Коледа идва! - 2

  • 82 816
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 798
ani_d ,много благодаря  bouquet

# 706
  • София
  • Мнения: 2 671
Аз днес правих Коледните звезди на Мишел, благодаря за рецептата! Много ароматни са!

# 707
  • София
  • Мнения: 263
Момичета, Линцеровите сладки колко време да ги пека- 10 мин?
А белтъчната глазура може ли да се оцвети с боя за сладки?
Мерси предварително Hug

# 708
  • Мнения: 305
bonni ,една мама беше направила коледна къща от бисквитки от магазина, цялата я украсила и беше прекрасна....та можеш да опиташ и ти
Normas,да я залепя върху бисквити ли имаш впредвид? Не е лоша идеята  Peace


Правих и аз звездичките с капучино. Много свръткава работа. Душата ми взеха. А и оплесках вкуса,защото вместо капучино сложих нес кафе+суха сметана, но кафето ми беше от едрите, а аз не го прецених това и сега се чувства само вкуса на кафе и са даже горчивички. Така ме е яд. Толкова труд, а да ги оплескам така глупаво  #Cussing out


А белтъчната глазура може ли да се оцвети с боя за сладки?
Може, аз с такава я оцветявам.

# 709
  • Мнения: 363
bonni   , Hug  искам да ти помогна ,но аз никога не съм правила медена къща ,..та не съм обръщала много внимание как се прави ,а още повече как се сглобява...но ако става въпрос за ''дюшеме''или паркет или каквото и да било като подова настилка ...,защо не от бисквитки...това ще ти спести месене.... печене .....Но  както си решиш. Peace
Хайде ,мамчета ,които сте правили сладки къщички ,помагайте..

# 710
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 475
На моята къщичка основата е от медено тесто, но като се замисля нищо не пречи и да е от бисквити. Големите Закуска мисля , че ще свършат работа!

# 711
  • Мнения: 1 122
Днес направих и Райските кокоски и продължавам другата седмица.



# 712
  • София
  • Мнения: 2 671
Аз моята я бях оставила без дюшаме, направо в/у хартиена подложка за торта я "градих".

Stasi, чудесни са ти кокоските  Peace Напомниха ми за  12 Days of Cookies Тая година май никой не ги следи  newsm78 Отивам да им хвърля един поглед...

Последна редакция: ср, 09 дек 2009, 23:19 от Rumya

# 713
  • Мнения: 359
Моята къщурка е върху подложка за торта - малка.

Стаси изглеждат мммм, аз още им се чудя на тях.

# 714
  • Мнения: 2 142
Rumya, супер са станали сладките. И аз днес им замесих тестото, утре, ще ги пека. Малко експериментирах, но утре, като завърша експеримента и ако е успешен, ще ви споделя.

Направих и тестото за ванилените кравайчета. Утре и тях, ще мятама във върната.

Имам обаче въпрос за "забравените сладки" на Котка. Колко време могат да се съхраняват и хубави ли са, ако не са съвсем пресни? Дали не е по-добре да си замразя белтъците и да ги направя непосредствено преди празниците?!

# 715
  • Мнения: 363
stasi , Embarassed.,взимам си едничка ,за да има и за другите..превъзходни са   chef

# 716
  • Бургас
  • Мнения: 167
Аз съм новак и аматьор във Вашата тема...ама тя е толкова сладка и вкусна - още докато четях усетих аромата на греяно вино, канела, карамфил и ванилия - всъщност с това ухание си представям и Коледа... Simple Smile


И така ме обхвана еуфорията, че днес опекох детайлите за медена къщичка. Използвах стара домашна рецепта, която е почти същата с най-популярните тук във форума. Съжалявам, че не направих две дози. Къщичката ми погълна доста от меденото тесто и останаха парчета колкото за малко дребни фигурки и украса. Дъщеря ми докато ми каза "здрасти" и вече беше изяла няколко медени курабийки, а до празника още доста време има. Замислям дали да не направя нова доза - нали са много трайни сладкиши?!?
bonni - бисквитите са най-бързия вариант и аз съм правила къщички от тях преди време...блат, бишкоти - зависи кога ще ги аранжираш.
И накрая да покажа резултата:

Ако не ми изядат "заготовките" и ако успея да докарам "лепилото" ще покажа и къщичката в готовия и вид...
Тази вечер сигурно ще сънувам джинджифилени човечета...  newsm78

Последна редакция: чт, 10 дек 2009, 11:03 от ilinayor

# 717
  • Мнения: 427
Да се отчета и аз -снощи сътворих "Забравените сладки"http://danipbg.snimka.bg/cooking/hlebopekarna.430255.16312614 Е няма такава вкусотия LaughingСутринта в 6 ч едва дадох на малката млякото и веднага надникнах в печката LaughingАма вече свършиха...нали имах именичка WinkТа и аз като МИШЕЛ искам да знам дали още сега да правя следващите дози или да изчакам малко преди Коледа newsm78
И 2 дозички ванилени кравайчета се настаниха в кутиите Laughing
МИШЕЛ,да те питам нещо за твоите бабини звезди Simple SmileНе намерих портокалови и лимонови корички.Ще осакатя ли много рецептата,ако ги пропусна? newsm78

# 718
  • Мнения: 50
Момичета,можете ли да ми пуснете линк за направа на захаросани портокалови корички,защото не мога да ги намеря  bouquet

# 719
  • София
  • Мнения: 164

Тестото за ванилените рохлички не се разточва, оформят се на ръка.
[/quote]
Леле, аз явно съм чела между редовете Embarassed, голям срам. Ама щях да ви изненадам ако пусна снимка на "Рохличките" във формата на човече Wink
Аз снощи приготвих тестото за линцеровите сладки. Оставих го да отлежава в хладилника до тази вечер- дано не му дойде много.
Решила съм да правя и звездичките с капучино, че от Метро взех малципан, ей така, без да знам  за какво трябва да го използвам, понесена от еуфорията за предстоящите празници, която създавате с тази чудна тема.
Благодаря ви.

Общи условия

Активация на акаунт