Помощ!!!Конвекторни фурни

  • 73 862
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
Вижте тези http://www.techno-mix.com/DREBNA-BYALA-TEHNIKA/KUHNENSKI-ELEKTRO … I-HOME-MH-4D.html
има доста богат рецептурник към тях.

# 46
  • Мнения: 1
Тези фурни не са с халогенен инфрачервен нагревател, а са с нагревател като на обикновенна фурна

# 47
  • Мнения: 0
В МЕТРО има такава фурна на OPTIMUM на цена 89 лв. с гаранция 24 месеца и не е на промоция.
Данни: мощност - 1300 W, вместимост - 11 л., тегло - 7.5 кг., диаметър - 300 мм., височина - 150 мм.
Към нея има две скари, щипка за тях, стойка за капака, метален пръстен за увеличаване на обема на фурната и книжка с 7 страници указания на български език + 2 страници гаранционна карта.
В книжката пише:
Месото трябва да се обърне на половината от времето за печене. Записано е, че има възможност за измиване с функцията "WASH" - 100 градуса, но такава функция върху контролния блок не е отбелязана, дадена е само функцията за размразяване "THAW" - 65 градуса.
Почистването става като се налее 1.5 л. вода + средство за миене за 10 мин. на функцията "WASH". Накрая се изплаква със студена вода.
Размразяването става с функцията "THAW" за 1 кг. месо за време 40 мин., а по-големи парчета трябва да се обърнат от другата страна. Препоръчват това да става в пластмасова торбичка.
За приготвяне на фрикасета предлагат да се използва малък тиган.
В книжката е дадена таблица с препоръчани температури и време за приготвяне на някои храни. Дадени са и 14 рецепти за приготвяне на храна. Могат да се приготвят следните ястия: пиле, пуйка, патица, пържола, бифтек, агнешко, яйца (твърди, рохки, омлет), кейк, хлебни изделия (хляб, кифли, кроасани, целувки), мъфини, пица, морски дарове (риби, скариди, миди, омар) и зеленчуци.

Тази информация ще Ви е полезна преди закупуване на уреда.

# 48
  • Мнения: 9 095
само дето времето с реално необходимото няма нищо общо Peace

# 49
  • Мнения: 262
има същата тема тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=450474.0
момичетата са много готини и отговарят на всички въпроси, дават рецепти и снимки на
готвени неща.

# 50
  • Мнения: 172
Момичета някоя от вас вземала ли си е конвекторна фурна от кауфланд.В момента има такава във магазина но незнам дали струва за да си я взема.Моля някоя от вас да каже.

# 51
  • Мнения: 9 095
тези в кауфланд не са ли от малките? колко литра е?

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 381
халогенна фурна същото ли е? водят ли се вредни тези фурни, както микровълновите примерно? и какво количество храна се готви на едно ядене - като порции, че нещо не мога да се ориентирам.
харесах си тази http://www.techno-mix.com/product/2651/royal-flavorwave-oven-turbo-tvk-4012 и цената не е никак висока  Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 9 095
същото е да, не е вредно защото едно реотанче ти пече манджорето и нищо микро или вълново няма в нея Laughing аз като се замисля стана май повече от година да я имам...забравих кога си я купихме- оптимумче от метро...единствено веднъж се счупи на копчето за градусите вътре ключето което е...струвало някакви стотинки, мъжо го оправи от раз, дори до сервиза не я носихме, а аз използвах възможността докато е разглобен капака да го изчистя хубаво Laughing

Аз, какво да ти кажа- друга фурна нямам, скара също нямам, ние сме си двамца с милото и си готвиш абсолютно всичко вътре от сандвичи до мусака..аз така или иначе не съм кой знае каква кулинарка и по- често я ползвам за печене на пиле, картофи, месо, не съм по сложните ястия, но всичко можеш да сготвиш вътре стига да имаш желание Laughing купувай смело е моето мнение Wink

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 381
мисля основно за печено месо да я ползвам, особено сега като идва сезона на салатите. а фурна в момента също нямам  Rolling Eyes но това мисля, че засега ще ми върши идеална работа  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 9 095
незнам колко хора сте, но си е цяла благодат- слагаш пържолките на 30мин, даже не ти трябва да ги обръщаш и докато направиш салатата те са готови, да не ти говоря че грам пушек няма както от скара например Wink аз най- вече я ползвам за такива неща, цяло пиле, наденички, пържолки, понеже имаме откъде да вземам хубаво месо и набързо след работа....удобно е че не му висиш отгоре да го наглеждаш, обръщаш и тн, после можеш да си го допечеш ако не е изпечено но със сигурност няма да изгори ако си нагласяш таймера правилно Crazy

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 381
тъкмо като за мен работа  newsm22

# 57
  • Мнения: 19 368
Някой може ли да ми каже мога ли да правя зеленчуци с нещо зърнено на такава фурна? Прочетох в упътването за зеленчуци във фолио, но алу фолио не ползвам. Доколкото разбирам от темата, я ползвате само за месо. Мога ли да сложа зеленчуците в стъклена тава без капак?
Подариха ми фурната наскоро, но ние месо почти не ядем и сега се чудя къде да я слагам.
Общо взето ми се вижда безполезна вещ, но дано да греша.

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 381
стъклената ми се вижда дебела, но не съм пробвала. аз правих ориз със зеленчуци в тефлонова, но малко сух стана. с повече практика мисля, че ще се получи.
също стават чудесни зеленчукови шишчета на скаричката, за яйца също е идеална. "варя" ги направо като ги поставям на решетката, без вода, на по-малко градуси , обаче. на очи в тавичка също е бързо. омлет също е лесно и бързо, без плескане. но моята е извадена на плота и ми е винаги под ръка. ако трябва специално да я вадя от шкафа едва ли ще я ползвам толкова често. може и сирене с домат примерно, върху хартия за печене.

# 59
  • Мнения: 0
Закупихме си Flavor Wave Turbo Oven .
Изцяло сме доволни от него но му изгоря нагревателя.
А няма резервни части затова моля дайте ни съвет от къде да си закупим !  newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт