ДА ВЪРНЕШ ВРЕМЕТО НАЗАД (Annem) - НОВА ТВ

  • 99 710
  • 727
  •   1
Отговори
# 690
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Ами, помисли, че на Жената която е родила и възпитала мъжа ти ще й е безкрайно приятно това нещо.   bouquet

# 691
  • Мнения: 2
EL_SOL, скъпа, никой не казва, че мъжът ти ще те обича по-малко, то и затова го написах малко по-горе, не съм омъжена за семейството на съпруга ми, а за него. Ами помисли, че съпругът ти не одобрява някои разсъждения на твоите родители, на тебе приятно ли ще ти бъде, да ти прави муцуни, заради това  Naughty

Но май го задълбахме много в някакви си лични отношения, все пак да обсъждаме филма, героите и т.н.т  Hug Hug Hug

# 692
  • Мнения: 0
Айше трябва да уважава Емине не само защото е майка на бъдещият и съпруг а и защото е по възрастна във Турция се целува рака на по възрастните хора независимо дали са ти роднини Еймен как целува ръка на баба Емине

# 693
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Права си, обсъждаме филма, та затова Айше се представя в тази светлина, че една "истинска жена от Анадола" не я харесва, защото не зачита традиции, техни традиции. Това че ние го възприемаме по друг начин, щото не живеем така. За тях те са важни за това Айше е показана така, за да не я харесват зрителите. А и честно казано не смятам че Муса е за нея, прекалено е самоуверена, знае какво иска от живота, делова жена с хъс. Муса не е за нея. Учудвам се изобщо как са двойка.  newsm78

# 694
  • Мнения: 2
Права си, обсъждаме филма, та затова Айше се представя в тази светлина, че една "истинска жена от Анадола" не я харесва, защото не зачита традиции, техни традиции. Това че ние го възприемаме по друг начин, щото не живеем така. За тях те са важни за това Айше е показана така, за да не я харесват зрителите. А и честно казано не смятам че Муса е за нея, прекалено е самоуверена, знае какво иска от живота, делова жена с хъс. Муса не е за нея. Учудвам се изобщо как са двойка.  newsm78


 newsm10, и аз КОРДЕЛКЕ, на това се чудя. Може би Муса, наистина все още не е пораснал, за да оцени какво му е дал живота, какво е загубил и защо не е по-смел, за да бъде истински щастлив. Просто едно пораснало и побеляло дете.

# 695
  • София
  • Мнения: 104
Ами, помисли, че на Жената която е родила и възпитала мъжа ти ще й е безкрайно приятно това нещо.   bouquet

Не знам...моята майка примерно казва аз си имам деца да ми викат майко. А дори и да е така според  мен трябва  като го почувстваш да го кажеш, а не да ти налагат :Трябва да ми казваш майко Sick

# 696
  • Мнения: 0
Айше понякога е права но поставя желанията си пред Муса като ултиматоми а не като молба а това само и пречи човек трябва да знае и как да си поиска нещо липсва и  тактичност

# 697
  • Мнения: 0
Здравейте,аз само ви чета и не пиша защото съм много крайна в моите отношения и неискам да засягам никого.Но ще си позволя да си изкажа мнението за таз Айше.Аз също имам син от първия брак и сегашния ми мъж така ако ми говори или се държи с мен и моя син бъдете сигурни че аз няма да живея с него и минута та ако ще господ да е (това е моето мнение).според мен Айше неразбира тези неща и е голям егоис само за нея мисли.Съжалявам но токава съм си аз честна и до болка откровена

# 698
  • Мнения: 2
Хайде пак, дайте да я разнищим тази тема. el_sol, това за майката е така, мойта дъщеря като се ожени думите й бяха "Аз имам една майка, и защо трябва да викам на друга жена, майка?". Отговорът ми беше "Ти наистина имаш една майка и друга няма, но обичаш ли съпруга си, уважаваш ли го? Тогава зарадвай го с това да кажеш на майка му "майко", защото в неговото семейство по този начин мислят.". На мене ми беше все едно "бабо" ли ще ми викат на име ли ще се обръщат към мене. Важно е да ме уважават. И например моя съпруг, макар че сме от друго поколение, вика на майка ми и баща ми "мамо" и "татко", а зет ми "бабо", това е до традиции и до това как всеки човек чуства в себе си отношението към родителите.


