Кой тръгва от есента на ясла?

  • 9 411
  • 207
  •   1
Отговори
# 15
И Лъчо е от септември на ясла. Сърцето ми се е свило направо. Постоянно се питам дали ще свикне лесно, дали ще се отнасят добре с него?...

# 16
  • Мнения: 752
И ние сме от 7.09. на ясла. Толкова ми е мъчно, защото тя май ще плаче. Доскоро като й разказвах за яслата се радваше и много искаше да ходи, като ходихме да разговаряме с директорката направо не й се тръгваше от там зазяпана в децата. От няколко дни пак я подготвям и я питам дали иска да ходи, а милата ми отговаря НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, и прави муцунка за рев. Направо ми се къса сърцето. Станала е срамежлива, но обича да си играе с децата и си мислех, че там ще й е хубаво, но вече незнам.. Дано попаднем всички ние на свестни лелки, който да  предразположат децата ни да обикнат  яслата.

# 17
  • Мнения: 1 187
И Ели от 15.09. тръгва на ясла, здраве и живот, от сега ми се е свило сърцето как ли ще се адаптира.Тя е много общителна и бързо се адаптира към всичко, дано и с яслата да е така.

# 18
  • sofia
  • Мнения: 1 186
Ние също тръгваме на ДГ от 01.09. Пепи ще бъде в първа вариант група(между ясла и ДГ). Какво да ви кажа майчета и на мен сърцето ми се е свило. Не се притеснявам ,защото аз съм детска учителка в същата ДГ и знам, че колежките ще го гледат перфектно. Знам ,че ще се адаптира много бързо, защото няколко пъти го водих там и той като видеше децата ме зарязваше и започваше да си играе с тях. Проблема по-скоро е в мен- на мама бебето ще става самостоятелно момче  Laughing.
Знам, че е за добре, че децата като свикнат дори не им се прибира в къщи (с малки изключения), но все пак .....
Знаете ли колко съм се ядосвала на родителите когато водех малка група как висят по прозорците, крият се по ъглите, за да видят как се приспособяват децата им, а сега аз съм от другата страна и пак се ядосвам (този път на себе си)  Laughing.
Пожелавам бърза адаптация на всички "зайци" и никакви болести (от това се страхувам най-вече).

# 19
  • Мнения: 272
Малкият човек /1г.и 6 м/  тръгва от 1-ви септември. Много съм щастлива, че ще бъде сред  деца на неговата възраст, а аз ще мога спокойно да си търся работа. Дано да се чувства добре там. Мисля, че ще е добре, защото е доста общителен.

Едно въпросче : какво се носи ежедневно в раничката за детската ясла? Казаха ми по три броя  от : комплект чорапи, панталони, блузки и пампи. Пантофки също. Ако искам мога да му слагам шише с биберон. И това е. Някой нещо друго сеща ли се?

# 20
  • Мнения: 5 468
Ню, не знам дали съм точно майка-ветеранка Laughing, но моето момченце 8 месеца ходи на ясла - от септември е вече на градина. Недей да се притесняваш, винаги след смяна на памперс или ползване на гърне им пият дупенцата или ги бършат с мокри кърпички. Моят син посещаваше 36-та ясла в кв.Изток. Там в групата бяха две медицински лица (едната сестра, другата акушерка) и една лелка, която обслужваше дечицата.

Успех ти желая!
Благодаря ти за успокоението. След твоето мнение, поне тази  тревога ще ми отпадне от главата:)).

# 21
  • Spain
  • Мнения: 3 750
 и аз това се питах - какво то4но да слагам в рани4ката - сигурно ще кажат де ,ама аз в аванс - да съм подготвена .  а някои знае ли как ги хранят толкова деца на веднъж . ва6ите самостоятелно ли се хранят , справят ли се със вси4ко ..или ще остава ве4но гладна . Гери е самостоятелна - ама само за десертите - а храната - супи4ки и манджи4ки трябва с много изобретателност да и ги пъхам в устата . 4удя се там дали у4ителките имат толкова много търпение? 

# 22
  • Spain
  • Мнения: 3 750
сега се сетих - купих си по препоръка на една друго маи4е от форума някакъв сироп за подсилване на имунната система . индииски е .името не си го спомням в момента то4но - може би бе6е Септрин  . та въпроса ми е по4нали ли сте да давате някакви такива "средства " на "новобранците" и какво давате?   и конкретно за индииския сироп - кога и по колко го давате?

# 23
  • София
  • Мнения: 469

Едно въпросче : какво се носи ежедневно в раничката за детската ясла? Казаха ми по три броя от : комплект чорапи, панталони, блузки и пампи. Пантофки също. Ако искам мога да му слагам шише с биберон. И това е. Някой нещо друго сеща ли се?
[/quote/]


1.Пижамка, ако не им дават от там.
2.Шише с вода.
3.Носни кърпички (хартиени)
4. Резервни гащички и потник.
5.Добре е да носи със себе си някаква играчка, която напомня на детето за дома (поне докато свикне с обстановката

Последна редакция: ср, 31 авг 2005, 09:34 от Kora

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 277
Ох и ние тръгваме на 07.09 на ясла, в 8 ОДЗ в Борово, още не е тръгнал а вече плаках една нощ.Много се притеснявам, не толкова от болести и от това как ги гледат дечицата, а от това как ще му се отрази емоционално, аз тръгнах на работа когато беше на 4 месеца, и въпреки че не ме вижда по цял ден, ужасно много ме търси, плаче след мед, напоследък не толкова, защото започна да си играе по-усилено с дечица...много се надявам да свикне и да му хареса, защото мисля че в яслата ще му е по-добре, отколкото с баба му или гледачка у дома, но не знам...ще видим, дано само се стегна аз, че каквато съм чувствителна и ревла, вероятно аз ще страдам повече...
А има ли някоя мама, чието детенце да тръгва на ясла в 8 ОДЗ?
Нищо не знам, нито в коя група е, нито какво трябва да носим, дали ще стои само до обяд в началото...казаха ми само с документите и детето да сме на 7.09 там...ако някой има повече инфо ще съм благодарна да сподели.
Успех на всички

# 25
  • Мнения: 272

Едно въпросче : какво се носи ежедневно в раничката за детската ясла? Казаха ми по три броя от : комплект чорапи, панталони, блузки и пампи. Пантофки също. Ако искам мога да му слагам шише с биберон. И това е. Някой нещо друго сеща ли се?
[/quote/]
1.Пижамка, ако не им дават от там.
2.Шише с вода.
3.Носни кърпички (хартиени)
4. Резервни гащички и потник.
5.Добре е да носи със себе си някаква играчка, която напомня на детето за дома (поне докато свикне с обстановката)


Благодаря ти, Kora!
Това с играчката е хитро, ще му сложа едно бу.

# 26
  • София
  • Мнения: 625
и ние след седмица тръгаме Sadтой е толкова привързан, че просто не зная как ще се адаптира.какво ли изживяват малките им сърчица Tiredама да не правя трагедия.дано бързо се адаптира и дечицата да си играят.....желая успех на всички и много здраве

# 27
  • Мнения: 5 468
казаха ми само с документите и детето да сме на 7.09 там...
Кои документи? Акт за раждане навярно и друго какво?

# 28
  • Мнения: 5 468
Днес се разходихме до нашата ясла и видяхме, че там тече усърден ремонт. Кога ще свърши, незнам. Не видях никой от персонала, само работници се въртяха там и си тръгнах.
Няма ли да се разпише по темата някоя майка с дете в 61-ва ясла Rolling Eyes?

# 29
  • Мнения: 138
ние също от септември тръгваме на ясла .Ще ми е мъчно но  знам , че така е най- добре , защото понякога  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт