Машина за хляб -22 част

  • 38 315
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
...как вадите хляба, за да избегнете максимално гадната дупка в основата на хляба, която се образува от бъркалката?

Дупка ще има винаги. Единственият вариант е да вадиш бъркалките преди последното втасване. Аз не съм го правила никога.
Винаги вадя бъркалките след последното месене.И винаги на хляба си има по две малки дупки,които по никакъв начин не могат да се избегнат.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 658
ако ти се занимава да дебнеш хляба, кога ще измеси машинката за последно преди крайното втасване, вади бъркалките. Аз лично тази машинка съм я взела, за да ям качествен хляб, но и да ми пести време. Аз нямам такова и дупките не ми пречат. Но някои хора се дразнят от тях, така че ти си преценяваш.

# 47
  • Мнения: 7 162
Хм. Thinking
Браво на вас! Hug
Мен дупките на хляба не ме дразнят, но не съм се сещала ,че мога да махам бъркалките.  bouquet

# 48
  • Мнения: 493
За съжаление няма да мога да се справя с това да кача снимка,но искам само да ви благодаря.мноо ми харесаха хляба.Правих по рецепта в книжката на Мулинекса,но с вашите препоръки.Сложих суха мая и брашното беше едно такова кафяво от Пикадили с грахам и някакви ситни слънчогледови стрити семена.На етикета на брашното пише за селски диетичен хляб.Сложих на дъното на казнчето вода с мляко,покрих го с брашното,направих кладенче сложих сухата мая отстрани сол,захар и олио.Пуснах го на 1 програма.Стана много дебел и хубав,но съм забравила да извадя бъркалките.Нараних хляба,защото го чекнах от едната страна,от другата голям зор докато го изкарам,ама мъжа ми го нападна топъл още.Не е сбит вътре,страхотен е.Благодаря ви още веднъж.Трябва да разуча това как се качват снимки,но май не е за мен тая работа Embarassed.

# 49
  • Мнения: 9 776
Аngela, първо трябва да си качиш снимката в някой сайт, примерно album.bg, оттам копираш някой от кодовете под снимката и пействаш тук.

# 50
  • Мнения: 464
Аз качвам направо от тук http://kachi-snimka.info/

# 51
  • Мнения: 699
...как вадите хляба, за да избегнете максимално гадната дупка в основата на хляба, която се образува от бъркалката?

Дупка ще има винаги. Единственият вариант е да вадиш бъркалките преди последното втасване. Аз не съм го правила никога.
Аз ги вадя от време на време.

# 52
  • София
  • Мнения: 6 232
и аз ги вадя преди последното втасване, ако се класирам, че в мойта книжка на Мулинекс 5003 времето е дадено като общо-колко за готвене и за печене, а не е разбито по минути, на коя премесва, за колко време  Close

# 53
  • София
  • Мнения: 302
http://media.snimka.bg/4994/016244325.jpg
Ето и моята питка с кисело мляко по рецептата от форума Simple Smile Мислех че няма да я отлепя лесно от тавата...нооо като я обърнах така се цопна на плота още вряла вряла  Embarassed
Благодаря за разяснението за маята  Hug

# 54
  • в обкръжаващия ме хаос
  • Мнения: 346
Аngela, поздравления. Пробва ли с кукичката да извадиш бъркалките? С нея нямам проблем при ваденето им. Два пъти като правих хляб на бързата програма си извадих бъркалките преди втасването и след това хлябът го извадих по-лесно от контейнера.  В този сайт също можеш да се регистрираш и да качиш снимки http://www.album.bg/. Успех!

# 55
  • Мнения: 383
...как вадите хляба, за да избегнете максимално гадната дупка в основата на хляба, която се образува от бъркалката?

Дупка ще има винаги. Единственият вариант е да вадиш бъркалките преди последното втасване. Аз не съм го правила никога.
Аз ги вадя от време на време.

има машина която си сгъва/прибира бъркалките, в последствие на което не остават големи дупки под хляба Hug

# 56
  • Мнения: 349
Здравейте. Да се похваля и аз с новата си придобивка - Мулинекс 5000. Заредих я и към 10 чакам първият си хляб  Crazy, по рецептата оттук за хляб с кисело мляко. Дано да се получи  Whistling. Ще ви досаждам с въпроси то се е видяло, защото доста неща не са ми ясни, но.... ще се науча  Simple Smile. Приятна вечер на всички.

# 57
  • София
  • Мнения: 2 658
Здравейте. Да се похваля и аз с новата си придобивка - Мулинекс 5000. Заредих я и към 10 чакам първият си хляб  Crazy, по рецептата оттук за хляб с кисело мляко. Дано да се получи  Whistling. Ще ви досаждам с въпроси то се е видяло, защото доста неща не са ми ясни, но.... ще се науча  Simple Smile. Приятна вечер на всички.
честито! Щом е от тук рецептата, хлебчето ще ти хареса. Wink Не за друго, рецептите от книжката не са съобразени с традиционните ни вкусове.

# 58
  • Мнения: 906
Здравейте!Четох,четох и съм се спряла на тази:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09024752
Знам, че са ви досадили с въпроси от сорта да си дадете мнението за конкретна хлебопекарна, но моля някой отзивчив, който е наясно  да ми каже с две думи- става или не. Разбрах за някакъв Мулинекс, който не правил коричка /мисля,че беше модел 200/.В описанието не пише какъв и е съда, нито колко са бъркалките.

# 59
  • Разград
  • Мнения: 3 110
gretacvetina ,оправих ти линка http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09024752.
Аз съм с такава.От две години и няколко дена я ползвам,без забележки,много съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт