Коледа идва! - 4

  • 59 062
  • 565
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 549
Е добре де толко коледни къщички гледах тук Simple Smile само при мен ли се получи толкова сложно?Сглобих една-разпадна ми се и я хвърлих Embarassed Сглобих друга,по съвет на една мацка само страниците и оставих да стегне.Сега сутринта сложих покрива и треперя да не се развали пак ooooh! Нещо бъркам с белтъчената глазура май newsm78 Когато правя смес за целуви -белтък и захар кристал сместа става много твърда,като обърна съда на долу не помръдва,а глазурата ми става по течна-така ли трябва да е?Акъла ми взе тази къща,но няма да се откажа Mr. Green Въпросът е ,че всички показвате страхотно направени къщички и никой не е споменал за подобни проблеми newsm78 Аз ли съм най-некадърната newsm78 А къщичката утре трябва да е в училището на сина ми..Чудя се дали да подхващам трета..или да се постарая да маскирам добре тази ,защото бая я пооцапах с глазурата   bouquet

# 46
  • Мнения: 95
здравейте и от мен в новата тема
аз направих меденките на Джули

# 47
  • Мнения: 22 867
Е добре де толко коледни къщички гледах тук Simple Smile само при мен ли се получи толкова сложно?Сглобих една-разпадна ми се и я хвърлих Embarassed Сглобих друга,:..........

mama nely , и аз много треперах по тая причина, четох за подобни неудачи, но слава богу, и двете къщички станаха без проблем. Да ти напиша с каква глазура ги правих - 1 белтък + 2 ч.л. изстискан лимонов сок+ 230 гр пудра захар. Гъста стана, но не като снега за целувки. И аз сглобих първо предните и страничните детайли, след около 20-ина мин сложих и покрива. Това, което забелязах е, че глазурата доста бързо съхне. Накрая поръсих с кокосови стърготини за сняг и ми се наложи да намажа със свежа глазура върху тая, която вече беше засъхнала, за да се задържат кокосовите стърготини. Другият начин за слепване на детайлите е с карамел. Ако досега не ти се е разглобила къщичката, за утре ще е съвсем готова, не се притеснявай.  bouquet

# 48
  • София
  • Мнения: 2 671
Ralfieta, подсладено е кондензираното мляко, дописах го в рецептата.

# 49
  • Мнения: 427
Моята глазура също не стана твърда.И реших да слепвам с карамел.Ще видя какво ще стане и ще се отчета.

# 50
  • София
  • Мнения: 338
Ето ги и моите меденки на Джули и бисквитите Трюфел, от вчера. Днес мисля да направя още меденки, много ми е забавно да ги украсявам. Аз вместо хартиена фуния използвах найлонови пликчета  Simple Smile



# 51
  • Мнения: 549
Е добре де толко коледни къщички гледах тук Simple Smile само при мен ли се получи толкова сложно?Сглобих една-разпадна ми се и я хвърлих Embarassed Сглобих друга,:..........

mama nely , и аз много треперах по тая причина, четох за подобни неудачи, но слава богу, и двете къщички станаха без проблем. Да ти напиша с каква глазура ги правих - 1 белтък + 2 ч.л. изстискан лимонов сок+ 230 гр пудра захар. Гъста стана, но не като снега за целувки. И аз сглобих първо предните и страничните детайли, след около 20-ина мин сложих и покрива. Това, което забелязах е, че глазурата доста бързо съхне. Накрая поръсих с кокосови стърготини за сняг и ми се наложи да намажа със свежа глазура върху тая, която вече беше засъхнала, за да се задържат кокосовите стърготини. Другият начин за слепване на детайлите е с карамел. Ако досега не ти се е разглобила къщичката, за утре ще е съвсем готова, не се притеснявай.  bouquet



Четах,четах...всичкооо изчетах и си викам,абе как се справят тези мацки?Уж лесна работа като гледах на първа страница клипчето ,но...хич не е лесно-поне при мен WhistlingСамо надничам в килера да не вземе да се разпадне Grinning За сега се крепи,но оградата ми падна,явно я бях направила много тънка и омекна  newsm78Какъв мерак имам само ако знаете да се представим добре..Сега в момента се чудя по какъв най елементарен начин да направя снежен човек.Накиснах сирене от това тип дунавия.Мисля като се обезсоли да го смеся с пудра захар,да направя топчета и да ги овалям в кокос-дали ще се получи ?Стискайте палци Praynig Пък ще снимам да видите ако се справя Mr. Green

Аааааа и друго да питам-не мога да намеря рецепта за мазане с жълтък ,вода и какао беше..Какви бяха пропорциите точно?

# 52
  • Мнения: 2 126
Да се включа и аз в темата с нещо готово Grinning
Меденките на Джемма,прекрасно тесто и на вкус се получи идеално щом децата ми които изобщо не ядат сладки изядоха доста.Дори и по твърди да останат(щото не ги направих началото на декември) ще бъдат идеални Peace


И един въпрос:Линцеровите сладки на Наталина без набухвател ли се правят newsm78?

Тъкмо почнах и забелязах че не съм записала такъв,дано някой правил ги ми отговори по бързо Praynig

# 53
  • Мнения: 22 867
Аааааа и друго да питам-не мога да намеря рецепта за мазане с жълтък ,вода и какао беше..Какви бяха пропорциите точно?

Ето, в рецептата за меденките на Джули е:

За да се получи хубава кафява глазура отгоре, е нужно да се намажат още топлите меденки с разбито яйце + 1ч.л вода и 1-2 ч.л какао (непременно прецедете сместа). После леко с четка се намазват топлите меденки, като внимаваме да не оставяме следи. Осавят се да изсъхат и се украсяват по желание.

# 54
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Може ли някой да ми помогне с откриването на рецептата за капучиновите звезди.На първа страница не я намирам, с търсачката също.

# 55
  • Мнения: 175
Кога изписахте 4 страници от новата тема?  Shocked Цоп и аз тук

Дес - без набухвател са

Биляна  - има ги в началото, ето http://lasrecetasdegaby.wordpress.com/2008/12/05/  Hug

# 56
  • Мнения: 549
Labrex   bouquet Значи за тази къщичка съм закъсняла,но...направих пак шаблони и сега отивам до магазина да пазарувам продукти и ще започвам трета къща Mr. Green Дано поне една да стане за пред хора.Нея ще мажа с тази смес вече.

# 57
  • Мнения: 22 867
Labrex   bouquet Значи за тази къщичка съм закъсняла,но...направих пак шаблони и сега отивам до магазина да пазарувам продукти и ще започвам трета къща Mr. Green Дано поне една да стане за пред хора.Нея ще мажа с тази смес вече.

А какво ти е на тази къщичка? Дори да се е разпаднала или нещо да се счупило, от стените имам предвид, можеш да залепиш с глазурата, пак да я "построиш", а после като украсяваш, ще маскираш счупеното.

# 58
  • Мнения: 9 776
Много странно. Не получих известие за последните постове от предната тема, и съответно не разбрах кога е пусната новата Rolling Eyes.

Обхванала ни е всеобщата предколедна болест ooooh!. После всички дружно - в диетичният подфорум Crossing Arms.

Кокосови бонбони и от мен:

# 59
  • Мнения: 22 867
Момичета, готовите украсени меденки има ли проблем да се съхраняват в пластмасова кутия? Съжалявам, ако вече е обсъждано, порових в темата, но не намерих нещо писано.

Общи условия

Активация на акаунт