ЮНСКИ бебета- тема № 92

  • 20 491
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46
Здравейте, мами!
Ще се включа и аз по обсъжданите въпроси.
Лейла, въпреки че Ицко вече е на 4месеца, през деня кърмя през три часа, а през нощта след една 4 часова пауза го кърмя понякога и през два часа. През деня суче по около 15-20 минути, а през нощта е по-продължително, защото е полузаспал, но не мога да ти кажа по колко време, защото и аз съм полузаспала Laughing
Аморе, все още само го кърмя. Захранването смятам да започвам в края на 6-ти месец със зеленчуково пюре, после каша, после плодово. Сокове ще давам по-късно. С лигите не се справям - дрешките са му все мокри. И аз слагам тензухче, лигавник, попивам с кърпичка, но спасение няма. Добре, че поне не се изприщва от постоянната влага по брадичката и гушката, та и бузките.
Вани, каква марка ти е бебешкия уред за готвене? Доволна ли си? Аз се двоумя все още дали да си купя и съм се спряла на Babymoovили Beaba или на Чико.
Катя, ти мисля, че беше споделила, че смяташ да си купуваш уреда за приготвяне на храна на Babymoov. Купили си го и доволна ли си?
Гъди, не се притеснявай, не си единствената. И аз съм все сама с детето по разходки в парка. Само в градската градина сме ходили двамата с таткото. Ние в парка сме все по сами майки на разходка. За сметка на това по магазините сме задължително с таткото. Колкото до домакинската работа - понякога я позарязвам, детето е по-важно. Чистя отгоре, отгоре. Често купувам готова храна. А за мен нямам много време - от два дни съм с нелакирани нокти, ама това е положението.
Хайде, лека и спокойна вечер на всички, а болните бебенца бързо да оздравяват.

# 16
  • Мнения: 69
Здравейте и тук  Hug
За гледането на бебока - мисля, че доста добре се справям, не лишавам и себе си и него от нищо...Малко ми е трудно , заради опашната ми кост , още ме понаболва, но гледам да не й обръщам много много внимание..
Гъди, аз също съм като едно гаврошче из врачанските улици, но и на това свикнах... днес имах и едно кърмене в парка, но Пламката беше наблизо и се чувствах добре... иначе все има някой , който така ме изпива нагло с поглед и ме хваща яд..
Fresh_ , пиши дали си била на похода с бебетата днес...? Как ми се искаше и тук да се организира нещо...  Sad

Ето малко инфо за кулинарките мами  от моето търсене:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7750.570

и http://www.pakostnik.com/bg/recipe.php
и още как да го храним : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22547.0

Това е за хранителните алергени:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=33077.0

Това е за нисък хемоглобин  и храните:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=131587

Примерна схема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20919.0

Запичащи и разхлабващи храни :
http://www.zadecata.com/vkuhniata/Zdr_diet_hranene/Zapichashti_r … bvashti_hrani.htm

И разбира се, всеки решава кога, как, с какво Simple Smile)
  bouquet

Последна редакция: сб, 26 сеп 2009, 20:55 от Mona-balona

# 17
  • София
  • Мнения: 2 132
Mona-balona, златна си    bouquet

# 18
  • Germany
  • Мнения: 7 968
Запис

# 19
  • Мнения: 165
Nana аз си купих комбинирания уред на Babymoov, включва 5 функции-стерилизиране, затопляне, размразяване, готвене на пара и пасиране. Доволна съм - заема малко място и е идеален за приготвяне на бебешките храни. Peace
И моята вече съзнателно хваща играчките и ги лапа и нещо им говори като ги бумка и прави много сериозни физиономийки. Laughing

# 20
  • Germany
  • Мнения: 2 012
Интересни неща обсъждате. Много трудно ми се вижда това захранване, трябва сериозно да седна да прочета кое, как става. Но и аз съм решила  да е след Нова Година чак, така че имам време. И аз отдавна спрях да гледам часовника, кога се храни Тино. Давам му да суче по всяко време, когато ми се вижда нервен (понякога ми отказва Mr. Green). По-голяма пауза от 2 часа през деня обаче нямаме, защото той почти не спи денем. Последно се храни в 19-19,30 ч и спи до 2-3 ч , това ни е голямата пауза. После не знам какво става, защото го вземам до мен и кога суче, кога спи идея нямам, но аз си поспивам до 8 ч (а днес спахме до 10)  Simple Smile През дена суче различно, по 5-10-15 мин, само вечерното ни хранене отива към час, но то е така, защото обикновено дремуца тогава.  И ние по цял ден сме в парка. Използваме максимално топлите дни. Всичката домашна работа си върша вечер, от 21 до към 23 ч, овършавам къщата набързо, вечеряме с милото, къпя се и ровичкам в нета. Към 1 ч си лягам. С уточнението, че рядко готвя, приготвям нещо бързо за вечеря или вземаме готово. Милото също ми помага Peace Мога да кажа, че от деня в който сме се прибрали от родилното до сега никой не ни е помагал (но то при нас няма и кой). Абе мечтая си и аз за една разтропана баба на разположение..., но здраве да е, ще оцелеем Wink
Аз имам въпросче - Какво си обличате на разходка? За кърмещите става въпрос. Аз все гледам нещо с копчета, разтегливо...като вляза в магазин и се улавям да се чудя за всяка блуза дали става за кърмене Mr. Green

Стискам палци на всички болни бебоци да оздравяват Hug
И една снимчица за първи път ще сложа, специално за anyto Wink

# 21
  • Мнения: 136
Мона-Балона, благодарско за полезното инфо  Hug

Аз пак съм с въпрос. Най-накрая тръгнах да се регистрирам в продавалника, но по-тъп сайт не съм виждала, честно. Вече 4 часа си чакам активиращия мейл, все пак успях да се логна и без него и да напиша коментар за една играчка, която си харесах, но нито мога да си сложа картинка в аватара, нито някаква по-подробна допълнителна информация. Да не говорим, че 1 страница ми се зарежда по 1-2 мин., а интернетът ни е доста добър  Crossing Arms   На някой вещ по тези въпроси ще ми обясни ли основното за този сайт, ако му се занимава  Praynig  Уж съм компютърно грамотна, но 1 час цъкам къде ли не и гледам като теле в железница  Blush

# 22
  • Мнения: 69
Гъди, тези дни е бавен, в същност от доста време не зарежда нормално и аз се изнервям...   #Cussing out     bouquet

# 23
  • Мнения: 143
Гъди мила никакъв шанс няма да ти се зареди по бързо  Close толкова е натоварено че чакам  по две минути да се отвори следващата страница #Cussing out А за регистрацията след два дена нерви при което постоянно ми изписваше че имела ми е зает  #Crazy накрая снаха ми ме регистрира чрез нейния комп. за 10мин. ooooh! почувствах се пълен идиот честно Embarassed
За това рядко влизам там  Mr. Green

# 24
  • варна
  • Мнения: 74
Привет момичета и от мен, ние също сме по цял ден на разходки, но пък се справям с лекота с всичко в къщи, а особенно сега когато правим по-големи нощни паузи - от повече от 2 часа.. 3-4,5 - и да ви питам - с тези увеличаващи се паузи, цедители се - днес имах и една 7 часова на едната гърда и незнам да не започне да я спирам по този начин кърмата. Относно захранването - аз ще го направя чак в шестия месец, но ще помоля да ми препоръчате марка пюрета. Гъди, не си го слагай толква миличка, няма да свърши  света ако не направиш нещо...Боянчо има най-много нужда от теб. Хубава вечер.

# 25
  • Germany
  • Мнения: 2 012
bore, аз не се цедя. Тази помпа толкова я мразя, че първите десетина дена ми беше достатъчно. Но и аз никога не съм имала супер много кърма, колкото за бебко Peace

# 26
  • Мнения: 3 294
Mindi , кашите може да се пропуснат, но все с нещо ще трябва да заместиш следобедното хранене.


 Както бях казала и преди, в Щатите са започнали да захранват вече не на 8 месеца, а на годинка. Те със сигурност имат достатъчно добри специалисти, които да преценят това.

Това за мен е поредната "мода". Утре американските специалисти могат да решат, че захранването трябва да започне в първи клас.
Много правилно  ,Франчи ,  Joy
Аз лично не виждам как малкия би изкарал само на мляко до годинката , та той сега пие по 1 л. на денонощие мляко , та до годинката трябва сигурно по 3-4-л. на ден да му даваме , че да го заситят  Mr. Green Whistling


Promiscuous Girl страхотен екип имате ,  Heart Eyes аз много харесвам такъв тип бебешки дрешки , даже съм виждала боденца с разни рок групи отпред , но уви не съм срещала по нашите магазини подобни  ooooh!

