''Тина и половина''

  • 13 975
  • 131
  •   1
Отговори
# 30
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Благодаря, Миренски.  Hug
През декември всъщност излязоха два мои романа за деца:
"Любими попътечо" и "В Долната земя. Кръстьо-частен детектив".
Продължението на Тина вероятно ще излезе в края на февруари, а в края на годината може би (още е рано да се хвалим) ще има и филм по книгата.  Laughing

# 31
  • София
  • Мнения: 5 830
Поздравления, Василиске   bouquet
Съобщих на тийнейджърката и тя чака с нетърпение продължението и филма  Grinning

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
И от мен поздравления, лятото прочетох " Тина и половина"  хареса ми, ще чакам продължението.
Декември купих и  другите две книги, но не съм ги прочела още. В книжарницата само дето не заподскача момичето, че съм попитала за тези две книги Simple Smile. Беше супер доволна, че има интерес към тях.

# 33
  • Мнения: 237
Василиса, поздравления за книгата! Сега ще взема да потърся и да прочета и другите две. Давай все така Laughing

# 34
  • Варна
  • Мнения: 634
Василиса, чакам с нетърпение продължението на Тина и половина  Grinning

# 35
  • Мнения: 237
Василиса, разкажи малко повече за другите две книги. За каква възраст са, за какво става въпрос?

# 36
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Василиса, разкажи малко повече за другите две книги. За каква възраст са, за какво става въпрос?
"В Долната земя" е много смешна, приключенска книга. От седем години нагоре спокойно може да се чете (днес получих писмо от един господин на седемдесет и осем години, преводач и журналист, който ми е писал, че с внучката му заедно са я прочели и им е любима и на двамата.  Joy).
Ето тук има и за книгата, а и ако кликнете на сивата "чертичка", може да чуете част от драматизацията (книгата се продава с диск и игра):
http://www.fiut.bg/index.php?page=shop.product_details&flypa … art&Itemid=32
Другата книга е първа книга ("Любими попътечо") от фентъзи трилогията "Страната на сънищата".
http://www.helikon.bg/books/11/643827_stranata-na-sanishtata.-li … mi-popatecho.html
И тя е за същата възрастова група.
Много се гордея, че критиката я определи като "най-доброто родно фентъзи досега".

# 37
  • Мнения: 3 034
Поздравления !
Прочетох "Тина и половина" на половин дъх.
Засега не е във възрастовата категория на щерките, но предвид редовното им поливане, скоро ще я четат и те. Laughing
Купих я, за да не се 'мина', както стана с Гугулетата. Бях ги набелязала като студентка, но пък безпаричието е лош съвтник и ми подшушна да поизчакам. И, когато реших да ги взема, се оказаха тотално изчерпани.

Новите две книги ще си ги купя скоро. Обещавам. Най-тържествено !

# 38
  • Мнения: 7 128
Гугулетата ще се допечатват ли? Василиса? Василиса??   Simple Smile

# 39
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Гугулетата ще се допечатват ли? Василиса? Василиса??   Simple Smile
Засега няма. Може би някой ден (а имам още три поредици за гугулетата, не са излизали като книжки, само телевизионно се изявиха).
Предлагала съм ги преди години на две издателства, но ми отказаха. Не ги харесват издателите и това е.  Laughing Смешно е, но покрай новите книги в издателствата се обаждали хора да питат за "Гугулетата".  Laughing
Аз започнах да пиша романи и забравих за тези пилета... А може би не трябва.  Rolling Eyes

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Василиса, разваляш ми дисциплината!  hahaha
Купих `Тина и 1/2` с уговорката дъщеря ми да я чете щом свърши срока
Снощи я заварих с книгата тайно в леглото, днес пък явно я е взела в училище - няма я вкъщи

# 41
  • Мнения: 1
Относно "В долната земя"
Ето тук има и за книгата, а и ако кликнете на сивата "чертичка", може да чуете част от драматизацията (книгата се продава с диск и игра):
http://www.fiut.bg/index.php?page=shop.product_details&flypa … art&Itemid=32
Извинявам се за невежеството, къде точно да търся сивата чертичка, че да послушаме от драматизацията? Нещо ми убягва от погледа.

И аз заподозрях, че е там.
Цитат
Сигурно при скалата над
Формат: 170х240 мм
Обем: 160 страници
цветни корици

Но на мен страницата там нищо не ми зарежда, може би вече са махнали опцията с прослушването на драматизацията?
 
 

 
 

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 20:18 от ms.maroon

# 42
  • Мнения: 7 128
Извинявам се за невежеството, къде точно да търся сивата чертичка, че да послушаме от драматизацията? Нещо ми убягва от погледа.
Сигурно при скалата над
Формат: 170х240 мм
Обем: 160 страници
цветни корици

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 820
Поздравления  smile3525 много девойки ще намерят себе си в тази книжка .

# 44
  • Мнения: 1 252
Синът ми чака с нетърпение втората част на"попътечовците'! изчете всичко за и от Василиса и незнам откъде знае , че е сценарист н а"Клиника на третия етаж" , макар , че късно го излъчват , го гледа!
Твори, твори , Василискей! Hug

Общи условия

Активация на акаунт