Слава Севрюкова - познатият и непознат феномен

  • 81 287
  • 729
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 141
аз съм на мнението, че предопределеност има в определени случаи- раждане; родители; важни хора, оказали влияние върху нашия живот; брачен партньор; смърт- кога и как и тн. Но като цяло смятам, че човек сам определя живота си и как ще го изживее; неговите избори; неговите действия или бездействия. За всяка една ситуация има много пътища, които да изберем. Ние сме тези, които правим избора как да продължим и следствие от този избор е това, което ни се случва по- нататък.

# 691
  • Мнения: 129
Здравейте!
Искам да ви питам каква роля има съществуването на паралелни светове за нашето развитие, да речем?  


zuki  можем например да се запитаме, а каква роля   играе една клетка от твоето тяло?  Wink

Последна редакция: чт, 17 дек 2009, 17:06 от black-russian

# 692
  • Мнения: 129
Nadia Jasem това за пеперудата е чудесно! Laughing

# 693
  • Мнения: 129
аз съм на мнението, че предопределеност има в определени случаи- раждане; родители; важни хора, оказали влияние върху нашия живот; брачен партньор; смърт- кога и как и тн. Но като цяло смятам, че човек сам определя живота си и как ще го изживее; неговите избори; неговите действия или бездействия. За всяка една ситуация има много пътища, които да изберем. Ние сме тези, които правим избора как да продължим и следствие от този избор е това, което ни се случва по- нататък.

Напълно споделям мнението ти!  Peace Създадени сме по Божий образ и подобие. А Бог е Творец, което значи, че ние също! Дадена ни е свободната воля за това, как  да творим живота си.

# 694
  • Мнения: 129
Много ми харесва как разсъждаваме по темичката  Hug Всички пишете много хубави неща!

Nadia Jasem кой определя нашата съдба? Кой решава вместо нас , какъв да бъде живота ни? Ние или някой друг?  Ако някой друг, то тогава значи човек няма избор и свободна воля/ дадена му по право от рождение/  е мит.  Ако пък ние решаваме, то тогава всичко е възможно, защото е в нашите ръце, защото имаме избор и совбодан воля. Точно  това иамх в предвид, ако човек вярва , че не може да промени съдбата си, така и ще бъде.   Peace

Притча за Вярата!
 На един човек му открили тежка форма рак на мозъка. Той се уплашил и тръгнал по болницида се лекува,  но те/докторите/  му казали, че само си хвърля парите на вятъра и че  не му оставало много време. Някои му давали до 3 месеца, друг, 4 максимума бил 6 месеца. Отишъл и  на врачка и и казал, какво му казали докторите, и тя потвърдила същото, като допълнила, че такава му била картата на съдбата, да умре млад от болест!   Той решил да им повярва на всички.След като и врачката му кзала , че такава му била съдбата, той решил , че няма избор и се примирил със "съдбата си" . Отчаял се много  и почнал да мисли, какво да прави. Изпаднал в депресия, спрял да ходи на работа и накрая не издържал и  решил да  продаде всичко, купил си самолетен билет заминал за далечна старана, за която отдавна мечтаел да посети, ама все ен му оставало време  да го стори. Много работа, семейсвтото и куп други ангажименти все го отклонявали от мечтата му. Сега решил, че е момента, преди да умре, да посети тази страна. Искал да умре на спокойствие и сам, далеч от стреса на големия град и за последно да се наслади на  живота, като  доживее последните си мигове  сред природата на тази приказна страна. Там в тази далечна страна, далеч от цивилизацията, попаднал на едно племе. Приели го сърдечно, като свой. Поразпитали го за какво е дошъл и той им разказал за коварната си болест и за предвещанията на доктори и гледачки.
Вожда на племето го попитал;" Вярваш ли в Бог? "
Да , вярвам и се молих всеки ден на Бог, да не умирам, но всички казват, че  така или иначе ще умра!
" Значи не вярваш в Бог, а в хората!  Ти и  Бог сте едно. Той е в теб, значи ти си Бог и всичко е в твоите ръце. Ако желанието ти е да умреш, ще умреш, ако искаш  да живееш, ще живееш!"
Ама как така? Нима е възможно да живея, след като всички казват, че ще умра???  
" Кои всички? Те ли решават и ръководят твоето сърце, или ти... който си едно с Бог? Ти какво искаш? Да живееш или да умреш?"    
Разбира се, че искам да живея, но нима това е възможно?Гледачката ми каза, че така ми било писано! "
  Гледачка? Искаш ли да питаме още няколко  гледачки и знаеш ли какво, всяка от тях ще ти кажат различни отговори. На коя от всичките ще повярваш?! Пак те питам, искаш ли да живееш? "
Да разбира се, но ми се струва невъзможно!
"Напротив,  възможно е, ще се убедиш сам и ние ще те научим! Бог ни е разкрил много тайни, и те са предавани хилядолетия от нашите предци та чак до сега и на теб ще ти ги предадем, но тези тайни ще ти помогнат, само ако повярваш в тях. "
Доверил им се човека.Помислил си, че нищо не губи. А племето му предали му всички тайни знания и умения, които те знаели. Той   почнал да прилага всичко  научено в ежедневието си  и оздравял , като тотално забравил за това, какво му предрекли всички.  


Така той  избрал да промени съдбата си. Laughing Тази притча лично на мен ми дава отговор, за това, че ние с Бога във нас, сме творци на живота си. А гледачките могат да кажат един от безбройните варианти  и въпроса е дали ние ще приемем този вариант като истински , или не. За това и някои гледачки не познават.

 Peace

Последна редакция: чт, 17 дек 2009, 22:02 от black-russian

# 695
  • Мнения: 141
black russian, разкошна притча. Благодаря ти, че я сподели с нас  Hug

# 696
  • Мнения: 1 547
...когато казах, че всеки има избор как да живее, но нишката на съдбата е една имах предвид, че е знайно кога се ражда и кога си отива човек, ще има ли деца или няма, ще стане ли музикант или няма имах предвид тези генерални неща.


Да се твърди подобно нещо с твърда убеденост е неубедително.  Simple Smile За мен лично е точно обратното - човек абсолютно сам твори живота си и нишка на съдбата не съществува. Има нишка на вярата в собствените сили и нишка на желанията - прекъснат ли се те, прекъсва се или пътя, или развитието, или изобщо живота.

Хубава ви е темата, особено ако се приема като повод за размисъл, а не като финално знание.

# 697
  • Мнения: 129
black russian Simple Smile когато казах, че всеки има избор как да живее, но нишката на съдбата е една имах предвид, че е знайно кога се ражда и кога си отива човек, ще има ли деца или няма, ще стане ли музикант или няма имах предвид тези генерални неща.
Да, права си, знайно е, но само от душата. Тя решава. Има термин едно бебе да се роди на 10-март, а душата решава, че иска да излезе по-рано или пък по-късно и бебето се ражад по-рано или по-късно. Доктора не познал  Laughing Бог и е дал/ на душата ни/  свободния избор. Също за това, че никой земен не знае, кога ще си отидем. Peace Само самата  душата избира в какво тяло да се роди и кога да напусне тялото. Ако човек много страда и е нещастен и си мисли, че живота е мъка и безсмислен,  то тогава тялото е като затвор за нея/душата/ и тя иска да се освободи от това тяло. Изпращат се сигнали до мозъка, който  улавя трептенето като честотни  вълни и  развива негативни мисли. Тези мисли се  улавят от клетките на тялото и то започва да се разболява.Често на  такива хора  им "минава мисъл" за самоубийство.
Ако някоя гледачка "познае" деня на смъртта ни, то това ще е защото сме и  повярвали.  Ако някой ми каже , че ще умра на 25 май 2010 година и аз взема, че се фокусирам върху това,  почна да се притеснявам за тази дата, напълно се отчая ,  ако изгубя надежда и се предам духом,  наистина е възможно да предизвикам с мислите си и страховете си  някой инцидент. Тогава гледачката ще познае  Laughing Но след като знам, че само аз мога да ръководя живота си , ще се изсмея на гледачката и ще и кажа, че хич не е познала. Sunglasses  Никак няма да се тревожа и мисля, за това, какво ми е казала. Жив пример за това е и Луиз Хей. Тя се е само излекувала. И аз се радвам, че се сбрахме!  Hug Gorska_Kitka  Hug

# 698
  • Мнения: 129
Има нишка на вярата в собствените сили и нишка на желанията - прекъснат ли се те, прекъсва се или пътя, или развитието, или изобщо живота.
Да и аз така мисля. Има нишка на живота, не на съдбата.  Peace Наричат я сребърната нишка. Ако тя се прекъсне, то  тогава настъпва физическата смърт. Душата се отделя от тялото.  Има една чудесна книжка за нишката на живота, ще се опитам да ви я намеря/ ако желаете?/  Peace

# 699
  • Мнения: 129
Интересно, много интересно!

Аз не съм запозната досега с тия паралелности, съвсем отскоро ми изниква като четиво. Откривам някаква логика, свързвам я с досега наученото и общо взето стигам до горния извод за усъвършенстването, за добротата, за откриването на половинка/и/та/е на душата...

