Re: ВЪПРОСИ към хомеопати - ТУК - 4

  • 41 598
  • 399
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 468

Всъщност по темата- объркваме се ....такива като мене, с  Органон и принципите му - защото смятаме (аз поне смятаХ), че така и така потискам симптоми, по-добpе да го пpавя с хом. отколкото с алопатични. Не знаех, че са еднакво вредни. Всъщност пък не съм сигурна все още дали е  чак толкова вредно Crossing Arms


Параграф 11 на Органон 6: "Когато човек се разболее, първоначално само тази духовна, действаща самостоятелно (автоматично) жизнена сила, присъстваща навсякъде в неговия организъм е разстроена от динамичното влияние върйу нея на болестотворния, враждебен към живота агент.
Единствено жизнената сила нарушена до такова неестествено състояние може да предизвика в организма неприятните усещания и абнормални просец, които наричаме болест. Тъй като жизнената сила е невидима сама по себе си и познаваема единствено чрез своето действие върху организма нейните болестни увреждания се откриват единствено чрез проявленията на заболяването във усещанията и функциите на тези части на организма, разкриващи се на сетивата на наблюдателя и лекаря, т.е чрез болестни симптоми и не могат да бъдат познати по никакъв друг начин"


Параграф 12 на Органон 6: "Единствено патологично разстроената жизнена сила причинява болести..."

Параграф 16 на Органон 6
: "Външните зловредни фактори, които вредят на здравия организъм и нарушават хармоничния ритъм на живота, могат да достигнат и засегнат жизнения принцип, само по начин, който е също динамичен..."

Извод: Жизнената сила е динамична. Злоредните фактори също са динамични. Жизнената сила и болествотворният агент имат динамична природа, следователно могат да си влиаят динамично, т.е може да доведе до растройване на жизненият принцип. Единствено разстроеният жизнен принцип произвежда симптоми за да сигнализира за своето разстройство; съвкупността от обективни и субективни симптоми. За да можем да възстановим здравето, се нуждаем от лекарство, което да лежи на същата плоскост, т.е да е динамично по природа. Такива са хомеопатичните лекарства, защото са потенцирани. Алопатичните лекарства не са динамични. С хомеопатичните лекарства ние ВИНАГИ повлияваме динамичната жизнена сила, независимо дали лекарството е симилимум (най-голяма степен на подобие на тоталността на симптомите). Ако не подберем най-подобното хомеопатично лекарство, или не корегираме грешното си предписание на време ние повлияваме жизнената сила в грешна посока. Алопатичните лекарства не притежават способността да повлияват динамично, следователно подтискането с алопатия е по-малко вредно, отколкото подтискането с хомеопатия....ако въобще може да има нещо такова, като "по-малко вредно".

# 376
  • Мнения: 3 499
Мечка Малинарка, нека си ги вадят, но предпочитам да не е тук  Peace Темата е различна Whistling
Ще е хубаво ако прочетеш Органон, по този начин и ти ще имаш едни компетентни постове. Аз не се заемам да чета, не ми е призванието и няма да стане от мен добър класически хомеопат  Wink

Да бе да, не ми се иска хич да се вманиачавам.

Цитат
подтискането с алопатия е по-малко вредно, отколкото подтискането с хомеопатия....ако въобще може да има нещо такова, като "по-малко вредно".
Thinking
Останалите - какво мислите вие?

# 377
  • Мнения: 1 177
Цитат
подтискането с алопатия е по-малко вредно, отколкото подтискането с хомеопатия....ако въобще може да има нещо такова, като "по-малко вредно".
Thinking
Останалите - какво мислите вие?
  Предполагам, че потискането с алопатия е по-лесно поправимо....т.е. по-малко се "обърква" жизнената сила...но истината е че АЗ съвсем се обърках вече!  Confused

# 378
  • Мнения: 3 499
Аз също Crossing Arms

# 379
  • Мнения: 2 645
Моля Александър или Хомео майка да ни обяснят ако може.

# 380
  • Мнения: 3 499
Аз държа и другите да пишат Hug

# 381
  • Мнения: 3 869
Аз мисля, че много философска стана темата вече...

Иначе за моите си грешки не държа сметка другиму.... излъгали очакванията ми лекар, хомеопат, търговец, мъж... ами, никой на сила не ме е карал да им се връзвам, или пък да имам такива очаквания.... ако сама не искам да се заблудя, не виждам как друг ще ми помогне да го направя...

