въпрос с повишена трудност за кредит

  • 5 921
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 183
Ами май вече го казах  доста пъти. Може, но парите идват от фирмата и тя ще бъде разгледана. Това не важи за всички банки, но аз знам поне за 5 който със сигурност процедират така.

# 31
  • На зелено
  • Мнения: 655
Всяка банка има своите различни изисквания към кредитоискателите си - ФЛ и ЮЛ. Така че няма смисъл да спорите дали кредитоискател ФЛ, но с доходи от бизнес, дали му се разглежда бизнеса или трудовия договор. Аз бих посъветвала авторката на темата да обиколят повече банки, да сравнят предложените им условия и изберат това, което най-много ги устройва. Успех Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 672
Да ви кажа аз съм собственик на ЕООД и работя по Договор за Управление и Контрол. Излязох по майчинство и исках да си извадя кредитна карта. Не се намери банка под небето, която да вземе в предвид приходите на фирмата ми и да ме одобри за кредитна карта. Всички се хвърляха, на това че с 240 лв официален доход, не ме одобряват. Да кажа - фирмата ми има постоянни приходи всеки месец и години наред излиза на много добра печалба - данъци и осигуровки винаги са внесени на време, няма и един лев задължения към клиенти. В една от банките имах и фирмен депозит. Това ме кара да мисля, че фирмата се разглежда ако тя кандидатства за кредит. Ако аз като ФЛ кандидатствам - гледат моите доходи като физическо лице.

# 33
  • Мнения: 722
Да се включа най-накрая.
Както бях написала в самата тема става въпрос за РЕФИНАНСИРАНЕ на стари кредити. Намесвам фирмата, само защото приятелят ми е собственик и управител... което всъщност се оказва пречка за теглене на кредита. Както и да е. След изчитане на мноооооого форуми (от които ме заболя главата и установих, че има доста хора, които са по-глупави дори и от мен в тази сфера) решихме пак да отидем до Пощенска банка, но този път подадохме документи за РЕФИНАНСИРАНЕ само на кредитите, взети от тази банка (които са два). Срок на връщане- 4 години. И.....  #Crazyни одобриха!!!!! Без намесване на фирмата, без изискване на договори, без срокове..... Поради това, че момичето което се занимава с тези кредити (по-специално нашия) е отпуска до четвъртък, в петък ще отидем да подпишем Laughing Laughing Макар че аз не разбрах защо друга колежка не я замества... както и да е. Нали поне малко ще ни се намалят разходите.
по принцип щеше да е по-добре да можем да рефинансираме всички кредити, ама нейсе.
А относно защо фирмата е ЕТ, а не е ЕООД... Значи бизнесчето ни е свързано с един хранителен магазин на село. За момента е на патент и данъкът е 12лв. Ако е ЕООД мисля, че нещата се променят и данъците са много повече. Да не задълбавам повече, защото наистина съм некомпетентна в тази област.
Преди да отворим, счетоводителката, адвокатката и приятелят ми имаха разговор на тема каква фирма да се регистрира. На този разговор не съм присъствала и не знам какви са били доводите. Вярно, може би е по-добре да е ЕООД, но в конкретно нашия случай са избрали ЕТ. Може би по- натам да променят...
Благодаря за отговорите на всички!!!!  bouquet Има много полезни сред тях, които ще са ми от помощ. Дано има още някой, на който да послужат

Общи условия

Активация на акаунт