Не знам дали живеем едновременно в тия реалности. Разбирате ли, това за "сега"-то някак си обаче не се връзва, независимо за колко реалности говорим. Ако съществува само сега, то тогава къде е вчера? Нанякъде по някаква стълбица, предполагаме назад (или надолу).  Но каква е тая стълбица? Айде, да не е стълбица, да е някакво измерение само по себе си (времето). Ако няма вчера, къде е отишъл мигът, когато преди една година аз примерно съм паднала по стълбата? Не е сега. Имало го е някога, този миг е бил реалност някога. Ето това ми е въпросът: къде и кога е това някога ? (Много въпроси ще станат Simple Smile)


Леле, сега като се чета и се чудя много ли филми гледам, много ли чета на тая тематика или много си вярвам Laughing

September много интересен пост. Simple Smile  Извинявай, че съм го подминала. За "сега"-то може би ще ти трябва малко време. И аз не разбирах  сега-то. Аз го схванах с този пример, за събуждането и че нищо /в момента/  не мога да направя от вчера или утре, а само сега мога да правя нещо.А къде е вчера ли? Ми някъде в нашия мозък  Simple Smile Той помни и знае, че има вчера и че ще има утре.  Това са човешки понятия. В галактическото пространсвто няма такова понятие за време.  Всичко е енергия я тя непрестанно се движи. Всичко се движи и всичко вибрира. Енергията , която  се е движила в миналото, която се движат сега и в бъдещето, не престава да съществува. Тя не изчезва  никъде, а продължават да се движи във всеки един миг, тоест и  сега. Понятието време е творения на човешкия ум.  Затова ако няма пространство и движение, времето също изчезва. Квантовата физика  доказва това, че линейното време е абстрактно понятие. Peace

# 700
  • Мнения: 572
Наде, дай пример за родова карма (не ми се иска просто да те карам да споделяш за твоята).
Как се образува такъв вид карма - някой от семейството е направил нещо лошо някога ли?

# 701
  • Мнения: 129
 Nadia Jasem специално за теб търсих тази книжка. Simple Smile http://www.spiralata.net/kn_bul/silver.zip Има много интересни отговори,  на въпроси на които съм търсела отговори. Надяваме се и ти да намериш своите отговори в нея. Много е интересна!

Ако имаш проблеми да отвориш файла, пиши  ми на лични  Peace

# 702
  • Мнения: 30
Първо ще отговоря на iletovp. Родова е тази която е направил поп богомил. Той не е прозрял в бъдещето и с това си деяние той се снишил. Акой каква карма има всеки сам избира а каква ще е твоята. Имах толкова хубави неща да споделя но сега ще замълча. АМВОЛА.

# 703
  • Мнения: 129
И аз съм чела, че има родова карма. Това  са няколко Души/ с ударение на "и'  Laughing/ които си избират да се превъплътят заедно в едно семейството, в няколко поредни прераждания. С цел научаване на някакви  общи уроци, но защо  и как  го правят,  нямам идея. Thinking  Казва се само, че това е техен избор.....  това да са заедно/ само че те не си спомнят за това"споразумение" . Ако си спомнят, няма да е интересно, няма да има какво да учат/ Simple Smile
Valio_1958 не мълчи моля те, а сподели тези хубави неща с нас. На всеки ще му е интересно  Peace

Последна редакция: чт, 17 дек 2009, 21:59 от black-russian

# 704
  • Мнения: 15
Добра вечер!

От известно време ви чета и най-накрая ви настигнах!!! Един голям   bouquet  за Надя и чудесната тема. От доста време търсех нещо подобно и ето ,че го открих! Надявам се ще ме приемете сред вас.  Flutter Имам много неща да ви споделя и ще се радвам да намеря отговори на въпросите, които от доста време не ми дават мира.  Тук чух неща, които до сега не бях чувала и честно казано на моменти не ви разбирам... Но явно повредата е в задкомпютърното устройство  Laughing

Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт