Дърпани кори на сач

  • 36 367
  • 90
  •   1
Отговори
# 45
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Нищо не станааааааааааа...  Cry Confused Tired ooooh!
Голям провал  Blush... Може би щото съм с нова фурнЯ, но няма такава излагация...  ooooh!
Сега не знам корите ли са ми виновни (правих баница по рецептата от опаковката им) или това, че не съм свикнала с новата си продобивка.

Моля, споделете на коя скара на фурната печете и на кой режим (вентилатори, грилове, горен-долен реотан и т.н).
Ох, олекна ми...  Laughing

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Доволна съм от корите и то много! От един пакет се получиха 2 баници. Една голяма и една малка.
Шани, аз съм с обикновен Раховец, не си го давам за нищо на света, дано ми работи по-дълго време. За баницата важното е да се пече първо отдолу, за да се надуе и после се включва само горе да се допече. Определено тези кори искат повече течност, било то мляко (прясно или кисело) или вода, зависи от рецептата!  Hug

# 47
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Pagocт - аз точно от Раховец-а избягах...
Фурната е бавна и мудна, но наистина й бях свикнала и за 20-25мин. изпичах една чудесна баница. А сега...  ooooh!

# 48
  • Мнения: 2 142
Точно тази вечер на бързо спретнах една баница с тези кори
http://michel.snimka.bg/cooking/testeni.447826.16148822
Получи се супер. Харесват ми, макар, че тези кори са ми една идея по-дебели от "домашно точените кори". Правя вита баница предимно.
Много харесвам едни "македонски точени кори" или "домашно точени" не зная марките не съм ги запомнила, но щом взема отново от тях, ще ги напиша. Стават и за щрудел и за всякакви баници.

# 49
  • Мнения: 5 228
Нищо не станааааааааааа...  Cry Confused Tired ooooh!
Голям провал  Blush... Може би щото съм с нова фурнЯ, но няма такава излагация...  ooooh!

Аз пека тестени (включително и баница) на вентилатор, на второто ниво от долу на горе. Когато е на вентилатор, температурата трябва да е с 20 градуса по-ниска, отколкото печеш без вентилатор - значи баницата на 160 градуса. Ще й свикнеш.

# 50
  • Казанлък
  • Мнения: 29
И аз реших да пробвам дърпаните кори на сач на "Белла" и изобщо не съм доволна. До сега никога не съм правила толкова несполучлива баница  Sick ...
Преди време направих една баница с одрински кори и стана невероятна, но сега нещо не мога да ги открия тези кори  Sad

# 51
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Нищо не станааааааааааа...  Cry Confused Tired ooooh!
Голям провал  Blush... Може би щото съм с нова фурнЯ, но няма такава излагация...  ooooh!
Аз пека тестени (включително и баница) на вентилатор, на второто ниво от долу на горе. Когато е на вентилатор, температурата трябва да е с 20 градуса по-ниска, отколкото печеш без вентилатор - значи баницата на 160 градуса. Ще й свикнеш.

мерси.
и така ще пробвам. Но повече не и с кори на сач.  Naughty

# 52
  • Мнения: 2 142
Шани, аз пекох баницата на вентилатор в средата на 180 за 30мин, ако бързо ти "отхръкне" отгоре, метни едно фолио или хартия за печене да не прегаря коричката
Ето моята рецепта, не е нещо ново и може би повечето така я правят, но може и да помогна на някого.  Hug


Най- вкусната баница със сирене

http://michel.snimka.bg/cooking/testeni.447826.16148822.big

Необходими продукти:
1пакет точени кори
300гр. сирене
олио (около 1ч.ч., може и малко повече, както дойде, въпрос на вкус)
1 коф.кисело мляко
1ч.л бакпулвер (равна)
4 препълнени лъжици брашно
1 кубче масло, колкото кибритена кутийка :о)

