хрема при децата - как лекувате

  • 172 855
  • 234
  •   1
Отговори
# 165
  • град Русе
  • Мнения: 78
Най-вероятно детето ви има атрофирала носна лигавица и затова е станало така, иначе разредена кл.т-ра нещипе повече от др.капки за нос !!! Peace  

Не мисля така - аз съм ги пробвала и на себе си - наистина щипят много повече. Освен това и при нас нямаха ефект, за съжаление  Sad

# 166
  • софия
  • Мнения: 386
Моят безкраен опит с хремата Sadпоказа,че при хрема над 10 дена със зелени секрети -задължително носен секрет с антибиограма.Обикновено има бактериален причинител и понякога локалните средства не действат.

# 167
  • Мнения: 425
Моят безкраен опит с хремата Sadпоказа,че при хрема над 10 дена със зелени секрети -задължително носен секрет с антибиограма.Обикновено има бактериален причинител и понякога локалните средства не действат.

Тогава спрей БИОПАРОКС/локален антибиотик/ за нос и гърло, неуврежда др.органи:бъбреци и черен дроб/, ефикасен но ние развихме алергия от него/залпово кихане../ и го заменихме с клеевата тинктура Peace

# 168
  • Мнения: 338
ооо, антибиотик не е пила от доста време-около месец, месец и половина. така че не е обрив от антибиотик.

а за лигавицата не знам. има ли начин да проверим? защото наистина съм й прилагала малко гадни домашни рецепти, които и аз съм си правила, но тя все пак е по-малка и не знам.

зелени сополи за повече от 5-7 дни не сме имали досега. но ако се случи, ще последвам вашия опит и ще тичаме на изследване.

по тоя повод се сещам, че днес взех изследванията на малката - започна да кашля оня ден и я заведохме на лекар. направо си отворих нова тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=438177.0

# 169
  • Мнения: 57
А откъде взимате клеевата тинктура?
Аз си я правя сама и става доста силна, използвам я и за гърлата в комбинация с глицерин и мед.

# 170
  • Мнения: 2 111
А откъде взимате клеевата тинктура?
Аз я купувам от аптеката Peace

tarzanka   bouquet Ще питам педиатъра за тези капки.

# 171
  • софия
  • Мнения: 386
Много го харесвам Биопарокса,но за съжаление малките трудно го понасят.Дъщеря ми е на 2,10м и като пръснах един път вече нищо не можа да я склони да повтори.Аз го ползвах при тежка хрема и също много кихах от него,но после това отмина.

# 172
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз пък от биопарокса не съм възхитена. Ползала съм го лично аз.

# 173
  • Мнения: 1 650
А откъде взимате клеевата тинктура?
Аз си я правя сама и става доста силна, използвам я и за гърлата в комбинация с глицерин и мед.
А как я правиш сама?

# 174
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Едно врме лекарката ни изписваше едни капки Коларгол, които ги правеха в аптеката. Бяха много ефикасни, но зъ съжаление съм изгубила рецептата.

# 175
  • Мнения: 338
точно това са черните капки. коларгол е сребърен прах, който се смесва с физиологичен разтвор, ампула. изчаква се 2 часа, след това може да се използват не повече от 7 дни и се изхвърлят. освен това винаги се разджуркват хубаво преди употреба и цапат страшно много. успях да ги изпера единствено с домашен сапун и накисване с вениш, след това пак домашен сапун.

# 176
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
точно това са черните капки. коларгол е сребърен прах, който се смесва с физиологичен разтвор, ампула. изчаква се 2 часа, след това може да се използват не повече от 7 дни и се изхвърлят. освен това винаги се разджуркват хубаво преди употреба и цапат страшно много. успях да ги изпера единствено с домашен сапун и накисване с вениш, след това пак домашен сапун.
ааааа, да верно че така беше, ама в кви пропорции ? Ти сама ли си ги смесваш? Аз давах рецептата и те ми ги правеха готови.

# 177
  • Мнения: 3 929

А тези антибиотични капки за зелени сополи само след изследване на носен секрет ли са ви ги изписвали?
Не, никога не са взимали секрет от носа за изследване. Щом били зелени, значи било бактериална инфекция. Аз обаче не винаги, когато синът ми е със зелени сополи, му капя от АБ капките. Много често му минава само от впръскване на Стеримар и често издухване на носа. Когато започне обаче да покашля или да се дави и да преглъща трудно от стичащия се секрет, а той е доста гъст, тогава слагам от тези капки.

# 178
  • Мнения: 338
точно това са черните капки. коларгол е сребърен прах, който се смесва с физиологичен разтвор, ампула. изчаква се 2 часа, след това може да се използват не повече от 7 дни и се изхвърлят. освен това винаги се разджуркват хубаво преди употреба и цапат страшно много. успях да ги изпера единствено с домашен сапун и накисване с вениш, след това пак домашен сапун.
ааааа, да верно че така беше, ама в кви пропорции ? Ти сама ли си ги смесваш? Аз давах рецептата и те ми ги правеха готови.
сама си ги правя, но като дам рецептата и те виждат какви пропорции са изписани и ми дават съответната ампула. иначе не знам. мога да погледна последната рецепта - беше за 3%-тов разтвор, мисля, че ампулата беше 10 мл. но не съм сигурна. иначе не мога да намеря аптека, където да ги правят. затова даже отивам 2-3 пъти в една и съща аптека и си купувам няколко пъти, за да имам за бъдеще. много трудно ги намирам.

# 179
  • Мнения: 57
brillante Blumen, за клеевата тинктура: намирам си от някоя баба или хора, които имат пчели, пчелен клей (прополис). Това е едно тъмнокафяво, зеленикаво твърдо вещество. Натрошавам го и заливам в тъмно шише със силен спирт (взимам най-силния от аптеката - 95% мисля). Съхранявам в хладилник и използвам през целия сезон.

Общи условия

Активация на акаунт