Помощ!!!Конвекторни фурни

  • 73 869
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8
Купих си Optimum от Метро. До сега съм я ползвала на 180-220 градуса. Дават я,че размразява и топли на по-ниски градуси, но още не съм я пробвала. Пека месото директно на скарата и после мия стъклената част. Капакът само го забърсвам, защото там е мотора и не може да се мокри. Имам една малка тавичка -28 см и много ниска и тънка и в нея пекох пържоли с фикс на Маги-влиза ми идеално. Обаче още не мога да дам цялостно мнение, защото не съм и изпробвала възможностите-само видях какво не може да прави  Sad

# 16
  • Мнения: 534
Свекървата има тази от тв шопа не знам дали   е правила мусака,но ползва тавички за еднократна употреба.Тя е ползва много и казва ,че е доволна.Аз имам друга,на същия принцип ,но е купувана преди много години от чужбина нямам навика да  я ползвам.Обикновено си пека пиле(защото става като на грил) чушки също и май е това.

# 17
  • Мнения: 8
Свекървата има тази от тв шопа не знам дали   е правила мусака,но ползва тавички за еднократна употреба.Тя е ползва много и казва ,че е доволна.Аз имам друга,на същия принцип ,но е купувана преди много години от чужбина нямам навика да  я ползвам.Обикновено си пека пиле(защото става като на грил) чушки също и май е това.
Ох,ако ти се занимава  питай свекърва ти  каква е тайната да се готви на тази фурна. Иначе и аз за грил смятам да я ползвам.

# 18
За Коледа ни подариха конвекторна фурна Rohnson R-298 (148 лв.).   Много съм доволна - печеното месо и картофките стават страхотни, но за готвене определено не става. Пилешките бутчета,  в зависимост от големината на бутчетата, пека на високата скара за около 40 мин., на температура 250 градуса. Ако предварително ги подсолите леко и намажете с малко олио, стават превъзходни - сочни, със златиста коричка - направо се топят. Никакво фолио не ви е необходимо - не го използвайте, излишно е. Пилето пека на ниската скара за около 50-60 мин. (зависи от големината му), на 250 градуса, като предварително го осолявам и намазвам леко с олио. По подобен начин пека картофките - след като ги нарежа, леко посолявам и разбърквам с 2-3 супени лъжички олио (на 10-на картофа). Пълня тавичката за задушаване, поставям я на високата скара и пека на 250 градуса за около 10-12 минути. Стават страхотни - задушени, леко запечени. Свински пържоли или гърдички пека на високата скара за около 30 мин. на 200 градуса. Не форсирайте на висока температура, за да не станат сухи. Ако месото е от контрафиле, добре е да бъде малко по- дебело нарязано и да го намаже леко с олио (иначе става сухо). Домашната пица от сурово тесто пека за около 20 мин. на високата скара, при температура 180-200 градуса.  Като натрупам още малко опит ще ви пиша пак. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 534
Има ли нещо друго към фурната - скари, ръкохватки, книжка с рецепти?
Подлуднала съм за такава фурна и сега я намерих за 132лв.

# 20
  • Мнения: 9 095
и аз ще ходя да си купувам, ама така и не разбрах- в комплекта има тава за печене на ядене, и в нея тава яденето не се изпича, така ли?

# 21
  • Мнения: 8
В моя комплект специално има две скари-ниска и висока и щипка, с която ги вадиш от фурната и нищо повече. 

# 22
  • Мнения: 9 095
а яденето в какво го готви Laughing извинявай, но наистина в четвъртък ще вземам такава и се интересувам как не се е получила, зщото имам позната която изключително само на такава готви Wink

# 23
  • Мнения: 8
а яденето в какво го готви Laughing извинявай, но наистина в четвъртък ще вземам такава и се интересувам как не се е получила, зщото имам позната която изключително само на такава готви Wink
Аз манджа на фурната не готвя или поне незнам как става. Използвам една малка тавичка-много тънка и ниска, когато не искам да цапам стъклената част, но иначе може директно в съда да печеш или съответно да не слагаш нищо под скарите и да си чистиш стъклената част после. Аз доста често така правя  Laughing . Който знае как да готви на това чудо или има рецепти-да дава  Praynig . Аз за сега съм още във фазата на експериментите-милото стоически  ги изтърпява/изяжда  Laughing .

# 24
  • Мнения: 9 095
имаше една жестока тема, ама трябва да я изровя...много съвети имаше, имаше сканирана книжка с рецепти, само дето не помня коя беше..с търсачката на форума я открих newsm78

# 25
# 26
  • Мнения: 9 095
rozibozi, благодаря, тази е мисля....дали нямаше и още някоя, ще поровя още...но определено имаше доволни..аз утре висвам в метро да купувам hahaha дано няма наплив и да остане нещо и за мен hahaha и ще разправям..аз я купувам с оглед пространство- котлони си имам, само фурната ми е кахъра, а нямам идея къде да побера голяма готварска печка Embarassed

# 27
  • Мнения: 534
Момичета, да ви кажа...днес се сдобих с конвекторната фурна на Rhonson.
Определено съм доволна. Опекох две пилешки бутчета - понеже не бяха на 100% размразени, ги пекох на 250 градуса, 40 мин. /на долната скара/ от едната страна и после около 10 мин. от другата. Станаха супер. Предварително ги бях осолила, пиперосала с шарена сол и червен пипер. За следващият път, ако не са размразени, бих ги пекла по-дълго време на по-ниска температура - да речем 1ч. на около 200-220 градуса. Като краен резултат, пак казвам, ставам супер, с коричка.
Другото, което правих са картофки - за 15 мин., на 250 градуса, на долната фурна. Нещо не ги улучих, но пак ги изядохме. Бях сложила 5 средно големи картофа, осолени и пиперосани. Бяха множко. Другият пък пак бих ги пекла/пържила на по-ниска температура и по-дълго време.

На първо четене, много съм доволна от фурната!!! Peace

# 28
  • Мнения: 9 095
ето такива мнения харесвам Laughing аз получих мощно освиркване от всичко живо, за дето съм си навила на пръста да си взема Laughing но определено смятам че ще пече толкова, колкото и обикновена фурна би ми свършила работа към този момент, а вероятно и за близките години, не съм човек който се вихри в кухнята, така че удобно, практично, лесно се чисти, пренася се...да не си изнасям доводите, едва ли ви вълнуват, но исках да кажа...в метро от утре са по 96лв фурните, същите са като мощност като флейвър уейв- 1300вата, в комплекта има скарите и щипката за скарите, а иначе ако ми хареса самата фурничка мисля да си взема тези http://topshop.bg/popup_product.asp?pid=86829&ils=14 не са кой знае колко скъпи, а особено тавата за печене мисля че ще ми е полезна Laughing

# 29
  • Мнения: 534
В тази, която купих, има ниска и висока скара, плитка тавичка, щипки, шишове за шишчета, книжка с рецепти.
Аз съм доволна от изпеченото пиле...да си призная на обикновената фурна никога не съм го докарвала така, а пък печенето на пържоли, например, ще е вместо скара  Peace

Общи условия

Активация на акаунт