Начин на приготовление:
В купичка се разбиват 3яйца и към тях се добавят 4препълнени с.л. брашно. Сместа става на топчета. Разбийте с вилица, колкото може, не е нужно да стане гладка и хомогенна.
В 3/4 кофичка кис. мляко добавете бакпулвера и разбъркайте, (останалата 1/4, ще използвате за намазване отгоре). Оставете леко да шупне и после изсипете при яйцата. Разбъркайте. Добавете към сместа натрошеното сирене.
Идва ред на реденето  Peace
Корите ги правя така. Върху най-горната кора напръсквам обилно с олио и наръсвам от плънката. Завивам, да не е много стегнато за да може да диша) Втората кора отново напръсквам с олио и навивам в нея първата с плънката. Пак, да не е стегнато. Лекичко усуквам кората и завивам в тавата. Започвам от центъра. По същия начин се процедира с корите до края. Като ги редите в тавата, да са близо една до друга, но да не са стиснати и притеснени. Накрая ако ви остане плънка я изсипете върху баницата, ако не разбийте последното яйце с останалото мляко и намажете баницата отгоре така, ще има златиста коричка и няма да е твърда. Отгоре слагате на резенчета тук там маслото.
Пече се 160-180 градуса в средата на фурната.  

Добър апетит!  chef

Последна редакция: сб, 28 ное 2009, 19:28 от МИШЕЛ

# 53
  • Мнения: 22 867
Най- вкусната баница със сирене
Необходими продукти:
1пакет точени кори...........

МИШЕЛ, наистина звучи вкусно рецептата, пък и баницата ти на снимката е супер.  bouquet Какво имаш предвид под пакет точени кори - ръчно точените, фините или кои? newsm78

# 54
  • Мнения: 2 142
...

МИШЕЛ, наистина звучи вкусно рецептата, пък и баницата ти на снимката е супер.  bouquet Какво имаш предвид под пакет точени кори - ръчно точените, фините или кои? newsm78
Под "един пакет кори" смятам всичките "точени" кори. Аз лично не харесвам много, много финните, предпочитам ръчно точените, ако все пак правите с "финни". Завивайте по три листа- един с олио и плънка -богато, другите два само с олио, пак става много хубава.
Опитах се дам в пропорции, но всичко си зависи от тавата и от гладните гърла вкъщи. Понякога ми остават кори, които прибирам във фризера за следваща баница. Тези продукти, конкретно са за баницата, която направих вчера с "дърпани кори на сач".
Няма да съжалявате Hug

# 55
  • Мнения: 22 867
МИШЕЛ, благодаря ти, непременно ще направя баница по твоята рецепта.  bouquet Аз също използвам ръчно точени кори, понякога и сама точа, но ми трябва вдъхновение за това. Grinning

# 56
  • Мнения: 2 142
МИШЕЛ, благодаря ти, непременно ще направя баница по твоята рецепта.  bouquet Аз също използвам ръчно точени кори, понякога и сама точа, но ми трябва вдъхновение за това. Grinning


и аз точа, ама бая вдъхновение ми трябва, пък и все по-малко време имам  Laughing

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Ооо, баница под 45 минути печене при мен си остава сурова.  Naughty
Шани, честито! Ще й свикнеш на фурната, с времето ще се опознаете!  bouquet

# 58
  • Мнения: 1 283



Най- вкусната баница със сирене

http://michel.snimka.bg/cooking/testeni.447826.16148822.big

Необходими продукти:
1пакет точени кори
300гр. сирене
олио (около 1ч.ч., може и малко повече, както дойде, въпрос на вкус)
1 коф.кисело мляко
1ч.л бакпулвер (равна)
4 препълнени лъжици брашно
1 кубче масло, колкото кибритена кутийка :о)



Баницата ти е страхотна   bouquet Много рядко да видя баница и да ми се прияде от картинката, поздравления. Така ще си я направя другия път с брашно, за първи път ще ми е, но ще пробвам.

# 59
  • Мнения: X
Аз също слагам в сместта брашно,когато правя баницата с ръчно точените кори,става невероятна.
Ето моята последно правена баница или по-точно бюрекът с кайма на Берина:



Още веднъж поздравления на Берина за страхотно вкусния бюрек Peace Peace!
Корите са ръчно точени кори на сач "На баба" на някаква айтоска фирма,много мекички,а не пресъхнали,добре се работеше с тях.

Общи условия

Активация на акаунт