Машина за хляб - 19 част

  • 49 196
  • 833
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 187
max-mama,
Точно толкова сложих и аз. Първите ми опити бяха с 100гр. трици и се получи прилична тухличка, на която изядохме само корите. Grinning

# 16
  • Мнения: 2 677
Правила съм с трици по рецепта от книжката - стана много хубав, но не бухна толкова.

# 17
  • Мнения: 570
Привет отново от мен  Hug
Одеве докато гледах рецепта за козунак моя мъж се завъртя в кухнята и набързо беше приготвил всичко  Crazy
Сложи маслото на бучки, яйцата неразбъркани, млякото студено от хладилника и сухата мая неразтворена, и само 3 лъжици захар. Аз докато се образовах сместа вече се бъркаше  Crazy Получи се това http://sofi4.snimka.bg/cooking/hlyab.423923.14960282 Вкусен е, коричката е хубава, но му е малко захарта. Той гледал някаква рецепта в книжката на уреда. Прави ми впеяатление, че е малко ронлив, а също и перката се извади заедно с него (т.е. остана жътре ж него и при разрязжането я махнахме). Това нормално ли е? Прилича повече на хляб, отколкото на козунак  Thinking
Искам да ви питам...искам утре сутринта да направя нещо със чубрица и сирене. Чудя се дали ще стане нещо, но все пак ще опитам. Ако имате такива рецепти ще съм благодарна, че с тези 19 теми малко се замайвам  Crazy
И се чудя, ако искам да е готов, когато станем, трябва да я пусна с отложен старт. Но вътре ще има яйца, мляко, сирене...няма ли да се развалят. И също така....взех прясна мая - т.е. ще трябва да я разтворя и изсипя, но няма ли да се загуби ефекта и до сутринта  Thinking

# 18
  • Мнения: 9 776
peiota, по принцип не се препоръчва при рецепта с яйца да се ползва отложен старт. Но аз не мисля, че не е чак такъв проблем. Кубчето мая можеш просто да го "сложиш" най-отгоре върху брашното. До сутринта ще е омекнала достатъчно, за да се размеси с останалите продукти. Аз поне така съм правила хляб. Друг е въпроса дали ще уцелиш точните пропорции сухо:течно. Все пак щом не си пробвала една рецепта, не можеш да си сигурна в консистенцията на тестото. Може да се наложи да добавиш нещо. Можеш да станеш като почне работа машината, и после да си доспиш Peace.

emm, Peace!

# 19
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Привет отново от мен  Hug
Одеве докато гледах рецепта за козунак моя мъж се завъртя в кухнята и набързо беше приготвил всичко  Crazy
Сложи маслото на бучки, яйцата неразбъркани, млякото студено от хладилника и сухата мая неразтворена, и само 3 лъжици захар. Аз докато се образовах сместа вече се бъркаше  Crazy Получи се това http://sofi4.snimka.bg/cooking/hlyab.423923.14960282 Вкусен е, коричката е хубава, но му е малко захарта. Той гледал някаква рецепта в книжката на уреда. Прави ми впеяатление, че е малко ронлив, а също и перката се извади заедно с него (т.е. остана жътре ж него и при разрязжането я махнахме). Това нормално ли е? Прилича повече на хляб, отколкото на козунак  Thinking
Искам да ви питам...искам утре сутринта да направя нещо със чубрица и сирене. Чудя се дали ще стане нещо, но все пак ще опитам. Ако имате такива рецепти ще съм благодарна, че с тези 19 теми малко се замайвам  Crazy
И се чудя, ако искам да е готов, когато станем, трябва да я пусна с отложен старт. Но вътре ще има яйца, мляко, сирене...няма ли да се развалят. И също така....взех прясна мая - т.е. ще трябва да я разтворя и изсипя, но няма ли да се загуби ефекта и до сутринта  Thinking



Ето тук има само рецепти,все някоя ще ти хареса за да направиш това което искаш.А както ти е отговорила и Полин,кубчето мая само го натроши най отгоре върху брашното

# 20
  • Мнения: 678
Цял ден ме няма и сте изписали толкова много.Искам да направя и аз козунак,но почнахме ремонт и съм заета.
Искам само да ви питам,ползвате ли програма по-дълга от 3 часа,мъжо постоянно нея ползва/3,40/,аз не я харесвам,не ми става хляба на нея,ползвам си 3 часовата.

# 21
  • Мнения: 4 458
Днес правя бял с мъъничко ръжено брашно и сусам по рецептата за френски хляб. Малко неравномерно се надигна и напука отгоре и няма да е красив.

Аз вчера правих този хляб без да добавям каквото и да е различно и стана мноооого висок.
Напукването и мен ме притесни в началото, но после нещата си се оправят и става много красиво отгоре.
Аз го правих а средно запечено но децата ме питаха защо няма хрупкава коричка и май следващия път ще е на по-запеченко.
Програмата която ползвах беше - бърз обикновен хляб, средна коричка, 2 паунда  Grinning

# 22
  • Мнения: 4 458
Знаете ли къде мога да намеря рецепта за бял хляб с онази дебелата, кафява и твърда/хрупкава коричка?

намерих този сайт със снимки и рецепта, но за месене, не за машина:
http://nojivilichka.wordpress.com/2009/01/04/hlyab-bez-mesene/

Дали ако го омеся и само сложа да се пече в машината ще стане? Или обратното, машината може само да го омеси а трябва да се пече на фурна?  newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 2 438
Hristina21, благодаря много за съветите. Hug А звуковиат сигнал, сдед който слагаш коричките и орехите горе-долу кога е ?

Leo, темата е оформена супер Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 6 232
Hristina21, благодаря много за съветите. Hug А звуковиат сигнал, сдед който слагаш коричките и орехите горе-долу кога е ?

Leo, темата е оформена супер Peace
трябва да го пише в книжката-виж в табличката,трябва да има колонка допълнително време,в зависимост от количеството

# 25
  • Мнения: 9 776
трябва да го пише в книжката-виж в табличката,трябва да има колонка допълнително време,в зависимост от количеството

В зависимост от програмата, след първото месене и почиване, т.е. преди второто месене е звуковият сигнал.

# 26
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Забърках хляба с айрян но това чудо ми глътна още брашно и то доста  ooooh! Машинката ми е от малките и направо си умрях от страх как ще го меси но засега не е изпищяла на умряло. Другият път определено ще намаля рецептата наполовина ( стига да се хареса хляба)

# 27
  • Мнения: 22 476
Здравейте на всички. )))

В някой от предишните теми имаше рецепта за нещо като тутманик със сирене, само се месеше и втасваше в машината, а после се печеше в печката.
Мен ме интересува подобна рецепта, но всичко да си го прави машината, тоест да не вадя тестото от нея и да го допичам във фурната. ))
Мога ли на най-обикновен бял хляб да добавя сирене и дали ще стане? Притеснявам се да не се вглетли хляба от сиренето, или нещо подобно?

# 28
  • Мнения: 9 776
Mirama, ето ти една рецепта. Можеш да експериментираш и с други съставки и мисля, че ще се получи чудесен хляб. Сиренето или кашкавала обикновено се позагубват в тестото, но това е в машината. Бяха ми пуснали рецепта с кашкавал, но се пече във фурната. Ако я намеря, ще я напиша.

http://www.gotvetesmen.com/recipes/categories/DESSERTS/bread/recipe_117.php

# 29
  • Мнения: 4 916
Здравейте на всички. )))

В някой от предишните теми имаше рецепта за нещо като тутманик със сирене, само се месеше и втасваше в машината, а после се печеше в печката.
Мен ме интересува подобна рецепта, но всичко да си го прави машината, тоест да не вадя тестото от нея и да го допичам във фурната. ))
Мога ли на най-обикновен бял хляб да добавя сирене и дали ще стане? Притеснявам се да не се вглетли хляба от сиренето, или нещо подобно?

Ето рецептата на TheNMaster, по която аз правя тутманик - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=389900.msg11349152#msg11349152. Мисля, че ще стане да се изпече и в машинката  Peace

Общи условия

Активация на акаунт