Колкото сме по-красиви,МАЙчетата ще са по-щастливи. N8

  • 19 484
  • 731
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 91
Никол,столчето пуф е страхотно аз много отдавна искам токова още от мъничка Simple Smile))
Аз пък да питам-задължително ли е да се стерлизарат бибероните и шишетата?Неможе ли да се мият всеки път след употреба?

# 706
  • Мнения: 356
Mentha  за тези болки може да са леки контракции, легни си почини малко и днес не се натоварвай. Hug

# 707
  • Мнения: 1 298
Здравейте,нямам време да ви чета по-обстойно,но поне отгоре,отгоре ще ви попрегледам.Все още ходя на работа,мисля да изкарам декември и толкова.Иначе изкарах 2 вируса и една гнойна ангина и трите с Т/до 38 градуса/ Лекувах се с хомеопатия,обикновенните лекари ми предписваха само АБ препарати,но ходех заради болничните.

Виждам че вече имаме и щъркелчета  Heart Eyes Аз се надявам за празниците да разберем пола,че после започват намаленията.. Money

Въпрос към бургаските майчета:правихте ли БХС и къде че аз му се чудя още  Thinking

# 708
  • Мнения: 5
  Здравейте и от мен,
ние до сега с мъжа ми бяхме по магазините, ходихме в Арон в Люлин, че там имало дрехи за бременни, но се оказа, че е същият като в скай сити. Единствено една пола щях да си купя, не защото ми хареса много, а защото нищо не ми става в корема. Но моят номер беше измачкана на топка и нямаше как да си представя дори как би седяла, и то в магазин с цена 100 лева за въпросната пола. Понне да я бяха изгладили, беше джинсова, не е да кажеш смачкала се е..
  Но пък в същия магазин имаше невероятно сладки бебешки мебели. Някъде около 2000 лева излиза легълце, скрин с поставка за повиване, гардероб, матрак, чаршафки, вана за къпане,
  Имаше и много видове колички, аз гледам, гледам и все чико харесвам, та и мъжа ми е ок, такава ще е . Общо взето сериозно трябва да се подготвим за бебоците, да им е хубаво. Но мебелите са толкова слънчеви.. Само гардероб се чудя дали ще му трябва..
  Мента, ритничетата на този еташ не болят, да не би да са контракции?

# 709
  • Мнения: 5
Аник, пропуснах да се оплача, днес отново съм с кърпичката, слюнките ми се завърнаха победоносно.. Sad

# 710
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Mentha мисля, че не са ритничета дето ги усещаш, а по скоро ти се разтяга матката.
Мисля така понеже аз го усещам бебето добре вече втора седмица, но това ми е втора бременност пък не съм и от пълничките. В същтото време имам болки от няколко дни предимно вечер, но не са подготвителните контракции (тях ги знам как ме свиват) а по -скоро като придърпване от едната страна. Почивай и не му мисли много, после ще си казваш може ли малко почивка от мърдолещото дупе Mr. Green


 Общо взето сериозно трябва да се подготвим за бебоците, да им е хубаво.  
То бебето едва ли ще прави разлика, важното за него е да е обичано Blush

# 711
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
angelka, чисто бебешккте стаи са много сладурски, но поне леглото гледайте да е малко по-големичко, че точно бебешките се израстват за 2-3 години. Нашата стая си беше детска от самото начало, не сме минавали през бебешкия вариант. Ние нямахме гардероб в началото, но се наложи да купим, въпреки че омалелите дрехи ги прибирам в един "склад". Олекотените завивики, чаршафчета, одеалца заемат доста място.
Ох, за слюнките - половин ден ги няма и след това двойно повече стават  Cry Cry Cry
jasmin_veni, както за водата, така и за даването на сокчета ще има големи полемики. Според по-старите БГ педиатри, към някой си ден трябва да се започне даването на сокчета, а към 40-тия (мисля) - захранването. Според европейските практики, всичко това се случва месеци по-късно, особено пък за кърмени бебета. Аз лично сокчета не съм давала и тъй като бяхме на АМ, захраних с пюре някъде към 4-5тия месец. Кърмените бебета се захранват към 6-тия месец. Почети, има доста материали и реши за себе си какво искаш да правиш.

