Практикуващи педагогическо захранване (част 7)

  • 35 621
  • 761
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 348
Но ако не е остра, парчетата ще се набучват трудно.

# 31
  • Мнения: 232
О, и вкъщи от вече седмица вилицата  е на голяма почит- само се пробва да се докопа до нея. От няколко дни и така ядем- аз набучвам разни неща и тя я взима и хапва, следва ново набучване  пр и пр. Лъжицата временно е детронирана.  Laughing Така е доста по бавно, но пък хапва, а и упражнява координацията. В интерес на истинта изобщо нито се е одраскала, нито нищо- монго е внимателна. Wink

# 32
  • Мнения: 925
И при нас има голям интерес към вилицата. Никола обаче иска сам да си набучва, съответно се старая храната да е на по-големи парчета, че да може да ги нацели.

# 33
  • Мнения: 2 376
Но ако не е остра, парчетата ще се набучват трудно.
Нашата вилица е остра като вилица за възрастни, само е по-малка.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 335
Записвам се да следя и тази темичка, че след месец... feeding

# 35
# 36
  • Мнения: 1 048
Може ли и ние да се присъединим?
Захранвам почти стандартно,но много бавно и паралелно с това давам по мъничко от нашето,когато ядем всички заедно на масата,което е подходящо,разбира се.

# 37
  • Мнения: 340
Включвам се да дам малко отчет...  Напоследък при всяко сядане да ядем му давам и на него от нашето ядене-- обикновено или парченце от зеленчука в яденето или хляб или ако нашето ядене не е подходящо някакъв плод.  Той с удоволствие пъха сам неща в устата и го виждам, че дъвче, но много малко гълта.  По-скоро осмуква парченцата, после ги плюе и после пак ги слага в устата и така.  Не се дави, но като че ли понеже е доста предпазлив и почти нищо не гълта.  Мисля си, че гълта много микроскопични дози, понеже акото си му мирише все едно си е само на кърма.   Чудя се кога ли ще започне повечко да гълта и по-малко да плюе...

# 38
  • Мнения: 397
Здравейте и от нас с бебе Тошко,
записваме се да ви следим, че живот и здраве след 2 месеца ще пробваме и ние с педагогиката Joy
Досега съм изчела няколко статии и всички предишни теми, остава ми да прочета темичките за кухнята и тези от статиите, които съм пропуснала  smile3529
Нашият тати го обработвам от месец, като почти е съгласен да пробваме този метод на захранване Grinning Вие как процедирахте с вашите?

# 39
  • Мнения: 3 869
Ха-ха, това с бащите и тяхното мнение най- ме е веселяло Simple Smile
Като иска с пюрета, да седне да прочете - кога, колко, какво и как, да взема лъжицата, да бърка дълбоко в джоба (щото не са евтини) и да се захваща. Ако му идва нанагорно, да не коментира след като друго храни детето... Така процедирах аз. Веднъж-дваж имаше остири коментари, купих пюре и му връчих лъжицата, а малкия го оплю целия и така приключихме с пюретата (все още пазя 3-те празни бурканчета, да покажа, че и аз съм била съвестна майка и съм давала пюре - поне за малко) Simple Smile

# 40
  • Мнения: 397
Meg! как ме разсмя ако знаеш hahaha Joy
Но твоя опит го запомням и ако се наложи го прилагам в действие Joy

# 41
  • София
  • Мнения: 2 348
Сиси, сигурно първо ще започнеш да виждаш парченцата в акото, а по-късно ще се промени миризмата.

За таткото май не си спомням какво стана. Аз четях по малко и прочетеното му го декламирах, но той хич не обича д а ме слуша като говоря и ме караше да млъкна и да правя каквото знам. Проблеми имах когато свекървата го тормозеше, че съм вършела глупости и той ме питаше дали съм сигурна в правотата си. Подпитваше ме и защо не давам пюрета, защо давам толкова малко, а аз му отговарях, че този урок вече съм му го предала, макар да не е слушал  Mr. Green . Е, като се стигаше до сериозни проблеми(със свекървата де) се налагаше пак да му обяснявам как животните си хранят децата, как хората хиляди години също са си хранели така децата, но в последните десетилетия нещата са се променили, а тези промени са абсолютно ненужни и дори водят до лоши навици, а понякога застрашават здравето на детето.

Мег, и моя мъж реши веднъж да купи пюрета  Simple Smile . Взе три различни(месно, рибено и плодово с йогурд) на три различни фирми, но детето не поиска и една хапка да глътне. Даже гледаше като прецакано.

# 42
  • Мнения: 2 376
Пратих му този линкhttp://www.borstvoeding.com/voedselintroductie/films-bijvoeden/z … pley-methode.html, той чете, гледа филмчета, пак чете и на други места и накрая каза "Така ще захраним  Crazy". Иначе и ние имаме 20 бурканчета от пюрета, които много се ускадиха на кучето. Мислите ли, че мога да направя малки компоти в тях, без захар?

# 43
  • Мнения: 731
Нашият тати го обработвам от месец, като почти е съгласен да пробваме този метод на захранване Grinning Вие как процедирахте с вашите?

Аз четях и му разказвах. Така той се нави Simple Smile Веднъж майка му донесе инстантни каши и веднъж пюре - да разнообрази храненето на малката, но като и видя физиономията като ги опита се отказа. Та като цяло всички приеха много леко и меко начина на хранене Simple Smile А особено го оценяват в момента като виждат как си яде всичко (без месо) и то с огромен апетит  Peace

Иначе и ние имаме 20 бурканчета от пюрета, които много се ускадиха на кучето. Мислите ли, че мога да направя малки компоти в тях, без захар?

 hahaha Бритт, много ме разсмя с кучето. Ами до колкото знам няма проблем да се направи компот в пюрените бурканчета. Аз лично предпочитам да изсуша плодовете  Peace

# 44
  • Мнения: 397
Britt  моят пробив се дължи именно на видеото, щото тати с чуждите езици е на вие. А съм почнала да го обработвам от третия месец, защото това отнема време Joy
Иначе ние живеем отделно от по възрасни роднини, но за сметка на това наблизо е сестра ми, която е отгледала едно дете. И все ми се чуди като му пускам аспиратора и не му давам водичка след кърмене да си изплакне устичката hahaha

Общи условия

Активация на акаунт