# 382
  • София
  • Мнения: 3 414
Чета и аз,тотално се обърках,смея да твърдя че нашия хомеопат е класически,но при остро състояние имаме два или три приема на перли на следващия ден е 1 или два.Давала ни е само една доза течно,давала ни е и една перла да дам разтворенав 50 мл вода после лъжичка и тн.Общо взето всички споменати.
Дано някой който ходи при отвърдените поне с 8-10 години практика да каже.

# 383
  • Мнения: 468
Аз мисля, че много философска стана темата вече...

Иначе за моите си грешки не държа сметка другиму.... излъгали очакванията ми лекар, хомеопат, търговец, мъж... ами, никой на сила не ме е карал да им се връзвам, или пък да имам такива очаквания.... ако сама не искам да се заблудя, не виждам как друг ще ми помогне да го направя...

В основата на всяка наука лежи една философска парадигма. Много по лесно е да заблудиш човек, когато няма информация.  Не бих искал това да се случва: http://www.vbox7.com/play:469e8ba1  защото за да го има това, за него има предпоставки и една от тях са свободните съчинения на тема хомеопатична философия, която много от занимаващите се с хомеопатия правят. След това Комиците ги пародират и се представя едно гротескно лице на хомеопатията. Всъщност Комиците не са далеч от истината.

Последна редакция: чт, 07 яну 2010, 17:37 от Nial

# 384
  • Мнения: 1 177
 hahaha много смешно....на това филмче обаче може да се смее само който си има представа от хомеопатия... Wink 

# 385
  • Мнения: 3 499
Чета и аз,тотално се обърках,смея да твърдя че нашия хомеопат е класически,но при остро състояние имаме два или три приема на перли на следващия ден е 1 или два.Давала ни е само една доза течно,давала ни е и една перла да дам разтворенав 50 мл вода после лъжичка и тн.Общо взето всички споменати.
Дано някой който ходи при отвърдените поне с 8-10 години практика да каже.

Д-р Гълъбов също лекува понякога по посочения от теб начин при остро състояние.....Значи ли това, че и той е далеч от ООООООООоооорганон Crazy

# 386
  • Мнения: 3 499
Мег,  с цялото ми уважение към слънчевата ти особа(въобще не се подигравам), не е философска. Защото мрънкаха, че темата се е превърнала в "Попитайте хомеопата си", сега пък не става  и да задаваме въпроси и да изказваме съмнения......За какво е темата в крайна сметка? Rolling Eyes

# 387
  • Мнения: 553
Мечка Малинарка, моля /без грам лошо чувство/ имаш възможност за редактиране на постовете си и по този начин няма д има твои постове един след друг с по едно изречение. Можеш да ползваш много успешно редактирането, особено когато си писала последна в темата и няма отговори след твоя пост. Така ще върви по стегнато темата  Peace
Никой не е казвал да не задаваме въпроси и да не изказваме съмнения, или аз нещо пропуснах  newsm78

# 388
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
lone
Цитат

Защо го прави?

 
 помисли върху тези му думи, той си го казва:
Nial
Цитат
Nial пък е най-добре, посветил се е на психотерапия и преподавателска дейност 

  И как ли правейки психотерапия, ще предписва хомеопатични лекарства според Органона.

 Абе нека е жив и здрав и да почне да практикува, както казва поговорката, "пилците се броят наесен", наесен и в буквален смисъл. Ще видим как всяко първо предписание ще му е Симилимум?

# 389
  • Мнения: 3 499
T@LI , благодаря Laughing Един от първите потребители на форума съм, наясно съм с правилата, но наистина понякога се бъгва и не ме пуска да редактирам Embarassed
Писах това по повод поста на Мег, дано съм я разбрала правилно.

Общи условия

Активация на акаунт