Египет - четвърта тема

  • 70 275
  • 747
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 167
faima къде го видя това с 49 е.? Аз намирам инф. за 214 е. без ЛТ.  http://www.flybulgaria.bg/bg/flights_from_bulgaria/cairo-egypt.html Кажи, че едни познати са се насочили към Египет ( имат безплатни нощувки срещу точки и си търсят само самолетен билет)  Praynig

# 331
# 332
  • Мнения: 914
faima къде го видя това с 49 е.? Аз намирам инф. за 214 е. без ЛТ.  http://www.flybulgaria.bg/bg/flights_from_bulgaria/cairo-egypt.html Кажи, че едни познати са се насочили към Египет ( имат безплатни нощувки срещу точки и си търсят само самолетен билет)  Praynig
Аз получих такава оферта на Профи турс и Fly Bulgariaпо имейла, сигурно и тя е получила същата. Валидна е до 21.01.

# 333
  • Мнения: 3 215
И какво точно оферират? Тази цена крайна ли е, за двете посоки или? Прекалено добре ми звучи...

# 334
  • Egypt
  • Мнения: 132
Да, точно така, получих мейл от flybulgaria.bg. Преди седмица офертата беше за 59Е, сега е 49Е, в двете посоки, без летищни такси. И е на Профи Турс, но в момента не мога да си вляза в пощата, за да видя адреса за информация Sad

# 335
  • Мнения: 914
Пише, че билетите са двупосочни и цената е без включени летищни такси до изчерпване на наличността.
За повече информация:
София, пл. Македония 1, КНСБ; тел.: (02) 40 10 473, 0888 288 397; e-mail: office@flybulgaria.bg

# 336
  • Мнения: 3 215
Мда, добри хора ми изпратиха офертата - всички дестинации звучат апетитно. Който може, нека се възползва  Peace

# 337
  • Мнения: 2 700
Здравейте и мен!
Такова епистоларно наследство сте оставили, че ми отне четири пълни дни да ви изчета ooooh!. С копи/пейст съм събрала важната за мен информация само в 15 страници А4.
Благодаря ви и за разказите, и за емоцията, с която ме заредихте.  bouquet
Особено съм впечатлена от споделеното от Old Sport (естествено) и от Jade

И така, и ние ще потеглим напролет, живот и здраве, към Египет, но въпреки всичко прочетено имам няколко въпроса.
Ще пристигнем първо в Кайро и доколкото разбрах няма включена вечеря. Не знам къде ще ни настанят. Тъй като все пак ще трябва да се хапне някъде, каква сума грубо е нормално да се предвиди за вечеря за 3 души? Има ли по ресторантите меню с ценоразпис или и там е въпрос на пазарлък? Задавам този вероятно смешен въпрос, защото Jade споменава, че са вечеряли за около 30 долара/ 2 души, а някой друг беше казал, че 4 пици с 4 бири били 90 долара.
В Египет продават ли се от обувките за плаж или не ? Аз и дъщеря ми имаме, но мъжът ми няма и не се сещам къде в БГ да търся такива по това време на година.
Ще отседнем в Алф Лейла в Хургада и имам питане към Forski (както и към всеки отсядал в този хотел):. Екскурзиите от вашата агенция ли си купихте или се ориентирахте на място? Ако сте действали на място, кого да търсим – в хотела или около него? За Луксор вероятно ще ангажираме от нашата агенция, но за другите толкова ли е голяма разликата в цените? Маркирали сме още „Бялото слънце на пустинята”, „Райски остров” и „Ел Гуна”.
Споменавате, че децата се радвали на химикалки. За BIC-чета ли говорите?

Вече нямам търпение да тръгнем, а остава доста време...

# 338
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 741
Не знам, къде я видяхте тази цена, но четете ситния шрифт, че летищните такси са най-вероятно около 150 евро.

# 339
  • София
  • Мнения: 7 020
solaris, в хотела ще ви посрещне екскурзовод. Всъщност още на летището ще ви посрещне. В хотела ще направите среща на групата и той ще ви предложи различни екскурзии и ще ви каже цените. Не се притеснявай всичко е много добре организирано и уредено. От София си платихме единствено екскурзията из Кайро, всички останали може на място.
Обувки по-добре си вземете от София, аз там не видях къде се продават, а и няма много време за шопинг. В спортните магазини би трябвало да има.  Peace

