Преди да решим да имаме бебе

  • 17 174
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 118
Здравейте! Опитах се преди да ви губя времето да се опитам сама да намеря информация, но във всички тези форуми има толкова много информация и толкова много лични впечатления, че вече се обърках. Попаднах и на един линк, където се надявах да се намира всичко, от което се интересувам, но уви не работеше.

Та въпросът ми е какви изследвания е добре да си направим аз и бъдещият татко, за да сме сигурни че можем да имаме хубаво, здраво бебче? Ако можете да ме насочите от къде да започнем с изследванията и подготовките.

Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 796
Имате проблем със забременяването или питаш за изследвания за ваше спокойствие?

# 2
  • Мнения: 668
предполагам, че друго искаш да чуеш, но според мен-никакви изследвания не ви трябват

излседвания само ако имате симптоми, нещо не сте добре или бебето не идва

иначе за мен, това са изгубени услия и пари


ако все пак държиш на изследвания, педполагам ще ти дадат съвети Wink

успех и да имате най-сладкото бебенце!  bouquet

# 3
  • Мнения: 603
Аз лично не съм си правила никакви изследвания преди да забременея  Peace

# 4
  • Мнения: 2 926
Изследвания - не, но с пълен успех можеш да започнеш да пиеш фолиева киселина.

# 5
  • Мнения: 6 713
Изследванията преди бременност

Това може да ти е от полза. Аз лично си правих изследвания преди забременяване, откриха ми микоплазмоза, пих антибиотик и не съм имала проблеми повече. Успех Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 141
Изследвания не сме си правили, виж това с фолиевата киселина е добра идея. Аз не пиех преди да забременея, просто защото не знаех, че трябва Rolling Eyes
Успех с бебеправенето Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 23 096
Е, как да не се правят изследвания, бре момичета? Най-елементарното е профилактичен преглед, цитонамазка и микробиология!
Когато решихме, че искаме да станем родители, веднага отидох на профилактичен преглед при моята гинеколожка. По принцип редовно си ходя. Добре, че направих така, защото за моя изненада ми откри възпаление на едната тръба и при евентуално забременяване можеше да се получи извънматочна бременност  Sad Направих си цитонамазка и микробиология. И двамата с мъжа ми сме непушачи, така че тук нямаше проблем. Веднага започнах да пия фолиева киселина  Peace

# 8
  • Мнения: 3 621
Ако ходиш редовно на профилактични прегледи при гинеколог, няма нужда от изследвания. Започвай да си пиеш фолиевата киселина и дано скоро да ни се похвалиш с  EFP

# 9
  • Мнения: 3 483
Наистина по-добре сега да пиеш фол.киселина, отколкото по време на самата бременност
Цитонамазката също е добра идея.

# 10
  • Мнения: 7 201
Е, как да не се правят изследвания, бре момичета? Най-елементарното е профилактичен преглед, цитонамазка и микробиология!
Peace Това е достатъчно на първо време.И започвай с пиенето на фолиевата,както са те посъветвали останалите мами.
Ако след 6 мес. целенасочено бебеправене няма резултат(което не ти пожелавам)-тогава тръгвайте към по-сериозните изследвания!Успех и скоро да се похвалиш! Hug

# 11
  • Мнения: 6 323
излседвания само ако имате симптоми, нещо не сте добре или бебето не идва
иначе за мен, това са изгубени услия и пари


Хламидията, цитомегаловирусът и микоплазмозата могат да са абсолютно безсимптомни, но да предизвикат проблеми с бременността.
Много по-добре е да се направи предварително изследване, така че ако има проблеми, те да се лекуват преди бременността.

Ето ТУК има описание на изследванията преди забременяване.

# 12
  • София
  • Мнения: 23 096
Mamma, го е казала пределно ясно.
Защото, ако не бях отишла на профилактичен преглед, за да ми кажат за силно възпалената тръба, не ми се мисли за тежките последствия, които можеха да ми се стоварят при евентуално забременяване. А нямах никакви симптоми - нито болки, нито нищо. Дори гинеколожката ми се учуди как нищо не съм почувствала. Месец след като се излекувах, вече бях много щастливо бременна  Heart Eyes
Успех на авторката   bouquet

# 13
  • Мнения: 6 323
Аз го написах не само на база "четено в нета", но и на база собствен опит.
Лекувахме микоплазмоза повече от 2 месеца преди да забременея. Абсолютно никакви симптоми нямахме и без направения тест нямаше как да разберем.
Микоплазмозата обаче води до стерилитет, а при евентуална бременност - до аборт. Изследвания сочат микоплазмозата и като причина за ранна детска смъртност до 28 ден след раждане, ако плодът е бил заразен.