BINZI, мисля че с по-горе написаното отговарям по някакъв начин и на тебе, важно е да уважаваш родителите на човека до себе си, а не че традициите го изискват това. И много съм съгласна с тебе, че Айше ги поставя тези въпроси като ултиматум, а не като молба да я разбере Муса. На всички   bouquet  bouquet  bouquet

# 699
  • Мнения: 2
И допълнение. АКО ТРАДИЦИИТЕ СА ВАЖНИ И РАДВАТ РОДИТЕЛИТЕ,НЕКА НИЕ ДА ИМ НОСИМ РАДОСТ КАТО ГИ СПАЗВАМЕ. АКО НЕ ДЪРЖАТ НА ТОВА, НЕКА ПАК ДА ГИ РАДВАМЕ, КАТО ГИ УВАЖАВАМЕ. С ВИРНАТ НОС И УЛТИМАТУМИ НИЩО НЕ СЕ ПОСТИГА. НЕМОЖЕМ ДА НАКАРАМЕ ВЪЗРАСТНИТЕ ХОРА ДА СЕ СЪОБРАЗЯВАТ С НАШИТЕ ВИЖДАНИЯ ЗА ЖИВОТА, ПО СКОРО НИЕ ТРЯБВА ПО НЯКАКЪВ НАЧИН ДА СЕ НАУЧИМ ДА ВЪЗПРИЕМАМЕ ТЯХНОТО ВИЖДАНЕ, ЗА ДА СА ЩАСТЛИВИ. ТОВА НЕ ОЗНАЧАВА, ЧЕ Е НУЖНО ДА ПРОМЕНЯМЕ СВОИТЕ ВЪЗГЛЕДИ.

# 700
  • Мнения: 0
За последно да се върна на темата за целуването на ръка Айше смята според мен че да синаведеш главата пред някого и да му целунеш ръка е равносилно на унижение а това е просто жест със който засвидетелстваш уважение или както се казва погледни ме с едното да те погледна със двете

# 701
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313
Що се отнася до целуването на ръка, ако тези, които пишат тук, гледат и Перла, може би си спомняте, че и Шереф се дърпаше, когато Инджи в началото, и особено Рукие, се опитваха да и целуват ръка. Това ме кара да мисля, че в големите градове, сред по-заможните хора, това може би се смята вече за отживелица, че не е модерно. Но някой, който познава съвременния турски живот и традици, ще може да разясни по-добре....

# 702
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Що се отнася до целуването на ръка, ако тези, които пишат тук, гледат и Перла, може би си спомняте, че и Шереф се дърпаше, когато Инджи в началото, и особено Рукие, се опитваха да и целуват ръка. Това ме кара да мисля, че в големите градове, сред по-заможните хора, това може би се смята вече за отживелица, че не е модерно. Но някой, който познава съвременния турски живот и традици, ще може да разясни по-добре....
Точно за това Муса каза на Айше : "Майка ми е истинска жена от Анадола"  Peace

# 703
  • Мнения: 332
Да се изкажа и аз - Корделия, радвам се че те срещам, бебо расте ли? За мен това целуване на ръка е знак на уважение, като при нас обръщението - майка към свекито. И не видях да целуват ръка - Муса само я допира до лицето си, Зейнеп също не целува ръката. Относно уважението - против нямам, не съм от Анадола, от града на тепета съм, но ако е заслужено. Не мога да кажа на жена - майко, защто майката е нещо свято, човек който е до теб, който те подрепя, който те уважава, съчувства ти и мелее за теб. Та Зейнеп и идва сякаш от вътре, естествено, защото Емине се държи с нея като с дъщеря, както и със съпругата на Ибрахим. Аз на моята придобита след брака майка, никога не казах - майко, не защото не се насилих, а защото тя с нищо не го заслужи.

# 704
  • Мнения: 2
АЛИЛУЯ!!! 

     В СПОРА СЕ РАЖДА ИСТИНАТА.

Хайде почва новата серия, който може нека да гледа и след това да се срещнем пак тук във форума.

    Топло чайче, силно кафе да видим какво ще стане. afwitch После ще яхнем пак метлите. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт