Преди да решим да имаме бебе

  • 17 170
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • Видин
  • Мнения: 4 921
На 23 години да не знаеш какво е .... е меко казано .... потресающо  Crazy
Момичетата са отговорили - нищо допълнително освен изследванията,които всяка жена трябва регулярно да прави  Peace

# 46
  • някъде
  • Мнения: 4 955
не помня да сме правили някакви изследвания Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 6 323
Джуличка, наистина не съм те разбрала, извини ме за което, но както виждаш има жени, които планират бременност, а даже не знаят какво е цитонамазка и отговор от рода "никакви изследвания не са нужни" за тях явно значи точно това - никакви.

Относно жените, които ходят редовно на профилактични прегледи, смятам, че те са по-информирани, а и след като редовно ходят на гинеколог, то имат възможност да се консултират и с него, когато планират бременност.

Освен това всеки трябва да прави и годишен профилактичен преглед при личния си лекар, който включва и изследване на урина и ПКК, но колко от нас наистина го правят?

Лично за мен бе важно освен редовния гинекологичен преглед, цитонамазка, микробиология, ПКК и изследване на урина, да си направя изследвания за хепатит В/австралийски антиген, хламидия, цитомегаловирус, токсоплазмоза, микоплазма. Поради индиректен контакт с рубеолно болно дете се изследвах и за рубеола.

Повечето от тези изследвания се правят с първите изследвания след регистрация на бременността, но ако се установи проблем, много по-лесно и безопасно е той да се лекува преди забременяването, отколкото при вече настъпила бременност. Затова считам, че е много по-добре при планиране на бременност тези изследвания да се направят предварително.

# 48
  • Мнения: 6 274
Повечето от тези изследвания се правят с първите изследвания след регистрация на бременността, но ако се установи проблем, много по-лесно и безопасно е той да се лекува преди забременяването, отколкото при вече настъпила бременност. Затова считам, че е много по-добре при планиране на бременност тези изследвания да се направят предварително.

Разбира се, няма кой да каже обратното.  Peace
Радвам се, че се разбрахме.   bouquet
Желая ти леко раждане и хубав, пухкав бебок на финала.
  Hug

# 49
  • Мнения: 2
Здравейте на всички бъдещи мами Simple Smile Искам да попитам много ли е рисковано да се забременява на 39 години. При мен нещата се стекоха така, че чак сега намерих човека за себе си , с когото сме вече семейство и много искам да си имам бебче, но малко ме е страх от това, че не съм в първа младост Sad

# 50
  • Мнения: 3 621
Здравейте на всички бъдещи мами Simple Smile Искам да попитам много ли е рисковано да се забременява на 39 години. При мен нещата се стекоха така, че чак сега намерих човека за себе си , с когото сме вече семейство и много искам да си имам бебче, но малко ме е страх от това, че не съм в първа младост Sad
Всички лекари казват, че бременноста след 30 години е по-рискова. Съвременната медицина обаче дава много възможности, така че ако направиш всички необходими изследвания преди и след като забременееш можеш да износиш и роди живо и здраво бебе. Можеш да започнеш да си пиеш фолиевата киселина и ти пожелавам скоро да ни се похвалиш с  EFP
п.п. Аз родих на 36 г

# 51
  • Мнения: 3 459
Редактирам се: прочетох, че Мамма ги е правила. Simple Smile)))

Последна редакция: пт, 12 фев 2010, 10:08 от Джей

# 52
  • Мнения: 3 621
Някой правил ли си е изследване за токсоплазма и рубеола?  Лекарката ми препоръча да си направя и тях.
Аз правих за токсоплазмоза, но преди да забременея.

# 53
  • Мнения: 3 459
Някой правил ли си е изследване за токсоплазма и рубеола?  Лекарката ми препоръча да си направя и тях.
Аз правих за токсоплазмоза, но преди да забременея.
Да де, аз имам предвид преди бременността. Simple Smile)))

# 54
  • Мнения: 3 621
Джей аз знам че е добре да се направят. Много момичета правят тези изследвания след като вече бременноста е факт, а ако евентуално излезе нещо, тогава е по-трудно да се реагира, а рисковете са много.
Личното ми мнение е, че по-добре няколко изследвания и прегледи в повече, но после да съм по-спокойна и сигурна, че съм направила всичко което зависи от мен.

# 55
  • Мнения: 3 459
Личното ми мнение е, че по-добре няколко изследвания и прегледи в повече, но после да съм по-спокойна и сигурна, че съм направила всичко което зависи от мен.
Абсолютно !

# 56
  • Мнения: 671
Направих гинекологичен преглед с цитонамаска и микробиология и един обикновени изследвания при личната на кръв и урина. Успех

# 57
  • София
  • Мнения: 39 764
freziiq, има доста майки във форума с късна бременност. Успех Simple Smile

Аз също правих токсоплазмоза след забременяването. Бременността ми не беше планирана и ни изненада.
Слава богу нямаше проблеми.

# 58
  • Мнения: 3 500
Темата ти е за подфорума "Искам бебе". Влез там, има много такива теми. Аз лично считам, че не е необходимо нищо повече от рутинен гинекологичен преглед и цитонамазка. Започни да пиеш и фолиева киселина.

# 59
  • Мнения: 403
Изследвания според мен на са необходими. Можеш да посетиш гиниколога си и той ще те насочи, ако е необходимо. Няма да е зле да поситеш и зъболекаря си, за да избегнеш всякакви непиряти усещания от този род. И за фолиевата кисилина вече са ти писали.
Успех в бебеправенето Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт