Лозинка ни напусна...

  • 63 141
  • 381
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 9
Здравейте, днес бях при сестра ми тя е по-добре, няма температура от вчера, инфекцията отминава, лекарите са открили от къде идва, имала е абсцес на белия дроб от получения кръвоизлив, но с Меронема положението е овладяно, поне за сега. Сестра ми ще остане още една седмица в болницата, за пълно възстановяване. Относно sms ние го обсъдихме и взехме решение да не пускаме кампания с тях, защото от 1,20 лева с ддс 0.20 отиват за държавата, 10 % за фирмата която организира кампанията.Благодаря на всички за съдействието и помощта, и се надяваме да има още добри хора, който да помагат на хора в беда. Ние продължаваме да събираме средства за сестра ми, за след болнично възстановяване. Praynig Hug

# 286
  • Мнения: 676
Моля ви отговорете ми колко парички още трябват за Лозинка и за какво точно са необходими?
Извинете ме, но просто нямам възможност в момента да прочета цялата тема.
Благодаря ви предварително.   bouquet

# 287
  • Мнения: 531
Всички заедно можем да съберем тези парички- не са толкова много.
Нека дадем възможност на Лозинка отново да се почувства добре.
Благодаря на всички, които я подкрепят Hug .

# 288
  • Мнения: 9
Здравейте, за сестра ми трябват на този етап още 2100 лева, за последния етап от лечението с Меронем.Днес бях при нея, тя се чувства по-добре, от вчера и е назначена физиотерапия на белия дроб, при нея идват физиотерапевт за по 2 часа на ден, физиотерапията ще продължи и другата седмица и следващата, затова са необходими още пари, физиотерапията се налага заради кръвоизлива.Това е за сега от мен.Благодаря още веднъж на всички добри хора на този свят. Praynig Hug

# 289
  • Мнения: 531
Знаете ли, искам да споделя нещо,което силно ме развалнува-
  Лозинка дни наред се бори с инфекцията, преодоля много тежки моменти- кървеше дни наред, претърпя операция, изгаряше от температура с дни, направиха и две бронхоскопии едната от които с пълна упойка, лежа няколко дена в реанимация, вързана на апарати, на фона на това, че в белите и дробове има колонизация на няколко почти-резистентни  бактерии, голяма дихателна недостатъчност, пневмония, силна анемия, нисък кислород, загуба на тегло, пълна отпадналост.....страх от неизвестното, страх от смъртта, страх,че утре ще си без пари и трябва да си тръгнеш от болницата-недишаща и без грам сили, сълзи, болка, голяма болка-физическа и душевна.
Това момиче нито за миг не изгуби духа си, нито за миг не спря да вярва в Бог, нито за миг не престана да обича живота, дори, когато беше най-зле- ми отговаряше: "Как си Ло"-" "Добре съм, по-добре съм".
За мен е чест,че познавам тази млада жена, която се бори за живота си, както се полага, защото живота е наистина един и неповторим, а понякога ние здравите хора, не умеем да го ценим.
Обичам те Ло  Peace, живота наистина е прекрасен, идва пролетта, желая ти да я посрещнеш с ведрост, настроение и нова надежда, която винаги носиш в себе си !!!

Ето малко пролет и настроение и от мен, макар аз да съм доста тъжен човек, Лози винаги ми дава веселост и позитивизъм.:

# 290
  • Мнения: 2 425
Ани, настръхнах...
Ло,  Hug Hug Hug Heart Eyes

# 291
  • София
  • Мнения: 28
След 33 дни в болница (!!!!!!!), в петък трябва да се изписваме.
И този път - да бъде слава на Бог за неговата милост и добрина
 Hug

# 292
  • Мнения: 2
Привет!
mariana преди време моите познани са отишли на място в клона, който е на бул. Хр. Ботев и бул. Сливница и са говорили с жена на име Кирстен. За съжаление не можаха да ми дадат телефон или мейл. Но сега открих ето тази им инициатива: http://www.protegniraka.bg/contacts.html. Може би наистина отпускат пари само на деца. Но пък и това е нещо, макар че на Лозинка няма да й помогне. Засега просто ще трябва да съберем паричките за този път и да се молим да не се налага скоро пак да правим това. Дано поне сега нещата се подобрят за по-продължителен период. Просто не ми се мисли какво физическо и психическо страдание е това.
Стискам палци, но това няма да е достатъчно.
Още не мога да разбера как може Държавата да абдикира от основните си задължения към нейните граждани. Все пак всички плащаме данъци и определено знам за какво искам да отидат моите. А дали отиват за това ...

