''Тина и половина''

  • 13 972
  • 131
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 828
Аз четох много добри отзиви за "Пилешка супа за душата на тийнейджъра", поръчала съм я и чакам да я доставят тези дни.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Аз четох много добри отзиви за "Пилешка супа за душата на тийнейджъра", поръчала съм я и чакам да я доставят тези дни.

Аз я започнах днес по препоръка на съфорумки. Обичам да чета книгите на дъщеря ми, за да ги коментираме.
ПРЕКРАСНА Е!

# 17
  • UK
  • Мнения: 3 959
Зачетох се в една книжарница, нямах пари да си я купя, ще чака по добри дни, но беше много добра, поне докъдето стигнах, а и всички отзиви за нея са такива. Иначе подобна е Уроци по целуване или нещо подобно. Те са няколко, пак за тази възраст, но и на мен ми бяха забавни като ги четох. Не съм чела книжките за Хана Монтана, предполагам и те са подобни. Сериала със сигурност е много добър.

# 18
  • Мнения: 11 979
винаги съм обичала такъв тип книги ,  разказващи за погледа към живота на най-младите.И като тийн,  и като по-голяма  ,   и  като зряла жена.Затова веднага си купих книгата"Тина и половина".Прочетох снощи две-три страници,  не съм очарована.Може и в момента да нямам нужната нагласа.

По-късно ще препоръчам на Макаронче  с подобна тематика
Ето , някои от тях:
"Люлеещият се стол",  Олга Кръстева
"При никого", Георги Данаилов
"Бягай, обичам те", Кирил Топалов

От малко по- отдалечено време:
"Трудный экзамен" Анна Масс / не зная дали е превеждана на български/
И една изключително остроумна книга от двама английски автори, които в процеса на писането и са се влюбили един в друг.За съжаление не помня заглавие и автори, но утре ще допълня.

Всички книги, които съм посочила / без да е претенция за "представителна извадка" на най-доброто или най-четеното/ са изключително остроумни, на места тъжни, на места- забавни, какъвто всъщност е светът на тийн-  възрастта.Повествованието е увлекателно, наситено с прис ъщата за тази възраст чувствителност, няма баналности и клишета.

П.С.Сега намерих гореспоменатите книги на английски автори. Героите не  са точно  тийн възраст, а  малко по-висока, но пак  сходни преживявания.Джози Лойд и Емлийн Рийс- "Стръв?Клъв! И в тигана"  и "Бум!Ох! И в торбата"Много забавна, остроумна и истинска история , е, все пак като се има предвид жанра не е шедьовър, разбира се.Но наистина си струва времето за четене.

Последна редакция: ср, 06 яну 2010, 21:30 от Светкавица

# 19
  • Мнения: 237
Преди време в нета попаднах на разкази на Юлка и като видях книгата, веднага си я купих. Макар,че съм си вече "дърта" доста ми хареса. Забавна е. И свежа. После я подарих на племенничката си, но не съм имала възможност да я питам за мнението й.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Купих я преди известно време, бях чела, че и на момчета се харесва. Но на моя син (12г.) не му хареса май, каза, че го е подразнило писането на "тийн" език  Laughing На мен ми хареса  Peace

# 21
  • Мнения: 1 523
Подарих я на дъщеря ми (10 и половина г.) за Коледа.Много бързо я прочете, коментара и беше "Мамо, много яка книга си ми избрала, лятото пак ще си я прочета!"

# 22
  • Мнения: 60
Днес прочетох "Тина".Много забавна и свежарска книжка.Истински се забавлявах.Поздравления за авторката!Аз съм на 40 год.Чувството за хумор и самоиронията са страхотни.

# 23
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не повярвах на очите си.  Laughing Видях, че има нов подфорум (и то за литератра, ура!), отварям и какво да видя... newsm44
Много драго ми стана (меко казано), че става дума тук за моя книга. Ехей!
Тъкмо завърших продължението на "Тина и половина". Историята продължава, но разказана вече от нейната приятелка, която се мисли за преродената графиня Батори.  Laughing


# 24
  • Мнения: 1 523

Тъкмо завърших продължението на "Тина и половина". Историята продължава, но разказана вече от нейната приятелка, която се мисли за преродената графиня Батори.  Laughing

Ще очакваме продължението!
Поздрави!  bouquet

# 25
  • Мнения: 25 808

Тъкмо завърших продължението на "Тина и половина". Историята продължава, но разказана вече от нейната приятелка, която се мисли за преродената графиня Батори.  Laughing


Алелуя! Доживяхме най-сетне!  Laughing

# 26
  • Мнения: 1 063
Умнице, ще следя за продължението Heart Eyes, макар и (все още) без автограф.
''Тина и половина'' може да намерите в Хеликон.

# 27
  • Мнения: 70
Добро утро,кога ще излезе продължението?

# 28
  • Мнения: 2 487
Не повярвах на очите си.  Laughing Видях, че има нов подфорум (и то за литератра, ура!), отварям и какво да видя... newsm44
Много драго ми стана (меко казано), че става дума тук за моя книга. Ехей!
Тъкмо завърших продължението на "Тина и половина". Историята продължава, но разказана вече от нейната приятелка, която се мисли за преродената графиня Батори.  Laughing




 Party Party newsm44

# 29
  • Мнения: 2
"Тина и половина" е страхотна! Отдавна не се бях забавлявала толкова Simple Smile Доколкото знам, новата книга на авторката "Любими попътечо" е за по малки читатели - на около 10-12 год. и звучи много интересно.

Общи условия

Активация на акаунт