Дърпани кори на сач

  • 36 417
  • 90
  •   1
Отговори
# 75
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
 Hug

# 76
  • Мнения: 4 312
Купих днес от въпросните кори на сач, довечера ще пробвам. Рецептата на пакета е приблизително същата като тази, която аз си ползвам от години.
Не го знаех това за Раховеца, че първо трябва да се пече отдолу. И доста често ми изгаряше отгоре, още докато бухва. Днес ще пробвам и тази техника с последователното включване на реотаните.

Като пека с вентилатор на другата си печка у дома, вентилаторът го включвам в началото докато бухне. След това го изключвам, защото имам чувството, че пресушава тестените неща /баници, питки/.

# 77
  • сусурлево
  • Мнения: 474
nе mi haresaha nito tanki , nito debeli , tikvenika mi na nisto ne prili4ashe
sori za latinicata

# 78
  • Мнения: 4 312
У нас се хареса баницата с тези кори. Бухна чудесно, сложих една кофичка кисело мляко и един бакпулвер. Наистина си искат маргарин тези кори, освен мазнина искат и вода, но стана вкусно.

Днес купих още един пакет и мисля да пробвам баница с праз и сирене.
При мен Раховеца нещо е сбъркан, защото докато пеках на долен реотан изобщо не бухна баницата. Предварително бях влкючила и двата за да се загрее фурната. После като вкл и горния на 2, бухна, но пак веднага почна да изгаря. Аз се притесних да не спадне веднага и отложих слагането на фолиото. Не изгоря много, но беше пак малко по-тъмничка отгоре.

# 79
  • зад кестените
  • Мнения: 798
Снощи правих тиквеник с дърпаните кори на сач и останах много доволна от получения резултат , много  вкусен стана .Исках да го снимам ,но не успях защото много бързо изчезна. eat

# 80
  • София
  • Мнения: 7 098
Аз пък предната вечер правих с едни вакумирани на ОРО. Пише "домашни кори за баница по стара сръбска рецепта". Харесаха ми, хубава стана баницата.

# 81
  • София
  • Мнения: 461
Ето я мойта баничка,още топличка Flutter

Направих я вита и ми останаха половината кори ThinkingА всичката смес замина...
Вече само такава баница ще правя PeaceИма точно вкус на домашна .... Heart Eyes

# 82
На мене дърпаните кори на сач ми харесват, първия път не станаха, но една приятелка ме светна че на много силен огън съм ги пекла - 250 градуса, ама бяхме много гладни та нямах търпение. Втория път като правих баницата по рецептата на гърба на опаковката, пекох баницата на 180 градуса и стана чудна  Grinning

# 83
  • Мнения: 1 461
Амм, аз не съм критерий с градусите, които ще посоча, защото печката ми е Раховец и няма други екстри, освен грил.
Първоначално оставям баницата да се пече поне 25-30 минути на долен реотан, на около 200 градуса (фурната ми е загрята предварително). След това, вече надутата баница оставям да се пече на горен реотан, около 15-20 минути още, докато и отгоре се зачерви. След изключването на фурната не я вадя веднага, а стои вътре още около 5 минутки. После изваждам и напръсквам съвсем леко с вода. Не бързам да я режа, въпреки обикновено препиращото дете!

Като чета, новите фурни явно са по-силни! Успех с баниците!  Peace

и аз така пека питките и баниците  Peace

# 84
  • София
  • Мнения: 608
Ето я и моята баница по рецептата на Мишел.


Много ни хареса в къщи. Аз пекох половината време покрита с фолио.

# 85
  • Мнения: X
Supermint ,баницата ти е много сполучлива и изглежда апетитно,браво! Peace
Може ли рецептата на Мишел?

п.п. Видях назад в темата рецептата.

# 86
  • Мнения: 610
Supermint- баницата ти изглежда много апетитно.   bouquet
И аз моля за рецептата на Мишел.

# 87
# 88
  • Мнения: 1 232
*vera  И аз работя с Раховец - столетник. Когато пека баница, пита, ги пека на 150 градуса, горен и долен реотан. Така ми свършиха проблемите. Фолио слагам само на пита.
Да питам за корите, как така навивате целите? Не се ли получава дебело руло? Не ли нужно да се режат?

# 89
  • Мнения: 3 499
На скоро правих вита баница с тези кори, но не ни хареса, стана много суха, а е по същата рецепта, по коята правя всеки път, но с др кори.

Общи условия

Активация на акаунт