# 293
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен, днес бях в телевизия probg, и там дадох интервю при Ива Димова, за сестра ми, нейното състояние и болестта муковисцидоза, в петък сутринта ще се излъчи предаването между 07.00 и 09.00h.С журналистката си говорехме много, тя каза че отново ще тормози министерството, за клиничната пътека и за всички лекарства за това коварно заболяване, по-време на предаването ще бъде излъчено обещанието, на министъра за клиничната пътека, която още не е изпълнена.Иначе сестра ми, е добре вече след 33 дена в болницата, много дълго лечение с силен антибиотик, една операция, две бронхоскопии, едно преливане на кръв, две много сериозни инфекции, една от която се превърна в абсцес на белия дроб и много други манипулации.В петък Ло ще бъде изписана от болницата и се надяваме, повече да не влиза там.Благодаря на всички, за вашата помощ и вашата подкрепа. Hug Praynig

# 294
  • Мнения: 384
Благодаря на Бог и на всички вас, мили хора, за подкрепата, за о6ичта и големите Ви сърца!!! bouquet
Прегръщам те ЛО! Hug

# 295
  • Мнения: 531
Данчо ти си много силен човек, благодаря ти ,че застана пред камерите това ще е от голяма полза за всички болни от муковисцидоза. Рядко се среща някой страничен човек, който да се захване да защитава нашите проблеми и трудности.
Ако всички  наши роднини, близки и приятели имаха твоята самоотверженост, на нас болните и техните родители щеше да ни бъде много по-лесно. Благодаря ти Йордане, че си толкова близко до Ло, пък и до всички нас.
И ако Лозинка излиза от болница, то нейното лечение не прекратява до тук, налага се стабилизираща терапия, антибиотици още за два месеца, рехабилитация, много витамини и хранителни добавки/Фризобин/, които тя си ги купува абсолютно без никаква помощ, държавата не поема и лев от тези разходи. Оня ден е излязла да се разходи на чист въздух, все пак цял месец е лежала в леглото, тръгнала и паднала от слабост, изкълчила си ръката и сега е превързана. Толкова кръв изгуби, толкова манипулации-операции, упойки, силна инфекция, сега ще са и нужни много дни на възстановяване и разбира се огромни непосилни средства, нека не спираме да и помагаме!
Ло  Hug гуш!

# 296
  • Мнения: 0
Здравейте! Как е Лозинка? Скоро не е подавана информация.

# 297
  • Мнения: 9
Сестра ми не се чувства особен но добре вдига температура понякога вечерите ,а като отиде на лекар и казват всичко е ОК...сега спряхме всякакъв вид антибиотици така казаха лекарите за да се възстанови организма,но не знам колко добре ще е за нея.Поръчахме колистин (инхалатроен антибиотик) и го чакаме да пристигне толкова  е трудно,че сякаш прекарваме нещо незаконно през граница,а са само 56 флакончета.Ще видим като го започне как ще е с него дано температурите спрат,защото това си е тревожно.Благодаря на всички,които се сещат за сестра ми и не ни оставят в трудните моменти.Имаме малко пари от кампанията,но ще стигнат за 2 курса с колистин и разчитаме единствено на помощта на хората за сега друг избор нямаме...

# 298
  • Мнения: 932
Хубаво е да започне да взема асидофилус след всички антибиотици-продават го в аптеките /добрите бактерии/.Антибиотикът изчиства организмът от "лошите",но с тях убива и "добрите" за съжаление.Смята се,че имунната система доголяма степен се влияе от количеството "добри" бактерии.Млекцата няма да помогнат-трябва й солидна доза на капсули.Бих й изратила от тук.Ако не можете да намерите,ще го направя.Но се опитайте да й намерите в България,защото са живи бактерии и са чувствители към температура-трябва да се държат в хладилник.
НЕ могат да попречат,само да помогнат.
Благодаря ти,че ни пишеш как е Лозинка.Аз не пиша в темата,много хора не го правят.Но чета редовно,много хора четат,не се притеснявай!
Тя е щастлива да има такъв брат!  bouquet

# 299
  • Мнения: 531
Лошото на Муковисцидозата и е и в това, че се налага  поддържане с много и различни по вид лекарства. Много от тях изобщо ги няма в България, като колистина например.
Преди време аз търсих мистаброн за дъщеря си в този форум той също много помага за отхрачването.
Ако оставиш такъв организъм и един ден без поддържащата терапия, то на другият ден болният е двойно по-зле, а след дни и месеци, настъпват необратими промени в органите , най-вече в белият дроб.
За да се поддържа що годе в задоволително състояние дихателната система на Лозинка, освен всички лекарства,които взима през устата и венозни антибиотици са нужни всекидневни-двукратни инхалации с инхалаторен антибитик-56 дни с Тоби-300 и 56 дни с Колистин.
Колистина ствува 950 лв, а необходим през месец,  единствен той се бори с Burkholderia cepacia.
Аз също знам,че много хора се интересуват от състоянието на Лозинка, всички я обичаме и има нашата подкрепа.
 

Общи условия

Активация на акаунт