Акушер-гинеколози - гр. Пловдив

  • 1 217 301
  • 5 679
  •   2
Отговори
# 780
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Мила Каспър май няма смисъл да обесняваме колко е важна ФМ и Бхс.Всеки си носи кръста.Дано на всички мами , които са на мнение , че няма нужда от тез изследвания господ да е с тях и да ги дари със здрави дечица.

# 781
  • Мнения: 384

Че ФМ била излишна... Взема да звънна на здравното министерство в Италия да им обясня, че преди 30 год ФМ е излишна, да не се хабят. А не като сестра ми в шеста седмица прокървила, веднага й пуснали генетични, открили аномалия и си износи и роди бебето. Лиготии. И три задължителни ФМ на момиче на 20 години. Само пари да пълнят нечий джоб.

Каспър,

Излишно е.
Аз също се учудвам с каква смелост повечето гинеколози в града убеждават жените, че са млади и нямат нужда от скрининг.
Но малко от тях знаят, че почти всеки ден се ражда дете с някаква аномалия, която е можело да бъде диагностицирана предварително.

Поздрави на адашката!  bouquet

# 782
  • Мнения: 793
Аз забравих че нашите майки са ходили на ФМ.... и сега виждаш ли какви сме "олигофрени" ццц...не ги е срам да пропуснат да отидат на 4Д..... Mr. Green
Аман от простотии..... ooooh!

# 783
  • Мнения: 384
Невероятно интелигентно изказване! Sick

# 784
  • Мнения: X
lilcho13,спри се,че много се излагаш...и чукай на дърво,че ти и детето ти сте здрави....щото,ако става въпрос за нормално протичащи бременности и раждане,то всички АГ са "велики" специалисти за пациентите си.......обаче,ако ти се наложи да ходиш по мъките и да си търсиш сам инфото,щото някой е преценил,че не ти е необходимо да знаеш,че имало и такова изследване.......само Господ може да ти е на помощ.
 

# 785
  • Мнения: 674
Аз забравих че нашите майки са ходили на ФМ.... и сега виждаш ли какви сме "олигофрени" ццц...не ги е срам да пропуснат да отидат на 4Д..... Mr. Green
Аман от простотии..... ooooh!


Ужас  ooooh! Аз само четях спора,ама след поста на лилчо,немога да не напиша поне това.
Днес се видях с моя приятелка,тя е родила детето си в 6-ти месец,защото е имало аномалия и
е щяло да има кратък живот с много мъки.Видели са аномалията на ФМ,спестили са на бебчето мъките.
Аз съм ЗА тези изследвания и съм ЗА,че именно гинеколога е човека,който трябва да ти каже за тях.
А след като не са по Здравната каса,майката ще си прецени дали да ги направи или не.Но вече след като е запозната
нека сама си прецени и поеме риска.

# 786
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Аз забравих че нашите майки са ходили на ФМ.... и сега виждаш ли какви сме "олигофрени" ццц...не ги е срам да пропуснат да отидат на 4Д..... Mr. Green
Аман от простотии..... ooooh!
ГЕНИАЛНО.ти чувала ли си за Спина бифида?Знаеш ли кво е?ъстановява се още в 11-13 гс  познавам хора , които и през това са минали.Ако се направи ФМ  може да се махне плода и да се спестят много болка и мъка.

# 787
  • Мнения: 793
Аз забравих че нашите майки са ходили на ФМ.... и сега виждаш ли какви сме "олигофрени" ццц...не ги е срам да пропуснат да отидат на 4Д..... Mr. Green
Аман от простотии..... ooooh!
ГЕНИАЛНО.ти чувала ли си за Спина бифида?Знаеш ли кво е?ъстановява се още в 11-13 гс  познавам хора , които и през това са минали.Ако се направи ФМ  може да се махне плода и да се спестят много болка и мъка.
Това че не "вървя със стадото" не означава че не съм чувала,за много неща съм чувала и чела. Докато лежах за задържане имах 1 месец да прочета доста неща..и в крайна сметка установих че Господ ако не ми помогне ,няма кой.
Ама какво да ви обяснявам, на Вас, вярващите на "безгрешните лекари и безгрешната техника"
*Люба* а ти от къде знаеш колко нормално ми е протекла бременността или раждането Mr. Green тук си в голяма грешка,в по преден пост споменах че поради проблемна бременност съм се преместила при Кръшкова  Mr. Green но явно си го пропуснала  Mr. Green
Айде спирам спора че с промити мозъци и с радио не се спори.
Хубав ден и Весели празници.  bouquet

# 788
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
author=Мама на Александра / lilcho13
Цитат
Аз забравих че нашите майки са ходили на ФМ.... и сега виждаш ли какви сме "олигофрени" ццц...не ги е срам да пропуснат да отидат на 4Д..... Mr. Green
Значи не си наясно колко много дечица  с проблеми има в специализираните домове и те са ти набори

Цитат
Това че не "вървя със стадото" не означава че не съм чувала,за много неща съм чувала и чела. Докато лежах за задържане имах 1 месец да прочета доста неща..и в крайна сметка установих че Господ ако не ми помогне ,няма кой.


Добре, че не чаках господ да ми помогне за детето  ,сигурно нямаше да го има ooooh!.
Благодаря на докторите ,които положиха доста усилия  и днес си имам една калпазанка в нас   bouquet

Последна редакция: вт, 30 мар 2010, 19:31 от Aнели

# 789
  • Мнения: 14
Няма безгрешна техника и няма безгрешни лекари.
Тези в които се кълнете днес(вкл. и аз) може утре да уморят и осакатят някой! Помнете го. И се молете това да не сте вие (или аз).
Всеки си има глава на раменете и мисли за себе си. Ако иска-прави изследвания, ако иска-не.
ВСЕКИ ИМА ПРАВО НА ЛИЧЕН ИЗБОР.
Аз лично избирам да се информирам и избирам сама кое е най-доброто за мен или за детето ми. Ако имам възможност или съмнения винаги ще взема и второ мнение от специалист, ако трябва и трето.
Не се хабете в празни спорове. Ето какъв хубав празник идва. Да сме благодарни, че сме живи и да се помолим за мъртвите или непълноценните щото недай си Боже това можехме да сме ние Peace

Последна редакция: вт, 30 мар 2010, 19:13 от Fitzgerald

# 790
  • Мнения: 2 172
Аз забравих че нашите майки са ходили на ФМ.... и сега виждаш ли какви сме "олигофрени" ццц...не ги е срам да пропуснат да отидат на 4Д..... Mr. Green
Аман от простотии..... ooooh!


Ужас  ooooh! Аз само четях спора,ама след поста на лилчо,немога да не напиша поне това.
Днес се видях с моя приятелка,тя е родила детето си в 6-ти месец,защото е имало аномалия и
е щяло да има кратък живот с много мъки.Видели са аномалията на ФМ,спестили са на бебчето мъките.
Аз съм ЗА тези изследвания и съм ЗА,че именно гинеколога е човека,който трябва да ти каже за тях.
А след като не са по Здравната каса,майката ще си прецени дали да ги направи или не.Но вече след като е запозната
нека сама си прецени и поеме риска.


  Аз също съм раждала веднъж в 5-тия месец заради аномалия на плода,която откриха на съвсем обикновен 2д ехограф  Peace Тогава никога не бях чувала за различно нещо от обикновен ехограф.Бях на 19 г и последното ,което съм правела е да се ровя из форуми.Регнах се тук точно след този случай.
  Мисълта ми е,че има доста неинформирани хора,които незнаят за какво става въпрос и на които лекарите им са спестявали подробностите.Но пък сега интернета е доста разпространен.Тогава през 2004 като че ли не беше чак толкова нашумял  Rolling Eyes
 

# 791
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
elfi4ka ,ако ще се инфомираме от нета , за какво са ни докторите тогава?Аз предпочитам основното инфо да дойде от лекаря, а останалото да допълня от другаде .

# 792
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Да де ама ако лекарят ви каже че няма нужда от 4Д, защото и на 2Д се вижда всичко, ако разбира се лекарят знае какво и къде да гледа и също така ви каже че БХС дава степен на вероятност, а не категоричен резултат, дали няма да го обявите за пълен некадърник, защото в интернет майките пишат друго newsm78Всичко е много субективно.Аз съм посещавала само един единствен гинеколог през цялата си бременност и накрая родих пак при него.Но за съжаление много са малко случаите като моя.Всички посещават поне 3-4 гинеколози, които като чуят какво е казал колегата преди тях, започват да обсъждат компетентността му и става ooooh!Добрата ФМ за мен е по-важна от БХС.Да не говорим че категоричен резултат дава само амниоцентезата.Ходила съм на 4Д от любопитство и основните неща, лекарят си ги гледа на 2Д.Имам запис на диск.И само накрая пусна 4Д.В интерес на истината доста е бавно докато се опресни образа и затова прегледа трае 50 минути.Е, честно хвана ме съклет, още повече че не научих нищо по-различно от това което ми каза моят гинеколог с 2Д ехографа.Но форумите изпълняват своето предназначение поне в една посока: да пълнят графиците на похвалените тук лекари за 4Д ехографи.Всяка майка иска да направи всичко за доброто на своето дете.Аз бях напълно убедена колко е излишен БХС и въпреки всичко го направих.За 4Д същата работа, затова изчаках 28 седмица, та поне да видя оформено бебче. Peace

# 793
  • Мнения: 6 206
Да, права си, че грешно се казва 4Д, важното е ехографиста. Ясно е, че всичко важно се констатира на 2Д. Самата ФМ е на такъв режим.

# 794
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Да, права си, че грешно се казва 4Д, важното е ехографиста. Ясно е, че всичко важно се констатира на 2Д. Самата ФМ е на такъв режим.

ФМ се прави на режим единстено и само на режим 2д на апарата,4Д пускат както съм споменала по-нагоре единствено и само за кеф на майката.Обаче разликата м/у апарата в ъв''Фемина''  и апарата в поликнлиниката(ползвам го като база на сравнение) е от тук до луната и обратно.

Общи условия

Активация на акаунт