Пете , снимката на аватара ти е много нежна , дечицата ти са страхотни , какво пише на Марти на блузката , много закачлива ми изглежда  Hug

Още един въпрос имам ?! Вие кога смятате да слагате летните кошове на количките ? newsm78  Ще се радвам ако и Славена и Snowhite се включат че те са с Бъгабута  newsm78

За пюренцата , аз не бих се наела да правя домашно , не съм привърженик , а за марка всяко дете си харесва определена марка пюренца , от майчетата около мен знам че хипп и гербер са предпочитани  Peace

За домашната работа , ами аз почти нямам такава , майка ми е при мен през седмицата и ми помага , мъжо като се върне от работа и той помага , а събота и неделя като почива го гледа той през нощта , та не мога да се оплача , не се чувствам изморена  Party

И да почерпя , днес взехме ключовете на новото си жилище , нали трябва да се разширяваме с новия член на семейството , та днес обикаляхме по магазини за интериорни решения , а това ми е любимо занимание  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 165
Минди честито за новата къща, много детски смях да я оглася!!!

За захранването - аз смятам към 5 месец да започна, но детенце ще си покаже само..онзи ден бръкна в чинията ми с бъркани яйца..

За кърменето - и ние сме на горе долу 2,5- 3 часа, понякога по-начесто, най-голямата ни пауза е от 21 до 3.30ч, случвало се е няколко нощи да пропусне хранене, но явно е инцидентно..суче различно време - от 3-4 мин - до 40 мин, че и час удряме понякога(в сънено състояние)

На Похода на бебетата в Бургас днес бяхме десетина майки с колички и още няколко по-големи дечица, незная времето ли уплаши другите, но..очаквах повече мами да се включат..

# 28
  • Мнения: 639
Благодаря на всички, които споделиха мнението си по въпросите ми! Франчи, Анито, Иви, Вани, Петя, Михайлова, Нана, Танка,  Hug! Аз мисля към 6ти мес да захраня (засега Алекс си качва добре), но и с педиатърката ще се консултирам (към момента съм доволна от нея, дано продължава да е така).
Боре, Алекс е само на кърма. До преди 2-3 седмици не се цедях (имах си кърма, колкото да му стига на него), но откакто започна да прави по-голяма пауза през нощта, се цедя всяка сутрин. По 80-130мл успявам да изцедя. Не замразявам кърма, а я взимам на разходката и така мога да реагирам, ако се разплаче, а съм на място, на което не е удобно да го накърмя. Започнах и лактогенен чай на Хип да пия и определено има ефект, а днес и след обед се изцедих и дори замразих едно контейнерче! (хахаха, да ви кажа снощи милият ми мъж как ме разсмя - направи си пред мен топло прясно мляко с лактогенен чай, много му харесвал на вкус. А аз се чудех защо толкова бързо си изпивам кутията! Предупредих го, че ще го изклюкаря във форума  Joy) А за марките пюрета - аз също от други майки чувам добри отзиви за Хип и Гербер, ама като с козметиката и т.н. - бебчетата сами ще си покажат кое им харесва.
Promiscuous Girl , и аз все се съобразявам какво обличам, та да съм от отбора за бързо реагиране. Даже си взех един гащеризон, горната му част е без презрамки, с ластик (като блузката на Близначкова на онези страхотни снимки. Между другото, тя скоро не е писала. Дано всичко е ОК!). За зимата ще е по-трудно с кърменето, ама все пак и разходките ни няма да са толкова дълго на открито, все ще измислим нещо!  Peace
Минди, честито! Много обич, радост и щастие да царят в къщата ви!
Мона-балона, благодарско за линковете! И аз се научих да ходя без грим по центъра (нещо немислимо за мен преди да се роди Алекс!), и да не ми пука, даже и косата си подстригах миналата седмица - вече не ми е до кръста, а до средата на гърба.  Mr. Green
Гъди, споко, Душко, доста сме на тоя хал! И на мен често ми се струва, че повече не мога да издържа, ама като видя една дяволита беззъба усмивка и всичко ми минава! А и се питам, как ли щеше да е, ако бяха 2 или 3?!  Wink И няма да те помислят за самотна майка, те повечето татковци са работни и рядко ходят по разходки.

И аз се разписах в темата на Somebody за юнски мами 2010. Ама здраво сме я окупирали! Joy

# 29
  • Мнения: 117
 Grinning Хайде и аз да направя включване вече.
Досега само ви хвърлях по едно оченце като имам време.
Гъди, не си единствена. И аз имам чувството, че се въртя в омагьосан кръг, но ще малко като поотраснат бебоците ще е по лесно май.
За захранването - моята педи ми каза да минавам направо на пловдово пюре (при положение, че сокове не бях давала до момента) след яденето в 9 и 15 ч. да го давам като десерт, но не мисля да я слушам. Засега съм давала само сокче - ябълка, морков. От другия месец ще видим.
Големи Сладури тия Юнчета беееееее Hug


Последна редакция: нд, 27 сеп 2009, 00:11 от (X) Щастлива Бубичка

Общи условия

Активация на акаунт