Колкото сме по-красиви,МАЙчетата ще са по-щастливи. N8

  • 19 486
  • 731
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 46
Здравейте Майски мами.Нека и аз да се запиша в тази темичка.Казвам се Полина и съм от София.В последен ден на 16 г.с. съм.Това ми е втора бременност за тази година  Sad.Първата приключи със спонтанен аборт пак по същото време.Но Hug сега всичко е наред и съм много щастлива бъдеща мама и даже коремчето ми личи доста  Laughing Пожелавам на всички вас лека и безпроблемна бременност.

# 691
  • Мнения: 467
Mentha анкетата вече я спрях, защото подготвих новата темичка. Аз сега ще посешавам курс за бремени, не защото не знам как прочича всичко, но за да науча от мамите коя болница и коя акушерка препоръчват и често акушерките водещи курсовете после правят посещенията по домовете, когато бебето се роди.

# 692
  • Мнения: 150
Polinalab, добре дошла и този път лека и безпроблемна бременност и май месец едно сладко бебенце Hug Hug Hug

# 693
  • Мнения: 91
Polinalab,добре дошла сред нас и лека и безпроблемна бременност Simple Smile

# 694
  • Мнения: 6
Ас да съ убадя за пръвуписъ  Grinning не съ къръите мичета тукА сми зъ Зъбъвление некъ спасвъми дубрия тон   Praynig  Hug

# 695
  • Мнения: 6
ХАхахахах ако за предния пост използвам опцията "Проверка правопис" ще ми блокира компютъра  Joy

# 696
  • Мнения: 91
smile3532 newsm62 smile3534 Никол уби ме поста ти!!!
Подкрепям те с две ръце  smile3503



# 697
  • Мнения: 7
 newsm62 Joy hahaha rotfImbo rotfImao
NICOLEEE  направо ме застреля , много яко това newsm10
Polinalab, добре дошла  Hug и май месец живо и здраво  newsm32

# 698
  • София
  • Мнения: 28
хихихиххихи Никол посмях се  smile3532
Аз сега се сещам да споделя,че имам ооогромен проблем с венците. От известно време ми се зачервяват и започват да се отделят от зъбките ми  newsm09
Освен пастата за зъбки,ползвам и вода за уста,която ми я предписа зъбара след като ми прави операция преди няколко месеца,и аз се си купувам и се от нея си ползвам.Скъпичка е,за стягащ ефект на венците уж ама ....нещо нъцкииии

# 699
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
Добре дошли на новите мамчета - и двечките ще имате лека и безпроблемна бременност сега  Peace  bouquet

Аз пак за тиквеника  Embarassed - като забременях, единствената ми мисъл беше, че ще мога да си позволя да си хапна, з'то много обичам, а по принцип не ям никакви сладки и тестени неща. Е да, ама сега при мисълта за него ми се повдига  Mr. Green Аз се отказах да си правя, изобщо не ми се яде, а "свеки" днес по тел. ми каза, че утре ще ми прати, з'то много съм обичала. Иди и обяснявай, че дори не искам и да помислям. Обаче тя много се старае и реших да не я разочаровам Simple Smile Мъжете ще го изядат, аз само ще чопна, не ми се рискува да  Sick после.

Аз да ви кажам, че каквито и сметки да правим, раждането може да се случи по непредвидим начин - моя позната от Хърватска (писала съм за нея) искаше максимално естествено раждане, уговори се да бъде във вода, прави масаж на перинеума, всякакви гимнастики и... изтекоха и водите, 20часа по-късно е нямала никакво разкритие и май са го предизвикали  Confused Още не знам подробности, з'то пък малката госпожичка на 2 дни се разболяла от свински грип в болницата и сега него лекуват - някакъв ужас просто  ooooh!

# 700
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Добре дошли на новите мами Simple Smile

Аз се връщам от курса за родители и си говориме за много неща Simple Smile Показаха как ще къпем бебе, как се повива не само в памперс, но и в пелена(беше много забавно това с пелената) по три начина  Laughing Говорихме си за кърмене и захранване, дали да се дава вода и сокчета и след какъв период.
Знам,че всички казват, че не бива да се дава вода, но аз не мога да си представя живо същество да живее без грам водичка Embarassed Ако бебето ми откаже вода, няма да го мъча, но ще му предложа със сигурност.
А какво ви е мнението за пресните сокчета - говорихме, че след първи-втори месец може да му се дават по 10 мл. прясно изтискан сок - от моркови, от ябълки и т.н. Какво мислите за това?

хихихиххихи Никол посмях се  smile3532
Аз сега се сещам да споделя,че имам ооогромен проблем с венците. От известно време ми се зачервяват и започват да се отделят от зъбките ми  newsm09
Освен пастата за зъбки,ползвам и вода за уста,която ми я предписа зъбара след като ми прави операция преди няколко месеца,и аз се си купувам и се от нея си ползвам.Скъпичка е,за стягащ ефект на венците уж ама ....нещо нъцкииии

беборанче, на мен за кървящи венци ми предписаха Пароекс преди няколко месеца. Ползва се кратко - само месец и се редува с друга паста. Върши супер работя Simple Smile Водата за уста ми е Билка и много стяга Simple Smile Опитай и да плакнеш с отвара от лайка Simple Smile Успех и дано се оправиш бързо, че е много лошо това с венците.
А конците за зъби ползваш ли ги - намаляват кървенето?

# 701
  • Мнения: 2 558
Добре дошли на новите мамчета  welcome желая ви леко бременеене и пухкавки и здравички майски newsm30

BeBoRanChe това с венците е от бременността, и моите сега като си мия зъбите и кървят, а преди никога не съм имала такива проблеми  ooooh!
ето тук има инфо http://www.predainatatak.bg/news/about115.html

# 702
  • Мнения: 6
Момичета искам да ви попитам какво мислите за тези фотьойли пише че са страхотни за кърмещи майки
http://www.mirsto.com/fotioili_puf_m.php
http://www.barbaron.bg/index.html   newsm12

# 703
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Привет от мен
Добре дошли на новите попълнения welcome лека и безпроблемна бременност ви пожелавам.
Момичета гледам, че говорите за спане ooooh! аз съм патологичен случай. Всяка сутрин се будя в 4,30-5.00 и се въртя до към 7ч. направо се уморявам от този режим. И с предишната бременност бях така, само че ставах да готвя вместо да се излежавам и после последиците бяха на лице Embarassed
За списъка, който сте дали с нещата за болницата, явно нещата доста се различават не само в БГ и чужбина(аз имам различен опит от Winnie пък в една губерния сме раждали Wink), но и между различните болници в БГ. Този списък съм сигурна, че ще го обсъждаме още много пъти. Само искам да вметна, за външните промивки след раждане съм ползвала лавандулово масло. Препоръчвам го с две ръце, много хубаво мирише пък и много помага за шевове, като цяло има анти бактериално действие.
Относно хапчетата за дезинфекция и стерилизатор за микровълнова според мен са еднакво "зло". Дали ще му напълниш шишето с мляко след като си го извадил от дезинфекциращия разтвор, който е само и единствено химия или ще му дадеш от шишето, което е преварявано само с вода, но в микровълновата си е равнозначно. Аз сякаш клоня към микровълновата Peace

Аз последно време съм само на франзела с масло Rolling Eyes да ми се чуди човек на приумиците. Даже и с кекса от вчера не се съблазних, абе има ми нещо Thinking

При нас вече застудя, нo от мен имате пожелания за слънчев ден smile3531  

# 704
  • T"A
  • Мнения: 2 515
мисля , че втората е от 17 до 20 седм., ако не се лъжа някаде бяхме коментирали но нещо немога да намеря в коя темичка.

Втората ФМ може да се прави до 24 г.с. Peace

Polinalab,   bouquet
NICOLEEE , аз не мисля, че пуф-ът е подходящ за кърмене. Той е удобен за разпускане, но е нисък, което прави сядането върху него по-трудно (да не забравяме, че ще имаш бебе в ръцете) и просто няма никаква опора...

Аз отново имам въпрос  Blush - първите ритничета болят ли?

Че днес имам едни много нетипични болки на пулсации в корема и започна да ми става подозрително  Thinking


Общи условия

Активация на акаунт