Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 53-та тема

  • 113 213
  • 721
  •   1
Отговори
# 660
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
tracy_t , за първи път хапваме ньоки, много ни харесаха   bouquet.Може ли рецепта за твоите, че моите малко рошавки станаха, да не би да съм направила нещо не както трябва newsm78.

# 661
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Venetta   децата ми с възхищение гледат произведенията ти,това е изкуство Heart Eyes

beniii, много ти благодаря, бих искала да ти кажа още, че твоите ястия са фантастични, винаги отлично подредени и предизвикателно вкусни   bouquet.
Аелис, tracy_t, пеп-40, благодаря ви много  Hug Hug Hug Heart Eyes


Аелис, заповядай рецептата Виенски кифли

Последна редакция: пн, 23 ное 2009, 11:33 от Venetta

# 662
  • Мнения: 211
Роца, да ти е жива и здрава Камбанката, винаги да звъни щастливо и много да те радва!   newsm51  bdbaloni Тортата е чудесна! А иначе и аз започвам да препрочитам всичко от Света на диска, но след Нова Година, че дотогава съм заета с готвене. Laughing

Venetta, не умея да меся, но твоите фигури така ме вдъхновиха, че ще се пробвам задължително!

Аелис, този сладкиш май ще ми стане любим. Благодаря за рецептата!

Кафе със сметана, не помня какви други форми имаше, но магазинът ми е съвсем „удобен”  и ако искаш може да мина, да огледам и запиша форми и цени. А иначе в магазинчето на Кадемлия има невероятни неща и форми. Между другото има прекрасни формички за коледни сладки, но 33 лв са ми много за една покупка. Иначе бяха 18 бр, фантастични. Но там силиконовите форми бяха по 20 лв.


# 663
  • Мнения: 360
Добър ден на всички майсторки  Hug  bouquet
Толкова много сте снимали и показвали ,че най-вероятно няма да мога да спомена всички ви.  bouquet
 Леля Ог  добре дошла,тук е толкова уютно и вкусно,а момичетата и момчето(само дядо Хаджия съм го срещала като мъж тук)са толкова гостоприемни и винаги добронамерени  bouquet
Роца да ти е жива и здрава малката принцеса,тортата изглежда страхотно много цветна и красива.
Venetta животинките изглеждат страхотно и най-злоядото дете би ги захапало Heart Eyes
esy твоето тирамису ще ме накара наистина да проям такива неща Crazyфантазия.
Tannita патладжана капрезе изглеждат зашеметяващо  bouquet
и стига съм писала,малко снимки и от мен,продукцията е за събота и неделя
Съжалявам обаче ще е без снимки,нещо не мога да влезна в радикала,моля някой да ми каже в мен лли е проблема или общ newsm78

# 664
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Venetta , благодаря за рецептата bouquet!

Леля Ог , наистина ще ти стане любим, особено ако обичаш каламел Heart Eyes.

# 665
  • Мнения: 360
Успях в мен е бил проблема с радикала Blush
събота беше мързелива и спретнах само едни спагети и кекс
който кекс нещо обърках и стана един такъв глетав Sick
за закуска бухти
зелево сърмички с полу-готовото зеле,ама нямах търпение вече Blush
содена питка
и готовата туршия която тази година нещо е много кисела,но проблема явно е в оцета,защото си я правим точно по-рецептата newsm78
Изобщо този уикенд някой ме урочаса,кекса се прецака туршията ми не е станала...
Спорна и спокойна седмица ви пожелавам на всички  bouquet

# 666
  • Варна
  • Мнения: 124
здравейте  Hugпри вас е много вкусно и уютно
нашата вечеря -св.ребърца в плик на маги,зелена салатка и вкусните хлебчета на labrex



п.п.една питанка с каква програма намаляте снимките  Embarassed
vangobi благодаря ти утре ще се пробва   bouquet

Последна редакция: пн, 23 ное 2009, 15:48 от babaitka

# 667
  • София
  • Мнения: 1 139
Здравейте!

Толкова много сте изписали, едвам ви изчетох Simple Smile
Всички правите страхотни неща, няма да изброявам, че ще ми отнеме доста време Laughing

Ето и две снимки от мен:
Свежа салатка


Тирамису


Малко ме е срам  Blushкато видях какви тирамисута се представиха последните страници, но нищо следващия път ще е с по-добър вид.На вкус обаче беше идеално Flutter

# 668
  • София/Варна
  • Мнения: 1 448
Здравейте дами
Готвите страхотни неща. Вече едвам ходя от шкембето, но толкова се зарибявам от вашите красоти, че почти всеки ден правя нещо показано от вас.
Имам едно въпросче като към професионалистки така да се каже.
Синът ми скоро има рожден ден и искам да му направя торта. Имам замразени ягоди и въпросът ми е мога ли да ги обработа с нещо така че да останат красиви и като се размразят и да украся тортата. Ако не може дали някой може да ми кажа от каква смес се правят всичките тия украси по тортите. Тук сте показвали много пъти страхотно украсени торти.

Благодаря Ви предварително за всякакви идеи които ми дадете.
Синковеца ще става на 11 години и да се постарая да му е красива тортичката.

# 669
  • София
  • Мнения: 4 142
babaitka, използвай този метод


Добро утро мили момичета Hug
Нямам какво да покажа в момента,но и аз да напомня че наскоро asyalein подсказа как да правим снимките по 400 мегапиксела според правилата.Аз запомних този урок,а вие?
[ img width=400]  [/img ] (след първото имг сложете един интервал и напишете width=400)

Наистина някои снимки са огромни,а темите текат толкова бързо Blush

# 670
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Venetta, не умея да меся, но твоите фигури така ме вдъхновиха, че ще се пробвам задължително!

Леля Ог и аз не мога да меся (не съм опитвала)  Joy Joy Joy, ползвам винаги миксера и бъркалките за тесто. На ръка оформям фигурките само.

alximika, благодаря ти много   bouquet

# 671
  • Мнения: 7
Мили кулинарки, доста време мина откакто се появих за първи път на тази толкова обичана и ценена от мен и сестра ми тема, но няма какво да се прави. Между учението и работата, само можем да гледаме творенията ви, да ви се радваме и преглъщаме с идеята да пробваме рецептите. На няколко пъти, благодарение на сестра ми и приятели се просветих в искуството на тестените изделия и сега се отчитам със снимков матерял. Много благодарности на авторките на рецептите  Hug. Трябва да ви кажа, че гостите ни си тръгват с въздишка, че стомасите им не могат да поберът повече. Благодарности форумки и ще гледаме да им покажем повече от кулинарните искушения от вас   bouquet

карамелизираното кексче с ябълки (много бързо си го изядохме)

великолепното щтруделче (два пъти го правя и все се изненадваме от вкуса  Grinning)

кроасани с  боровинково сладко и орехи (много не бухнаха, но и аз си спестих от маслото  Shocked)

рула с фета, зелени маслини и запръжка от лук и праз (само три парчета останаха след филмовата вечер "New moon"  Grinning)

соленките, които се правят поне веднъж на две седмици (любими на всички, особено на една приятелка от Китай)

# 672
  • Мнения: 73
Печено агнешко с дроболина и кюфтенца.

Картофки с пилешко месо.

Баничка със сирене.

# 673
  • Мнения: 211
She_R, сигурна бях, че съм пропуснала да честитя рождения ден на някого, но не открих на кого по страниците. Днес пак си разглеждам и виждам, че било за твоята половинка. Да ти е жив и здрав и вечно да те обича!
Ако може рецептата и на тази торта, моля!?  


Извинявам се на всички за изчезналите снимки на кексчетата, не е нарочно и ще ги оправя като се прибера.  Embarassed

Аелис, обичам всичко, в което има захар. Може ли по-точни указания как карамелизираш захарта в тавичката, че имам лоши спомени.

Рени55, моля те, кажи по каква рецепта правиш целувките, за да не станат лепкави?

vangobi, много благодаря! Аз ги смалявах с Фотошоп, много досадно.

Venetta, как го казваш, ще реши човек, че е супер лесно. Аз такава фигурка ако оформя, ще я снимам и изпратя на роднините  ми във вид на коледна картичка.  Laughing

# 674
  • Мнения: 774
Гелева, надявам се да ти хареса моята мусака, а аз пък си записах рецептата за Бьов Строганов, но нямам херметическа тенджера. Ще опитам да го приготвя в йена съд и ще пека във фурната. Peace
рени55, и аз си харесах целувките ти!
Еси, знам къде да  потърся тартата със сьомга и броколи! Чудесна идея! А и доста полезна!  bouquet
Venetta, много красиви фигурки!
dixi, много апетитна лазаня! Синът ми не би й простил, както не прощава на нищо що е паста! Laughing
Supermint, Еси, тирамисутата са ви невероятни! Мъжът ми ги видя и сега ме навива да правя - няма как да се отърава! Laughing
Аелис, невероятно изглежда поачата на Берина в твое изпълнение! Peace
tracy_t, хубаво ме подсети ти с твоите пълнени тиквички. Аз все като ги видя в магазина и се чудя какво да ги направя - все тиквички с кисело мляко се сещам.
Мамо Цоци, ако знаеш, от миналата година не съм правила палачинки, а твоите така апетитни изглеждат!
didibu, винаги приготвяш интересни неща и правиш чудесни снимки!
Pinki_81, чудни са бисквитените ти бонбони!
дядо хаджия, и твоите мотковено-кокосови бонбони много апетитно изглеждат!
♥♥рина, чудна баничка!
краси.мира, и пълнените патладжани, и питката, и тортата са ПЕРФЕКТНИ!
She_R, чудесно изглежда ябълковият ти сладкиш!
svetlane, благодаря за комплимента! Ндявам се да ти хареса!
maqaami, още по-вкусна изглежда пастървата ти, като видях и с какъв труд е уловена! Wink  bouquet
mimi P27, при теб, както винаги всичко изглежда ужасно вкусно! И аз съм хвърлила око на тези мъфини на Танита, дано успея да се справя с приготвянето им!
nadeto_sp, чудесно изпълнение, предложение и снимка - както винаги!
asyalein, Pety, Tannita, при вас, както винаги -  СТРАШНО АПЕТИТНО И КРАСИВО!
Роца, честит рожден ден на Камбанка! Желая й много здраве,  безоблачно детство, да бъде послушна и добра помощница на мама!  Tada А тортата е невероятна, както впрочем и всичко останало!
zaika baika, страхотна и ефектно предложение за картофите, запечени със спанак и сирене!
alximika, много апетитно у вас!
Пепчо, за тебе само:   bouquet  bouquet  bouquet - от всяко ястие искам да опитам - до едно!
Marita_s/dk, леле, колко тестени изкушения! Crazy

И след толкова много думи, най-накрая и малко скромни дела да покажа  Blush: вчерашния ни обяд - пържолка със задушени картофки и мъфини по рецептата на леля Ог   bouquet, с добавено какао:

 





Последна редакция: пн, 23 ное 2009, 14:53 от yagodka

Общи условия

Активация на акаунт