Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 92

  • 74 260
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 335


това е днешната ми тортичка, това отгоре би трябвало да са елфи или някакви подобни горски създания, а цялата торта представлява пънче с на нея цветенца и елфи, но детето каза искам и мечка с мече Simple Smile

поздравления на всички, тортите ви са невероятни, ще си сваля някои, защото ме заинтригуваха

# 706
  • Мнения: 85
Здравейте!
Надявам се да приемате нови попълнения Flutter
Малко неудобно се чувствам, като виждам вие какви професионалистки сте, а аз тепърва прохождам в сладкарството Blush
Мога да покажа само една тортичка от преди два дена, която отдавна изядохме Grinning
Тортата с рула на Лео:

Видя ми се лесна за начинаещ като мен. На украсата не обръщайте внимание, няма място за сравнение с вашите.

Тази седмица съм решила да направя пак някоя тортичка.
Моля дайте ми предложения за "по лесна" тортичка.

Със сигурност ще имам доста въпроси към вас. И се надявам да не ви досадя, защото някой от тях ще са глупавички Blush

Лека и спокойна вечер на всички!

# 707
  • Мнения: 186
Албена, всичко най-хубаво и аз ти желая. Бързам преди да е минало 12 Simple Smile
Момичета, изчервихте ме от толкова комплименти. Благодаря ви!  bouquet

*ками*, и моята първа торта беше с рулата. Simple Smile С всеки следващ опит нещата видимо се променят, ще видиш.
azals, каква е тази производителност от тебе?  
tina1801, не съм от най-вещите, но виждам че никой не ти е отговорил и се надявам да не е късно. Според мене пудингът без варене на Йоткер, ако го приготвиш според упътването, без желатин няма да ти свърши работа. Друг вариант, който аз съм пробвала е да го разбиеш вместо с мляко, със сладкарска сметана и тогава консистенцията му става значително по-гъста. Освен, че ще си стои във формата (без желатин), става и за измазване на тортата отгоре. Пък после си заливай както си решила с шоколад. Но вече зависи какъв ефект искаш да постигнеш. Сигурно ще трябва да са на някоя чернокожа кака  циците:)
jenik , много торти, много нещо! Всички много ми харесаха, единствено първата много подредени (строени) ми стоят фигурите. Иначе са страхотно направени и какви личица имат само, особено пчеличките! Саксиите са много реалистчни!
antoan2006, и на твоите жаби погледите ме грабнаха! Много добре те разбирам какво ти е когато клиентите се месят в работата. Често ми се случва в реалната ми работа и е доста изнервящо, но понякога няма как...
ai-ai, тортичката ти е много приятна. Цветът е грабващ, а в цветята не виждам нещо да не е наред. Аз все още с цветята съм  на "вие".

Много дълго стана, май не съм се произнасяла толкова досега. Успешна седмица желая на всички!

Последна редакция: пн, 19 окт 2009, 00:18 от Ивейн

# 708
  • Мнения: 634
Антоан ,жабоците са страхотни Hug
Мими ,апетитно парче  bouquet
Жени ,всички торти са идеални ,шапка ти свалям  chef
Миша поздравления за хубавите тортички на тази малка принцеса ,да ви ежива и здрава  bouquet
Азалс  Hug Hug Hug
Ками ,добре дошла ,при нас.Много добре си се справила като за начинаещ ,смело действай и споделяй с нас  bouquet
Отново ,ви благодаря ,много мили и хубави пожелания получих от вас.  love001

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Добро утро дами  Hug

Clairette, много идейна торта. А за медовик е много висока и идеално изравнена.

Да кажа аз един трик за замазване на сложни торти: Първо с много остър нож орязвам каквото мога. После правя едно замазване с трохи с масло и чак след него с много тънук слой масло. Става перфектно и не се усеща толкова маслото- защото в първият слой е с трохи.

Ивейн, много хубава свещ Simple Smile

Албенка, за твоята производителност по-добре да си замълча. клона ми е фаворит  Wink

jenik, доста си се потруила, а някоои от тортите не са никак лесни. Аз бих оставила 3Д тортите за предизвикателството Simple Smile

MI6A, честито ви християнче. Тортите са много хубави, но принцесата от снимката ги заслепява

azals, и ти май нямаш спирачки. Два поредни дни все хубави торти показваш.