Захранването, даването на вода, забелването на пишето при момченцата и още няколко теми са традиционен повод за ожесточени спорове сред майките. Затова всеки да се интересува, да анализира и да решава за своето си дете  Peace

Mentha, ритничетата не болят (то са едни ритничета, по-скоро гъделичкане). Дано е било нещо от храна или пък матката  Praynig

# 712
  • Мнения: 5
Тъй като и аз съм от мъжките мами,в какво се изразява това забелване? newsm78

# 713
  • Мнения: 120
Ллеле половин час не мога да ви изчета.Първо да се оплача че тъкмо взех да спинкам повече и ми тупнаха днес изпита в 8 часа  Sad
Обаче времето беше супер и след като излязох с една колежка и настояща мама дръпнахаме невероятна разходка.Това което ме изуми ,до 6м месец е качила 3-4 кг,а от там нататък още около 35  ShockedДано не ме сполети това.Отидох да видя и племеницата ,ама и те на разходка,че баба ми ми направила тайно тестът със солта(почесох си устната) било за момиче, после и това с халката -пак момиче.А да ги видим ще познаят ли Grinning

KikiNiki това с нослето е много неприятно.На мен когато ми е запушен носът ме избива и на  Sick

лилка Добре дошла на още една бургаска Мама  HugИсториятат ти много ме разчувства. За ФМ , аз ще ходя в 18г.с. , но Томова искаше около 19-20.Просто няма как да ходя толкова често до там

NICOLEEE Днес искренно ме разсмя,и със слюноотделянето в/у клавиатурата и  със проверката за правопис Laughing

Polinalab Добре дошла сред нас  Hug

Ренито Аз съм на консултации при Гавазова и тя ми каза че организират вземане на кръв от бременните майчета и ги пращат в София.Питай АГ-то , който ти води ЖК.






# 714
  • Мнения: 46
Да, в началото не може да се усети като ритниче.Аз мойто бебче го усещам около две седмици вече и е много сладко, защото го усещам как ме подбутва лекичко и го усещам кога се е преместило в друга поза.Много е интересно.Но за ритничета е раничко Wink

# 715
  • Мнения: 6
Радвам се че ви разсмях  Hug нали освен за да се информираме сме и за това тук  Peace
След обяда много малко пишем нещо всички май почиват,някой беше казал че през седмицата сме по активни май май е прав  Thinking

# 716
  • Мнения: 1 298
Eхааа Бургаските майки сме се увеличили,супер  Party

Това с халката и на мен ми се падна момиченце.  Heart Eyes

Усетих бебето само 2 пъти да мърда и то съвсем лекичко.Вие казвате че и позата усешате като си сменя  Thinking Хм..

Жасмин вени Аз кърмих 1г8м вода не давах,сокчета пък да не говорим  Naughty Захраних в 6-тият месец.Пишата я забелвахме но поетапно.Въпрос на личен избор  Peace

# 717
  • Мнения: 1 167
Здравейте,нямам време да ви чета по-обстойно,но поне отгоре,отгоре ще ви попрегледам.Все още ходя на работа,мисля да изкарам декември и толкова.Иначе изкарах 2 вируса и една гнойна ангина и трите с Т/до 38 градуса/ Лекувах се с хомеопатия,обикновенните лекари ми предписваха само АБ препарати,но ходех заради болничните.

Виждам че вече имаме и щъркелчета  Heart Eyes Аз се надявам за празниците да разберем пола,че после започват намаленията.. Money

Въпрос към бургаските майчета:правихте ли БХС и къде че аз му се чудя още  Thinking
Аз съм от новите момичета в темата,също от Бургас.Доколкото знам няма къде да си направиш БХС единствено във Варна и София мисля че се прави само.Аз съм на 03.12 на БХС във Варна.Там се лекувах дълго време от стерилитета и там се записах при моя док.Но тук в нашия град ме следи Гамишев е само веднъж съм ходила ,но и той ми каза че няма къде в Бургас да си направя само ФМ правят в Бургас.

# 718
  • София
  • Мнения: 28
Мамчето може ли някоя да ме светне по един ФАпрос  Mr. Green
Една приятелка много настоява да ида да раждам в Токуда (защо там реши незнам  Crazy ама и обещах да "проуча" въпроса) Та като съм здравно осигурена мога ли да ида да раждам без да плащам? Избора на екип задължителен ли е?

# 719
  • Мнения: 150
BeBoRanChe за ТОКУДА знам че и да си осигурен пак си плащаш , сумата е около 2000 лв. с някакъв пакет изследвания за бебето, ако не си осигурен се плаща повече, това го знам от позната която роди скоро.

Общи условия

Активация на акаунт