Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 5

  • 156 148
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 223
Текс, в грешка си ! В чужбина /Германия и Белгия/ тази операция ,не се прави понякога  ,а най-вече и е основна ,ако не се налага подмяна на диска!В Германия се прави и доста други клиники на по-поносими цени-писал съм във форума по-подробно . В България никъде не се практикува , а за оттатък НЗОК няма да ви плати и трябва да си поемете всички разходи!



Дзупо, сигурно си прав. Позовах се на информацията, прочетена в предишните теми и преди всичко на твоите постове, може някои подробности да не съм доразбрал, или да съм забравил Hug



Ето го и доказателството (намерено в линка на Софи) в твоя подкрепа:



"Здравейте,бивши и настоящи диско(ви) маниаци ! Аз съм едно от новите ви попълнения с диагностицирана(на скенер) медианна и двустранно парамедианна дискова херния на L4-L5.От четири месеца се пържа на същия огън добре познат на всички ви. Медикаментите не помагат, физиотерапия, масажи - същс. Изчетох всички форуми по темата и само във вас ми надеждата да си помогнем с информация. От пълно отрицание на оперативния метод съм почти готов да го приема, но ми ще да пробвам някои неоперативни . Ако някой от вас е пробвал лазерна иглотерапия-нека сподели. А сега , аз ще се опитам да ви бъда полезен. Ванилия , имам сестра живееща 17г. в Бавария-оказва се ,че ендоскопски операции като тези в Алфаклиник се правят на доста места дори в Бавария.Просто Алфаклиник е ВИП болница за тузари ,елитни спортисти и т.н. Другите са по поносими, като цени и допускат договаряне. 80% от операциите на дискова херния са ендоскопски безкръвни и едва 20% са микроскопски при вадене на диск и др.такива. Доц.Габровски ми обясни,че първите са за бедни,но от прочетеното разбрах(без да претендирам за 100% достоверност),че  при лазерната ендоскопия вероятността от рецидиви е много-много по малка.Някъде четох , че след отстраняването на хернията краищата се "обгаряли" с лазера и се получавало нещо като вакуум. Знам,че в България има добри специалисти,но ми е трудно да повярвам, че тузарите ,които ходят в Алфаклиник не могат да си позволят "по-добрата" микроскопска операция ,а предпочитат "бедняшката" безкръвна ендоскопска интервенция. Спирам да ви досаждам.Моля, да ме извините за предългия пост. "                     

Последна редакция: нд, 24 яну 2010, 09:26 от Текс

# 691
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Момичета, благодаря ви за съветите. Във Варна към кой специалист ще ми препоръчате да отида и ако може координати.

# 692
  • Мнения: 669
Azalee,само не разбрах,ако тази дх се калцира заедно с притиснатия нерв,какво става тогава?
*Pukanka* -ОК е от Варна

# 693
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Сега попаднах на сайт за озонотерапия. Някой подлагал ли е е на това и какъв е ефекта? http://www.neurovn.com/ozonotherapy.html

# 694
  • Мнения: 615
Сега попаднах на сайт за озонотерапия. Някой подлагал ли е е на това и какъв е ефекта? http://www.neurovn.com/ozonotherapy.html

Не искам да те отчайвам, но това е загуба на пари и много болки, никой нее казал до сега че му е помогнало  Sad

# 695
  • Мнения: 558
Azalee,само не разбрах,ако тази дх се калцира заедно с притиснатия нерв,какво става тогава?
аз не съм специалист, споделям какво ми каза моя ортопед за моя случай по онова време. А именно: че е излязло част от веществото, което по принцип стои м/у дисковете, за да ги "смазва" и те да не се износват, и понеже е излязло голямо количество, ми притиска ишиасния нерв. Това дразни нерва и аз усещам болка - чак до петата на десния крак. НО понеже веществото е течно, щяло да се изпари, с което се смалява като обем и няма да притиска нерва и ще спре да ме боли.
Със самия нерв не знам какво става, моят беше раздразнен и ми биха 2x инжекция- лятото и есента. Не мисля, че е имало някаква опастност за нерва, иначе моят лекар щеше да предложи лечение и за него. Не мисля и че нещо е било спешно в лечението ми, защото лятото заминах за гърция за 2 месеца и той нямаше против, дори каза, че морето и слънцето щяли добре да ми се отразят. Инжекцията я предложи, защото ме болеше, и така нямаше да се тъпча с болкоуспокояващи. Но аз пак си имах болки, и проблеми с раздвижването на кръста.

Сега говорих с майка- татко е опериран при доц. Аврамов, неврохирург в Пирогов; беше със срединна херния и не можеше да се движи.

Последна редакция: нд, 24 яну 2010, 19:28 от Azalee

# 696
  • Мнения: X
Azalee благодаря за подробното описание. Начинът по който твоя ортопед описва пихтиестото вещество в диска ми се видя много интересен, аз не съм си мислела, че ролята му може да е да "смазва", а по-скоро си го представях като  много плътен материал който веднъж като си намери мястото във вид на херния няма как да намалее толкова че да освободи нерва, а само се втвърдява. Благодаря за тази гледна точка, ще потърся повече информация.
 Hug

# 697
  • Мнения: 309
Здравейте на всички.Много загазих-невероятни болки в коленете,отделно кръста,не можех да стъпна на краката си.След 20-на дни на боцкане и хапчета сега съм по-добре.Получила съм някакво възпаление на капачката,освен това ми откриха и пред диабет.Сломена съм .Направо съм жив труп,толкова съм отчаяна,не знам на къде да хващам.Извинете ме за отчаяното ми поведение но нямам сили да се справя.Ако имаше начин да ми сменят всичко-и тазобедрената става ме боли много.Никакви упражнения не мога да правя,не трябва да клякам,а заради хернията не мога и да се навеждам.А сега накъде........ Cry Cry

# 698
  • Мнения: 7
Здравейте на всички.Много загазих-невероятни болки в коленете,отделно кръста,не можех да стъпна на краката си.След 20-на дни на боцкане и хапчета сега съм по-добре.Получила съм някакво възпаление на капачката,освен това ми откриха и пред диабет.Сломена съм .Направо съм жив труп,толкова съм отчаяна,не знам на къде да хващам.Извинете ме за отчаяното ми поведение но нямам сили да се справя.Ако имаше начин да ми сменят всичко-и тазобедрената става ме боли много.Никакви упражнения не мога да правя,не трябва да клякам,а заради хернията не мога и да се навеждам.А сега накъде...

Преди да ме оперират от ДХ имах същите проблеми - болки в тазобедрената  става и коляното от страната на ДХ. Не можех да си сгъвам крака в тазобедрената става и да си разгъвам коляното. Усещането беше като че имам забити пирони в тазобедрената става, зад коляното и от пред  под капачката.

# 699
  • Мнения: 223



IMJ, много си изпатила, но щом сега си по-добре, сигурно нещата вървят към оправяне. Знаеш, че има моменти на кризи и сравнително спокойни периоди. Не се отчайвай, почивай и засега не мисли за никакви упражнения. Ние сме с теб!

# 700
  • Мнения: 669
Това с изпаряването е смешно! GrinningИмах дх повече от 10г и не се изпариха докато не ги оперирах.
Излязлото извън диска си седи,само ,че е твърдо.Като е твърдо|според мен| ,няма толкова голяма веротност да излезе още.
Озонотерапевтите твърдят,че озоновите инжекции свиват дх|намалят водното и съдържание|Но далииии е така?Кой ще ми докаже?

# 701
  • Мнения: 558
... понеже веществото е течно, щяло да се изпари, с което се смалява като обем и няма да притиска нерва...

аз нямах предвид, че изчезва, а че от пихтиесто става твърдо. Все пак всички тук малко или много сте чели някакво инфо, какво  и как става.
Аз ви желая всеки от вас да си намери собствена формула и да се справи с проблема. Моята проработи за мен.  Peace

# 702
  • Мнения: 669
Добре де ,попитай го твоят доктор,след като проблемът се разрешава с калцирането на дх, защо състоянието на повечето |с този проблем| се обостря почти всяка пролет,че и есен?По пътя на логиката щом се калцира и стегне,от къде идва проблема отново и отново?
Аз като" ветеранка" с дх.поти всяка година по Великден си биех инжекции.javascript:void(0);Накрая ми оперираха калцирани хернии

# 703
  • Мнения: 558
ами и аз се чудя на това. Казах вече, че не съм професионалист, не съм чела инфо из нета, тогава бях заета с други работи и изцяло се доверих на ортопеда ми. При мен неговият начин на лечение даде резултат и затова го споделих.  Както казах татко е с ОП на срединна херния и също няма оплаквания.
И на вас ви пожелавам да се отървете от болката.

# 704
  • Мнения: 615
Здравейте на всички.Много загазих-невероятни болки в коленете,отделно кръста,не можех да стъпна на краката си.След 20-на дни на боцкане и хапчета сега съм по-добре.Получила съм някакво възпаление на капачката,освен това ми откриха и пред диабет.Сломена съм .Направо съм жив труп,толкова съм отчаяна,не знам на къде да хващам.Извинете ме за отчаяното ми поведение но нямам сили да се справя.Ако имаше начин да ми сменят всичко-и тазобедрената става ме боли много.Никакви упражнения не мога да правя,не трябва да клякам,а заради хернията не мога и да се навеждам.А сега накъде........ Cry Cry

Не се отчайвай, стегни се и само напред, знам че са неприятни тези неща но не са болка за умиране  Peace Всичко ще се оправи, търси добри лекари. Диабетът не е страшен, неприятно е да, но като се вземат мерки на време всичко  е наред. Ние сме с теб, нали знаеш  Hug
дръж ни в течение  Peace Тая работа след Павел Баня ли се получи?

Общи условия

Активация на акаунт