Ето и от мен една тортичка от вчера. Като размери е малка и хич не мис е занимавае с нея, но мисля че се получи


# 710
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Ивейн,много ти благодаря за отговора Hug,ще пробвам с желатин,понеже вече забърках нещо,но не стана.Иначе каката няма да е тъмнокожа,понеже шоколада е бял  Mr. Green

# 711
  • Мнения: 75
Хей, момичета, страшно съм щастлива ,че ми харесахте творенията Grinning
Благодаря на всички ви Hug

Шемет, аз душа направо съм готова за реанимацията, такова чудо не ми се беше случвало Crazy
Позна го този лилав дебелак - Барни е. Мойта, голямата щерка беше луднала по него и сега запалихме и комшийчето, което стана на 2г. и тази тортичка беше изненада! За устенцата на гъбките (те и на другите гадинки така ги правих ,но са много дребни и не се вижда) ще се опитам да ти обясня, дано разбереш нещо, всъщност е много лесно - с една клечка за зъби дупчиш мястото и формата на устата, бутваш леко навътре клечката и издърпваш към теб като леко придърпваш от тестото, така се издължават напред. После натискам пак с клечката от горната страна докъдето искам да е устната и тя се оформя, за да не стои вдлъбната черта над притиснатото заглаждам от устната нагоре главичката с лек натиск, с помощта на едно инструментче от несесер за нокти, малко заобленко е отдолу (нямам идея за какво служи, може би Ванчето ще разясни  Wink ) В получената дупка (устна кухина Grinning) на гъбките бутнах малко червено тесто, а на бубите само с четка оцветих. Незнам дали нещо разбра Blush
Напоследък мрънках че нямам за правене нищо и изведнъж ooooh!  Пепи и Албена как смогват направо им се чудя! Аз съм толкова пипкава...тези буболечки ми отнемаха между 1.30 и 2.00 часа всяко Blush Три дни стоях до 5ч сутрин и ставах с децата в 7.30 Crazy
Буболинката, за тези калинки ти говорех, червеното стана точно такова каквото го виждаш, е, с повечко боя но се получи, даже като престоя малко като че ли повече се насити Peace Аз пък исках за розите (за мъжа ти ) да питам, с какво изряза листенцата? страхотни са, но не ми приличат на стандартната форма за рози, нещо интересно си измислила Thinking
Албена, за мен е голям комплимент точно ти и Пепи да ме оцените Blush Но трябва да си призная, че изобщо не са идеални, особено лилавия дзвер, сплеска се тялото и стана ужасно дебел, освен това след като го подарих се сетих че не съм му сложила опашка, а е динозавър Laughing а пък и с главата брах ядове че като ми потъна тялото, шишовете дето държат главата щръкнаха и главата стоеше на 1 см. отделена от тялото Shocked И кърпих, замазвах ,та накрая му плеснах панделка, та да замаскира резила Heart Eyes
Пепи, да ти кажа не се включвам в предизвикателството не само поради липса на достатъчно увереност да се меря с останалите, но и времето ме притиска, едвам смогвам да не изпусна тази темичка Blush А на твоите детски тортички съм голям фен ,да знаеш Peace
Поздравявам всички ви за красивите неща, които видях на отминалите страници и ви желая сили и енергия за нови красоти  bouquet

Последна редакция: пн, 19 окт 2009, 13:29 от jenik

# 712
  • Мнения: 335

за днес това, идеята може би е на някоя от вас, не си спомням, бях си я свалила на компютъра и детето много си я хареса
нямам повече поръчки, чак за събота и неделя Simple Smile
успешна и спорна седмица на всички

# 713
  • Мнения: 122
Албенче,Честит рожден ден на патерица и от мен !   newsm59       HugДа си жива и здрава и много щастлива!!!    bouquet   bouquet    bouquet
 Искам да поздравя и майсторките на показаните торти в темичката -  момичета ставате все по-добри!   bouquet   bouquet   bouquet

# 714
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Благодаря на всички,които се одзоваха и ми помогнаха да направя тортите за дъщеря ми и за мъжо.  bouquet
Ето ги и тях,не са изпипани,като вашите,но като за пръв път става.
1.-
2-
парче от детската-

# 715
  • Мнения: 121
Момичета, моля за помощ - от къде мога да си купя кутии и подложки за торти в София? В някоя от предшините теми четох за някакво магазинче, но тогава не си записах адреса, а в Библиотеката не го откривам. Изключвам Кадемлия Rolling Eyes

# 716
  • Мнения: 45
Здравейте мами,
Ако ви интересува намерих няколко on-line магазини, всичките доставят до Б-я. Ето няколко от тях:
- http://www.sugarshack.co.uk/index.html
- http://www.hawthornehill.co.uk/products.php?group=4
- http://www.design-a-cake.co.uk/
  bouquet

# 717
  • Мнения: 359
Здравейте мами,
Ако ви интересува намерих няколко on-line магазини, всичките доставят до Б-я. Ето няколко от тях:
- http://www.sugarshack.co.uk/index.html
- http://www.hawthornehill.co.uk/products.php?group=4
- http://www.design-a-cake.co.uk/
  bouquet
Колко е доставката до БГ

# 718
  • София
  • Мнения: 2 671
Ч!удесни торти сте показали всички!

ellyganova, скоро купувахме от склада в Зона Б-18 бл. 10 (на гърба на блока, откъм бул. Н. Петков) е.

Напатерици, но с най-хубави пожеланиа: Албенка,  newsm59

За СРЕЩАТА се уточняваме ТУК

Последна редакция: пн, 19 окт 2009, 19:17 от Rumya

# 719
Мили момичета , търся торта за близнаци (момчета) прерових библиотеката , но не открих ништо . Благодаря  ви предварително . Поздрави .

Общи условия

Активация на акаунт