# 14
  • Мнения: 8 999
Една пълна кръвна картина и урина няма да навреди. А за жената мисля, че е абсолютно задължително да си направи гинекологичен преглед - с всичките му посявки, намазки, графии и т.н. Много е тъпо да забременееш и да се установи, че имаш някакво досадно гинекологично заболяване като гъбички например.
Аз лично не съм си правила никакви предварителни изследвания, но тъй като редовно /на 6 месеца посещавам гинеколог/ и съм била само с един партньор /мъжа ми/, не сметнах за необходимо да се изследвам всеки месец, докато установя, че съм бременна. Първото ми зачеване не беше от раз, отне ни цели 5 месеца.

# 15
  • Мнения: 1 053
Никакви изследвания не сме си правили.

# 16
  • София
  • Мнения: 401
Поздравления за твоето решение за бебче и желанието ти да се информираш за нещата,които можеш да направиш и зависят от теб! Peace
Можеш да си пуснеш ПКК+кръвна група на теб( и таткото),стерилна урина;за да изключите евентуално наличие на бактерии;генекологичен преглед с влагалищен секрет;изследване за токсоплазмоза,ако имаш или си имала скоро котка; изследване за антитела за рубеола и почни с Фолиевата киселина за профилактика на Спина бифида.Можеш да спреш цигарите и да намалиш алкохола!
И приятно и успешно бебеправене  bouquet

# 17
  • Мнения: 6 713
Аз го написах не само на база "четено в нета", но и на база собствен опит.
Лекувахме микоплазмоза повече от 2 месеца преди да забременея. Абсолютно никакви симптоми нямахме и без направения тест нямаше как да разберем.
Микоплазмозата обаче води до стерилитет, а при евентуална бременност - до аборт. Изследвания сочат микоплазмозата и като причина за ранна детска смъртност до 28 ден след раждане, ако плодът е бил заразен.


И аз имах същия проблем без никакви симптоми. Затова при бременност, която е планирана, е по-добре да се направят изследвания. Мамма, ти като беше бременна с кое детенце се изследва за това?

# 18
  • Мнения: 6 323
Мамма, ти като беше бременна с кое детенце се изследва за това?

Миналата година пролетта си правих изследванията, преди настоящата ми бременност, т.е. преди да забременея с третото ми дете.

# 19
  • Мнения: 48
и аз не съм си правила никакви изследвания предварително Simple Smile

# 20
  • Мнения: 33
Простете тъпия ми въпрос, но целият този пренатален скрининг (в посочения от Mamma линк) с всичките му изледвания при гинеколога ли трябва да се направи, или трябва да се отиде при джипито и той да пусне направления?

# 21
  • Мнения: 1 512
Ако нямате здравословни проблеми ти и съпруга ти няма нужда от някакви специални изследвания.Профилактичен преглед за тебе при гинеколога ти и той ще ти дъде съвет за това какво трябва да правиш.Успех и да се похвалиш скоро с  EFP

# 22
  • Мнения: 723
Ние като решихме по-сериозно, че го искаме отидох и си направих цитонамазка и микробиология, както и пълна кръвна картина.
Мисля, че това е напълно достатъчно засега и щом в тези изследвания няма проблеми, няма за какво да се притеснявате и можете да започвате с опитите.

# 23
  • Мнения: 1 558
Не съм си правила никакви изследвания Rolling Eyes

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 311
Аз бих посъветвала да се направи и изследване на хормона на щитовидната жлеза. Аз имам Хашимото, което ми откриха съвсем случайно малко преди да забременея, без никакви симптоми. Не ми се мисли дори какво можеше да стане ако не ми го бяха открили и не бях взела съответните мерки да се лекувам. Нелекуван хипотиреоидизъм е едно от най-честите причини за ранен аборт, но за съжаление лекарите все още те карат да се изследваш едва след като се случи това Naughty

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз направих цитонамазка и започнах да пия фолиева киселина, други изследвания не съм правила.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Това ,което се сещам е цитоназка ,микробилогия. Аз забременях без тези изследвания, защото не планирах в този момент бременност и нямах проблеми.

Последна редакция: пт, 08 яну 2010, 20:07 от Aнели

# 27
  • Мнения: 789
Не правих никакви изследвания преди първата,но когато се решим за второ дете,смятам да направя необходимите.