# 340
  • Мнения: 3 215
solaris, добре дошла!   bouquet
За хапването - имате следните варианти - да вечеряте в хотела - там ще има меню с цени, пазаренето не се практикува. Допускам, че цените ще са като за туристи, в зависимост от нивото на хотела...Трудно ми е да посоча цифра, но най-добре е да го погледнете преди да решите дали да се храните, да видите дали цените са разумни и по джоба ви и тогава да решите. Да вечеряте някъде наблизо - може да е някоя от вригите като Пица Хът и т.н. Там също няма какво да се пазарите. Можете само да се надявате, че цените са изписани не само на арабски, ами и с арабски (както им казваме ние  Joy) цифри, та да разберете кое колко струва.
Следващият е най-авантюристичният вариант - да вечеряте в местен ресторант. Там ако са доборсъвестни и са свикнали с туристи, може би ще имат меню и на английски, от което ще се ориентирате какви са цените. Ако попаднете на съвсем местен ресторант, ще я карате на късмет - и с избора на храна, и с цените. При всички положения няма да платите като местни, но дано поне да си заслужава. Огледайте предварително как изглежда мястото, дали е що годе чисто и дали има хора вътре. Аз предпочитам такива места (не само в Египет), но все пак зависи доколко авантюристично ще сте настроени точно първата вечер.
Мисля си обаче, че екскурзоводите ви няма да ви оставят просто така да се мотаете - със сигурност ще имат предложения къде да ви заведат (хем и да изкарат някой допълнителен паунд   Money) или най-малкото ще ви упътят  Peace
Фаима, предполагам, ще се включи също да даде ориентир за цените, но пак казвам - едно е човек да е местен/придружен от местен (но не гид) и друго е да е турист - цените силно варират Peace
Обувки за плаж се продават на много места в курортите.  Peace
Галактик, така е - но ако билетът е валиден за повече от една седмица, си заслужава.

# 341
  • Мнения: 404
Аква обувки има в магазините на Спорт Мания. даже сега са на промоция Wink http://sportmania.bg/node/2427

# 342
  • Мнения: 120
Здравей, соларис! Да, както са ти казали другите - екскурзиите си ги заплатихме на място от хотела на личния ни гид.
Само пирамидите си предплатихме от Бългагирия. Нямам много време сега да пиша от 2рия ден нататък какво ми се случи, но днес ОБЕЗАТЕЛНО ще кача клипчета в youtube и докрая на седмицата мисля да си поприключа с разказа.
За цените за хапване - Не се притеснявай, много е евтино навсякъде, дори с туристическите цени. Последните дни, когато бяхме в Кайро и не бяхме на база ОЛ ИНКЛУЗИВ сме се хранили само навън или в ресторанта на хотела и сметка по-голяма от 20 долара май нямахме... (ориентировъчно) Ходихме и в Макдоналдса в Хургада и в друга (непозната за мен верига за бързо хранене) и наистина едно добро хранене с коли, напитки, картофи, сандвичи, сладки - за двама е около 20 долара. Заредете се за тези места обаче с местна валутга, защото започва едно смятане, едно премятане от лири в долари... В Кайро в KFC-то е лудница, чакахме по 30-40 минути, за да ни дадат поръчка, за там ще обяснявам в разказа по подробно. Иначе ние бяхме в хотел "Пирамидс/пайръмидс", не знам как се чете. В ресторанта не е особено скъпо, в смисъл не знам - казвам ти директно цени - примерно - кола, спрайт, фанта, натурален сок (чист фреш, много по-хубав от газирана напитка) си е 15 лири или по-малко от 3 долара. Картофи с подправки, салата, хляб - по 2 порции около 20-25 долара. Следващият път когато ще съм в Египет ще оставя ресторантите и ще ходя на местата да се храня където ни заведе гида ни Ахмет - пихме фрешове за по една лира, печени картофи на жар - (един картоф е много голям) пак за по 1на лира. А 5 лири са един долар, представи си. Това гидът ни ни извежда една вечер из местните им пазари, беше много хубаво.

# 343
  • Мнения: 2 700
Благодаря за бързите и изчерпателни отговори Hug.
За екскурзиите питането ми беше НЕ дали сте заплащали на вашия гид, а дали сте ползвали местни туристически фирми, или още по-точно такива, разположени в близост до Алф Лейла. В Турция всички предлагани от българските туроператори екскурзии се предлагаха и от самите хотели, и от агенции в близост до хотелите. По стечение на обстоятелствата ние винаги сме ползвали местни фирми. Попадали сме на разлика от 20 евро на човек за една и съща екскурзия, което поне за мен си е цифра. Но не е необходимо да задълбаваме в подробности. Питах само ако някой го е правил. Иначе си знам и тарифите, и как става традиционно.

А като казвате, че е хубаво да разполагаме с местна валута, знаете ли бюра в София, където се продава? Бих си взела оттук предвид, че пристигаме вечерно време.

# 344
  • Мнения: 3 215
Ооо забрави да намериш египетски лири в Бг...то дребни долари няма, камо ли лири. Просто вземете малко долари, като за първо време. Това, че пристигате вечерта не е проблем - вероятно на летището банките ще работят и можете там да смените малко  Peace Отделно много е вероятно в хотела ви също да има банка, така че и там да можете да смените. Вечер животът се активизира там и всичко работи, по-вероятно е ако стигнете на обед (и особено в петък) да намерите повечето места затворени  Mr. Green
Инaче и в Египет е като в Турция  - наоколо, и в хотела, и извън него се предлагат всички екскурзии. Със сигурно ще ви се предложат  и без да ги търсите. Вие ще си решите кой да изберете  Peace

Общи условия

Активация на акаунт