хрема при децата - как лекувате

  • 172 845
  • 234
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 338
леле, Kalina_Twins, всичко наведнъж ли слагаш?

# 151
  • Мнения: 57
леле, Kalina_Twins, всичко наведнъж ли слагаш?
Разбира се, че не  Confused Просто изреждах изпробвани варианти и.... изказах мнение.

# 152
  • Мнения: 96
С КЛЕЕВА ТИНКТУРА:

1 ампула физиолог.р-р +5 капки клеева тинктура. Х 2 капки в ноздра 3 пъти дневно !!! Разстворът се прави всекидневно нов/пресен, капе се до 2-3 дни след като секне хремата !:peace:

И аз така,но го правя с вода. Пробвах го и върху себе си-страхотен ефект!

# 153
  • Мнения: 425
С КЛЕЕВА ТИНКТУРА:

1 ампула физиолог.р-р +5 капки клеева тинктура. Х 2 капки в ноздра 3 пъти дневно !!! Разстворът се прави всекидневно нов/пресен, капе се до 2-3 дни след като секне хремата !:peace:

И аз така,но го правя с вода. Пробвах го и върху себе си-страхотен ефект!

Mоже с преварена и подсолена вода,СЪЩОТО Е, ако няма аптека за физиологичен р-р ! Peace

# 154
  • Мнения: 2 111
Аз пък вече правя капките с клеева тинктура с 10 мл сребърна вода+5 капки клеева тинктура.
Така поне при нас има по-добър ефект.И не се налага да капя отделно сребърна вода в носа.

# 155
  • Мнения: 3 929
Много зависи от вида на хремата/сополките и от какво са провокирани.
Когато е течна, капя често Стеримар или физиологичен разтвор, за да промивам носната лигавица и издухваме по-често нослето, за да не се стичат секретите по гърлото. След това капя по 2 капки олио/зехтин в ноздра, но когато легне да спи. Обикновено след 1-2 дена сополките започват да се сгъстяват. Слагала съм и Аркол /сребърна вода/.
Ако са гъсти бели сополки, просто промивам със Стеримар и издухвам. Ако са зелени, пак така, но капя Макситрол, Тобрекс или Тобрин. Ползвала съм и Бактробан, но не съм особено доволна от него.
Давам и много чай, хем да загрява, хем да отмива секретите от гърлото, за да не стават усложнения.
Клеева тинктура също съм ползвала, както и Цитросепт, но казва, че му щипе и затова ги избягвам.

# 156
  • Мнения: 338
аз реших да пробвам клеевата тинктура и ето резултата:
1. детето опищя света - явно боли или щипе, не знам кое от двете
2. сополите не намаляха след еднодневна употреба
3. но за сметка на това цялата се изрина!!!
извод: повече никога няма да ги пробвам!!!  newsm78 иначе за зелени сополи и аз слагам тобрекс или тобрадекс - не ги усеща и минава бързо.но знам, че са антибиотични и не е добре да се употребяват без лекарско предписание. общо взето се старая да редувам различни рецепти всеки път така, че да се полуви повторение на около 2-3 месеца, а по възможност и повече. иначе бързо привиква и спира да й действа, каквото и да е.

# 157
  • Мнения: 2 111
Да,щипят капките с клеева тинктура,на мен са ми гадни,но детето не се оплаква Mr. Green Впръсквам ги със спрея на Олинт.
И имат ефект ако се хване хремата в самото начало/поне при дъщеря ми/.

А тези антибиотични капки за зелени сополи само след изследване на носен секрет ли са ви ги изписвали?

# 158
  • Мнения: 338
никакви изследвания - просто не знам как решава да ги пише. но след първия път бях много доволна от ефекта и след това си ги взимам пир някое редуване. без рецепта. нашта изписва все олинт. то ми писна - той спря да действа. тогава започнах да редувам. обикновено редувам така: черни капки, следващия път вода със сол, после глицерин с небетшекер, после тобрадекс, после низита (и евентуално капки), ако намеря още някоя рецепта следва тя и почвам отначало. и така. но това не всеки ден. всеки вид си е за цял курс на лечение. следващия курс е с различен продукт.

# 159
  • Мнения: 96
tarzanka,как разреждаше тинктурата? При запушен нос първо трябва да отпушиш хубаво за да подействат капките,аз имам спрей физиологичен разтвор и е ефикасен.Щом щипе разреди го още малко,действа и при 2ml/1капка.Щипе,но не чак нетърпимо/пробвах го/!

# 160
  • Мнения: 338
ми разредих го както пишеше тук - 5 капки клеева тинктура, 10 мл физиологичен разтвор. питахме и доктора и той така каза. било ефикасно, обаче не знам защо се изрина. още се опитваме да разберем от какво. има и още 2 възможности, но засега няма да рискувам с тия капки. взех вчера от черните.

# 161
  • Мнения: 425
аз реших да пробвам клеевата тинктура и ето резултата:
1. детето опищя света - явно боли или щипе, не знам кое от двете
2. сополите не намаляха след еднодневна употреба
3. но за сметка на това цялата се изрина!!!
извод: повече никога няма да ги пробвам!!!  newsm78 иначе за зелени сополи и аз слагам тобрекс или тобрадекс - не ги усеща и минава бързо.но знам, че са антибиотични и не е добре да се употребяват без лекарско предписание. общо взето се старая да редувам различни рецепти всеки път така, че да се полуви повторение на около 2-3 месеца, а по възможност и повече. иначе бързо привиква и спира да й действа, каквото и да е.

Най-вероятно детето ви има атрофирала носна лигавица и затова е станало така, иначе разредена кл.т-ра нещипе повече от др.капки за нос !!! Peace  

# 162
  • Мнения: 425
ми разредих го както пишеше тук - 5 капки клеева тинктура, 10 мл физиологичен разтвор. питахме и доктора и той така каза. било ефикасно, обаче не знам защо се изрина. още се опитваме да разберем от какво. има и още 2 възможности, но засега няма да рискувам с тия капки. взех вчера от черните.

Обривът може да е от АБ ИЛИ ДРУГО ТРАД.Л-ВО ...!?! Thinking

# 163
  • Мнения: 338
аб какво е?

а друго освен капките от клеевата тинктура не съм й давала.

между другото мисля, че първия път като й слагахме не беше разредено правилно - мъжа ми го прави и ми се струва, че беше по-концентрирано. следващия път аз го правих и беше доста по-голямо количество от неговото, което ме навежда на мисълта, че може това да е причината за писъците.

а за обрива другите възможности са:
1. стъклена вата
2. храната на макдоналдс (тъй като повръщаше след като я яде, но предполагам, че е малко вероятно - ама така казва доктора)

# 164

Общи условия

Активация на акаунт