# 28
  • Norway
  • Мнения: 36
Не сме си правили никакви изследвания,и с първата и с втората бременност.Даже с второто дете забременях в Норвегия,а се върнах в България едва след 3 месеца  ooooh!

# 29
  • Мнения: 6 274
предполагам, че друго искаш да чуеш, но според мен-никакви изследвания не ви трябват

Съгласна съм.  Peace
Ако всичко ви е наред, никакви изследвания не ви трябват.
А това, дали и с бебето всичко ще е наред е само и единствено Божа работа.

# 30
  • Мнения: 6 323
Ако всичко ви е наред, никакви изследвания не ви трябват.
А това, дали и с бебето всичко ще е наред е само и единствено Божа работа.

Разбира се, защо са нужни изследвания преди или по време на бременността... всичко е Божа работа.
Хайде стига, моля.
Добре е да има информация. Ако някой не желае да прави изследвания и ги счита за ненужни, нека не прави, никой не го кара на сила.
Призивите да се оставим в ръцете на природата/Божиите ръце и естествения подбор ми се струват обаче крайни.

"Ако всичко е наред" - как точно се разбира дали всичко е наред? Особено при проблеми, които нямат ярко изразена или нямат никаква симптоматика?!?

Джуличка, по време на бременностите ти не си ли правила изследвания (отново визирам изказването, че дали всичко ще е наред е Божа работа)?

# 31
  • Мнения: 121
Никакви

# 32
  • Мнения: 5 393
За мен задължително е посещение при гинеколога за профилактичен преглед, цитонамазка и микробиология. Кръвна картина също бих пуснала, но не задължително.

"Никакви" ми звучи много несериозно, ако бременността е планирана. При непланирана е разбираемо да се пропуснат.

# 33
  • София
  • Мнения: 368
Като решихме да започнем бебеправенето отидох на профилактичен преглед, направих си цитонамазка, микробиология, пуснаха ми пълна кръвна картина и урина и добре, че го направих. Оказа се, че имам раничка на шийката на матката след горене и лечение с един куп лекарства, доктора ни даде зелена светлина за правенето на бебе, като ни предупреди, че може да отнеме малко време заради лечението, което минах и да не се тревожа....един месец по - късно вече бях бременна.
Успех и положителен тест ти желая съвсем скоро! Peace

# 34
  • Мнения: 4 615
В случай, че ходиш редовно на профилактични прегледи и при един и същ гинеколог, просто може да му споделиш, че планираш бременност. Той ще те насочи. Или поне така трябва да бъде.

# 35
  • Мнения: 2 447
Не сме си правили никави изследвания..

# 36
  • Мнения: 1
kakvo e  цитонамазка ?

# 37
  • София
  • Мнения: 5 079
Не сме правили предварителни изследвания, но беше за малко, тъй като синът ми се "получи" след повече от година и половина опити...

# 38
  • Мнения: 6 323


Въпросът сериозен ли е?!?

Това е профилактично изследване, което всяка жена, водеща полов живот, трябва да прави поне веднъж годишно.

Информация:

http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=655
http://www.ivf.no-meat.org/gyn_health/papsmear/
http://www.maichindom-varna.com/blog.php?s=45&id=29

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=459580.0

# 39
  • Мнения: 125
Преди бебеправенето си направих редовните женски прегледи- цитонамазка, микробиология и разни други кръвни тестове, а мъжо го пратих на  кръвен тест за хламидии и т.н+ спермограма Mr. Green

# 40
  • Мнения: 959
Редовен преглед при гинеколог + цитонамазка  ...

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз лично не съм си правила никакви изследвания преди да забременея  Peace
и аз.....излъгах и се редактирам-бях на гинеколог

# 42
  • Мнения: 9 990
Ако всичко ви е наред, никакви изследвания не ви трябват.
А това, дали и с бебето всичко ще е наред е само и единствено Божа работа.[/b]

Боже.... ooooh!


Боже, Боже... ooooh!
Извинете за спама, достатъчно отговори и насоки са дадени, аз само ще възклика-за пореден път се убеждавам защо После се рИве по форОмите... Tired

# 43
  • Мнения: 6 274
Ако всичко ви е наред, никакви изследвания не ви трябват.
А това, дали и с бебето всичко ще е наред е само и единствено Божа работа.

Разбира се, защо са нужни изследвания преди или по време на бременността... всичко е Божа работа.
Хайде стига, моля.
Добре е да има информация. Ако някой не желае да прави изследвания и ги счита за ненужни, нека не прави, никой не го кара на сила.
Призивите да се оставим в ръцете на природата/Божиите ръце и естествения подбор ми се струват обаче крайни.

"Ако всичко е наред" - как точно се разбира дали всичко е наред? Особено при проблеми, които нямат ярко изразена или нямат никаква симптоматика?!?

Джуличка, по време на бременностите ти не си ли правила изследвания (отново визирам изказването, че дали всичко ще е наред е Божа работа)?

Дали не съм го написала правилно или не сте ме разбрали както трябва?  newsm78

Както и да е, мисълта ми беше друга.
Значи, ако не ни предстои бременност няма нужда да ходим на гинеколог, така ли?
Ако няма да забременяваме, нито цитонамазки има смисъл да се правят, нито профилактични прегледи, нито нищо?
Та, исках да кажа, че ако потребителката си ходи регулярно на гинеколог, ако си е правила цитонамазки и т.н. (няма да изброявам, извинете ме), и ако всичко е наред, не мисля, че има някакви други жизненоважни изследвания, които да трябва да се правят.

А колкото до това дали съм си правила изследвания - естествено, че съм си правила.
И нима това ми е помогнало да имам здрави деца?
А тези, мами, които също са си правили всички изследвания, но за съжаление детенцето се е родило с някаква малформация?
Тогава какво?

Ето това имах предвид, с изречението, че всичко е Божа работа.

И се извинявам на който не ме е разбрал  bouquet , но в крайна сметка това е моето мнение, това казвам.

# 44
  • София
  • Мнения: 23 096
Една жена, отговорна към здравето си и ходеща редовно на профилактични гинекологични прегледи, наистина няма какво друго да направи, за да действа за бебе  Peace Аз ходя на 6 мес. на преглед плюс цитонамазка и микробиология, без значение дали искам или не искам да имам още деца.
За жалост имам приятелки и познати, за които ходенето на гинеколог е нещо ужасно и чудовищно едва ли не. Като пример само: моя позната за пръв път в живота си си направи цитонамазка на 35 годишна възраст. А една съседка откакто е родила сина си (преди 15 год.) не е стъпвала в гинекологичен кабинет, защото я било страх  Rolling Eyes

# 45
  • Видин
  • Мнения: 4 921
На 23 години да не знаеш какво е .... е меко казано .... потресающо  Crazy
Момичетата са отговорили - нищо допълнително освен изследванията,които всяка жена трябва регулярно да прави  Peace

# 46
  • някъде
  • Мнения: 4 955
не помня да сме правили някакви изследвания Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 6 323
Джуличка, наистина не съм те разбрала, извини ме за което, но както виждаш има жени, които планират бременност, а даже не знаят какво е цитонамазка и отговор от рода "никакви изследвания не са нужни" за тях явно значи точно това - никакви.

Относно жените, които ходят редовно на профилактични прегледи, смятам, че те са по-информирани, а и след като редовно ходят на гинеколог, то имат възможност да се консултират и с него, когато планират бременност.

Освен това всеки трябва да прави и годишен профилактичен преглед при личния си лекар, който включва и изследване на урина и ПКК, но колко от нас наистина го правят?

Лично за мен бе важно освен редовния гинекологичен преглед, цитонамазка, микробиология, ПКК и изследване на урина, да си направя изследвания за хепатит В/австралийски антиген, хламидия, цитомегаловирус, токсоплазмоза, микоплазма. Поради индиректен контакт с рубеолно болно дете се изследвах и за рубеола.

Повечето от тези изследвания се правят с първите изследвания след регистрация на бременността, но ако се установи проблем, много по-лесно и безопасно е той да се лекува преди забременяването, отколкото при вече настъпила бременност. Затова считам, че е много по-добре при планиране на бременност тези изследвания да се направят предварително.

# 48
  • Мнения: 6 274
Повечето от тези изследвания се правят с първите изследвания след регистрация на бременността, но ако се установи проблем, много по-лесно и безопасно е той да се лекува преди забременяването, отколкото при вече настъпила бременност. Затова считам, че е много по-добре при планиране на бременност тези изследвания да се направят предварително.

Разбира се, няма кой да каже обратното.  Peace
Радвам се, че се разбрахме.   bouquet
Желая ти леко раждане и хубав, пухкав бебок на финала.
  Hug

# 49
  • Мнения: 2
Здравейте на всички бъдещи мами Simple Smile Искам да попитам много ли е рисковано да се забременява на 39 години. При мен нещата се стекоха така, че чак сега намерих човека за себе си , с когото сме вече семейство и много искам да си имам бебче, но малко ме е страх от това, че не съм в първа младост Sad

# 50
  • Мнения: 3 621
Здравейте на всички бъдещи мами Simple Smile Искам да попитам много ли е рисковано да се забременява на 39 години. При мен нещата се стекоха така, че чак сега намерих човека за себе си , с когото сме вече семейство и много искам да си имам бебче, но малко ме е страх от това, че не съм в първа младост Sad
Всички лекари казват, че бременноста след 30 години е по-рискова. Съвременната медицина обаче дава много възможности, така че ако направиш всички необходими изследвания преди и след като забременееш можеш да износиш и роди живо и здраво бебе. Можеш да започнеш да си пиеш фолиевата киселина и ти пожелавам скоро да ни се похвалиш с  EFP
п.п. Аз родих на 36 г

# 51
  • Мнения: 3 459
Редактирам се: прочетох, че Мамма ги е правила. Simple Smile)))

Последна редакция: пт, 12 фев 2010, 10:08 от Джей

# 52
  • Мнения: 3 621
Някой правил ли си е изследване за токсоплазма и рубеола?  Лекарката ми препоръча да си направя и тях.
Аз правих за токсоплазмоза, но преди да забременея.

# 53
  • Мнения: 3 459
Някой правил ли си е изследване за токсоплазма и рубеола?  Лекарката ми препоръча да си направя и тях.
Аз правих за токсоплазмоза, но преди да забременея.
Да де, аз имам предвид преди бременността. Simple Smile)))

# 54
  • Мнения: 3 621
Джей аз знам че е добре да се направят. Много момичета правят тези изследвания след като вече бременноста е факт, а ако евентуално излезе нещо, тогава е по-трудно да се реагира, а рисковете са много.
Личното ми мнение е, че по-добре няколко изследвания и прегледи в повече, но после да съм по-спокойна и сигурна, че съм направила всичко което зависи от мен.

# 55
  • Мнения: 3 459
Личното ми мнение е, че по-добре няколко изследвания и прегледи в повече, но после да съм по-спокойна и сигурна, че съм направила всичко което зависи от мен.
Абсолютно !

# 56
  • Мнения: 671
Направих гинекологичен преглед с цитонамаска и микробиология и един обикновени изследвания при личната на кръв и урина. Успех

# 57
  • София
  • Мнения: 39 765
freziiq, има доста майки във форума с късна бременност. Успех Simple Smile

Аз също правих токсоплазмоза след забременяването. Бременността ми не беше планирана и ни изненада.
Слава богу нямаше проблеми.

# 58
  • Мнения: 3 500
Темата ти е за подфорума "Искам бебе". Влез там, има много такива теми. Аз лично считам, че не е необходимо нищо повече от рутинен гинекологичен преглед и цитонамазка. Започни да пиеш и фолиева киселина.

# 59
  • Мнения: 403
Изследвания според мен на са необходими. Можеш да посетиш гиниколога си и той ще те насочи, ако е необходимо. Няма да е зле да поситеш и зъболекаря си, за да избегнеш всякакви непиряти усещания от този род. И за фолиевата кисилина вече са ти писали.
Успех в бебеправенето Simple Smile

# 60
  • Мнения: 3 459
Изследвания според мен на са необходими.
Shocked Еее, как така не са необходими !?  Rolling Eyes
Ако и има нещо - тя как ще разбере ?
Хламидията и микоплазмата протичат безсимптомно !

# 61
  • Мнения: 351
Избираш си добър гинеколог, на когото можеш да се довериш.
Той ще ти каже, каквото трябва. Hug
А и из форумите ще намериш информация. Peace
Да, рутинен преглед и цитонамазка, си направи. Peace Peace
Пие се 3 месеца преди бебеправенето фолиева киселина, може и витамини Матерна. Peace
УСпех!!!!!!!!! Hug Hug Simple Smile Hug

# 62
  • София
  • Мнения: 10 698
Някой правил ли си е изследване за токсоплазма и рубеола?  Лекарката ми препоръча да си направя и тях.
Аз правих за токсоплазмоза, но преди да забременея.
Да де, аз имам предвид преди бременността. Simple Smile)))
мацки, с някои се знаем с други не- понеже аз съм отново в позиция ПРЕДИ забременяване, освен там за неща които вас не ви касаят пуснах:
Хламидия,Мукоплазма,Уреаплазма, Тоскоплзмоза,Рубеола,Цитомегаловирус,полови хормони,цитона; а преди аборта/е така се случи пак../ оправих всички зъби Peaceне го пропускайте;

# 63
  • София
  • Мнения: 10 698
Избираш си добър гинеколог, на когото можеш да се довериш.
Ох как да се разпознае добрия.......всичко май е късмет...дали ще е ТОЙ/ТЯ лекаря

НО,далече съм от мисълта че няма добри а и темата е прекрасна Simple Smile ние когато решихме преди повече от 2 години станаха, тогава само любов и елементарните рутинни: ПКК,цитона,хламидия

Последна редакция: пт, 12 фев 2010, 22:12 от magnet_for_happiness

# 64
  • Мнения: 6 323

Какво имаш предвид под "цитона"?

Цитонамазка?

# 65
  • София
  • Мнения: 10 698

Какво имаш предвид под "цитона"?

Цитонамазка?
Да

# 66
  • Мнения: 276
Изследване на кръв и урина, минах и на профилактични прегледи при гинеколог, уролог и  гастроентеролог (задължително ни ги правят от работата), а също и при зъболекаря.

# 67
  • Мнения: 19
Искам да попитам изследванията преди забременяване могат ли да се правят докато още се пият противозачатъчни?Вече сам на последен блистер и смятам този месец да почна с изследванията.Микробиологията какво точно представлява и какво изследва?Иначе всичко друго ми стана ясно.Много благодаря за изчерпателните мнения на всички мами тук.От голяма полза сте за всички читателки.
 Hug

# 68
  • Мнения: 6 323
Приемът на противозачатъчни може/ще повлияе на резултатите на хормонални изследвания.
На останалите изследвания не смятам, че може да повлияе, но все пак е добре да се консултирате с личния си лекар или гинеколог.

Микробиологичното изследване се прави на база влагалищен секрет за наличие на бактерии/гъбични инфекции.

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
обикновено- гинекологичен преглед, цитонамазка, микробиология.
гинекологът ти ще прецени нужно ли е още нещо.
кръвна картина, урина.
зъболекар също не е зле да се посети.
и някакви други проблеми и оплаквания ако имаш такива.
иначе аз първия път не съм ги правила тези неща, но не е лошо да се направят.
няколко месеца преди това - фолиева киселина.
и много спокойствие и любов преди всичко останало Laughing

# 70
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 289
Здравейте и от мене. Ние с моето мило също сме решили да направим тази крачка в живота ни (да започнем с бебеправенето). Последните няколко месеци ходя по  АГ прегледи по други причини и сега като бях на профилактиче преглед при гинеколога и споделих с него нашите намерения и той каза че гинекологични  проблеми нямам , но ме изпрати на ендокринолог заради високите нива на ТСХ (7.5) и тя ми изписа Еутирокс 25 да пия месец и пак да отида на преглед. Отделно пия и бирена мая заради пъпките (акнето) малко да ми се изчисти лицето.

Та въпроса ми е при положение, че пия бирена мая и еутирокс има ли някакви проблеми да започна приема и на фолиева киселина? Благодаря Ви предварително.

# 71
  • София
  • Мнения: 10 698
Здравейте и от мене. Ние с моето мило също сме решили да направим тази крачка в живота ни (да започнем с бебеправенето). Последните няколко месеци ходя по  АГ прегледи по други причини и сега като бях на профилактиче преглед при гинеколога и споделих с него нашите намерения и той каза че гинекологични  проблеми нямам , но ме изпрати на ендокринолог заради високите нива на ТСХ (7.5) и тя ми изписа Еутирокс 25 да пия месец и пак да отида на преглед. Отделно пия и бирена мая заради пъпките (акнето) малко да ми се изчисти лицето.

Та въпроса ми е при положение, че пия бирена мая и еутирокс има ли някакви проблеми да започна приема и на фолиева киселина? Благодаря Ви предварително.
Здравей,

Аз съм на Лтироксин,което е същото като Еутирокс, производителите са различни; бирена мая на приемам
И приемам фолиева киселина,в увеличено количество заради проблем с усвояването й-изрично предписано от генетик!

Фолиевата не се натрупва в организма,излишното се изхвърля, но все пак се обади  и питай  доктора си дали може бирена+фолиева киселина.

Общи условия

Активация на акаунт