно, толкова по - добре.

И последно: дано не сте лично засегнати от трагедията, Бог да ги прости загиналите! Praynig

# 57
  • София
  • Мнения: 2 508
MamaZ, аз пък си мисля да оставя млечния бар отворен нощем и сутрин... Mr. Green

# 58
  • Мнения: 649
Добър вечер и запис от мен,

МамаЗ ще се справиш с бебе и първокласничка, ти си силна жена. Разказвай как е, защото и аз смятам децата ми поне засега да бъдат с такава разлика /но всичко е Божа работа/

За даването на снаксове, чипсове, зрънчо и т.н. не знам как ще се опазим. Аз също съм на мнение, че колкото късно детето опита от този тип храни, толкова по-добре. Но аз също ям доста такива неща, така че ще ми е много трудно. Но ще се опитам най-вече да редпазя Йоан от нездравословно и прекалено ядене на сладки неща.
Като цяло смятам, че детето ще има такива вкусови навици каквито имат родителите му. Така че би било добре да се замислим и ние какво консумираме.
Например моят мъж не яде никакви плодове. Хапва, но само , когато аз измия, нарежа и предложа нещо на масата.

Във връзка със захранването - днес въведох глутена. Бяхме с милото на обяд в едно приятно заведение. Там си приготвят на място едни страхотни питки. Йоан през цялото време гледа масата , гледа как си похапваме и помрънква. Вдигнах го, при което той започна да посяга към чиниите.
Така че реших да му дам няколко трохи от тези питки. Доста му се осладиха. След 2-те трохички, които хапна му отчупихме малко парче от коричката и му я държах да я смуче.
Утре ще му взема сухари и най-накрая ще му направя попарка със сухар и мляко.

Момичета не знам как вие процедирате с плодовете, но аз давам по половин бурканче от новия плод. Само със зеленчуците и месото подхождам по-внимателно.

Нашият режим е следния:

6-6.30 ч.-  АМ
10 ч. - АМ /от понеделник трябва да се замести от АМ+сухар/
13.30 ч.  - зеленчуково пюре + АМ или месно пюре
17.00 ч. - АМ + 1/2 плодово пюре
8.30 - 9.00 - каша
2-3-4 зависи кога се събуди АМ / водата само го дразни/

Коте
дано батковците бързо се оправят, а малкият Венци да пребори конюктивита.

alximika честито ви ново бебешорско попълнение. Да расте здраво и щастливо дете и да радва мама и татко

autumnsphere колкото и интересно да ми беше нищо не успях да разбера от линка, който пусна. Но и нямах много време да чета по-задълбочено. Ако имаш желание резюмираи с две думи. Ти знаеш моят казус какъв е.

Много е тъжно това, което се е случило с българите в Македония. да почиват в мир.
Защо всички големи трагедии стават покраи национални и големи християнски празници  Sad

# 59
  • София
  • Мнения: 83

Много е тъжно това, което се е случило с българите в Македония. да почиват в мир.
Защо всички големи трагедии стават покраи национални и големи християнски празници  Sad


И аз това си мислих.Нека почиват в мир!

Това само за записче.Лека нощ.

Общи условия

Активация на акаунт