Машина за хляб - 20 част

  • 41 770
  • 775
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 334
Аз бях в Сараево преди месец и си купих една подправка, която съм вземала и от Турция - дребни черни семена, мисля че се казва чиреколу. Знам, че там я ползват за мекици и за наръсване на хляб, но ние я пуснахме в машината и стана страхотен ароматен хляб. Пробвахме и с нарязани ситно маслини - пак стана много готино.

# 31
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз бях в Сараево преди месец и си купих една подправка, която съм вземала и от Турция - дребни черни семена, мисля че се казва чиреколу. Знам, че там я ползват за мекици и за наръсване на хляб, но ние я пуснахме в машината и стана страхотен ароматен хляб. Пробвахме и с нарязани ситно маслини - пак стана много готино.

Чорекоту.На български май беше черен кимион.
Козунакът е върха,нямам думи.

# 32
  • Мнения: 427
Max-mama,той и върхът си изглежда козунака PeaceАма направо ще се прежаля и ще я пробвам рецептата на Танита,до сега правех все по тази на Пина.

# 33
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Max-mama,той и върхът си изглежда козунака PeaceАма направо ще се прежаля и ще я пробвам рецептата на Танита,до сега правех все по тази на Пина.

Няма да съжеляваш.
Аз си разбих предварително яйцата на ръка с половината от захарта,а другата половина разтворих в 1/2 от прясното мляко.В другата половина от прясното мляко разтворих 1/2 кубче мая+малко захар и брашно до кашичка,която оставих да повтаса за около 15 минути.Всичко друго си е по рецептата.Маааалко повече брашно ми глътна.Прибавих лимонови и портокалови корички+1лимонова есенция и козунаците станаха много ароматни.
И в разрез да покажа

Последна редакция: ср, 28 окт 2009, 15:51 от max-mama

# 34
  • София
  • Мнения: 2 658
VIKI, max mama, чудни са ви коунаците! Така ме изкушавате и аз да спретна един, ама нали вече ме тресе Коледната треска и само разни бисквитки пробвам за тренировка уж. Wink Ама все ще намеря кога и козуначе да спретна, аз всяка седмица правя поне по веднъж нещо сладко да има за хапване.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 142
Запис и от мен.
И една молба към max-mama, за рецептата на козунака. Благодаря ти, предварително.

# 36
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Запис и от мен.
И една молба към max-mama, за рецептата на козунака. Благодаря ти, предварително.

Веднага  http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?PHPSESSID=gb8i1t9b3i3 … 487.html#msg57487

Само и това да уточня,че съм пекла козунаците на 160 градуса,185 ми се сториха много.

# 37
  • София
  • Мнения: 360
Колко сте бързи само! ooooh!

# 38
  • Мнения: 11 607
Ето ги и моите козунаци.Нямат много вид.
...

Ми аз не знам при вас как е, ама у нас козунаците ги ядем, а не ги гледаме.  Laughing

Ааа,то и при нас така,ама исках и за снимка да стават.Много са мекички и пухкави,ще ги опитам след малко.

Аз не съм претенциозна....към мен можеш да пратиш тези козунаци, които не ти харесват за снимка. Както и Шани каза в една друга тема - аз съм гладна и непретенциозна......Супер са козунаците! Браво! Ето.....с Хаджията имаме вече нещо общо - и у тях, и у нас се яде, а не се гледа........

# 39
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Мах-мама, никога няма да отслабна ако продължаваш с тия сладки снимки. И аз се нареждам на опашката за козунаците. Нищо им няма на снимките.

# 40
  • София
  • Мнения: 4 142
Уха, как изглежда само, много , много благодаря Hug max-mama.

# 41
  • Враца
  • Мнения: 2 311
от днес вече и аз съм горд и много щастлив притежател на машина за хляб.

вече я изпробвам с едно недиетично и надявам се вкусно козуначе Blush
записвам се да следя и да плагиатствам рецепти Mr. Green

# 42
  • Разград
  • Мнения: 3 110
от днес вече и аз съм горд и много щастлив притежател на машина за хляб.

вече я изпробвам с едно недиетично и надявам се вкусно козуначе Blush
записвам се да следя и да плагиатствам рецепти Mr. Green

Честито и да се похвалиш после.  bouquet
Благодаря на всички за похвалите. Hug  bouquet Hug  bouquet

# 43
  • Мнения: 9 776
Трън в Очите, честита ти машинка!
max-mama, много апетитен козунак, а и усуканата от предната тема също Peace! Копнах си рецептата за козунака, но сега при първа възможност се каня да правя тиквеник, та после това.
Хляб май никой не показва вече Rolling Eyes.

# 44
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Трън в Очите, честита ти машинка!
max-mama, много апетитен козунак, а и усуканата от предната тема също Peace! Копнах си рецептата за козунака, но сега при първа възможност се каня да правя тиквеник, та после това.
Хляб май никой не показва вече Rolling Eyes.

Вчера правих като твоя,по рецепта пак на Танита за хляб на балончета(май така беше),но не го снимах.Стана чудесен,хем го правих на бързата и толкова се надигна,че почти стигна стъклото на капака.

Общи условия

Активация на акаунт