Преди да решим да имаме бебе

  • 17 169
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 053
Никакви изследвания не сме си правили.

# 16
  • София
  • Мнения: 401
Поздравления за твоето решение за бебче и желанието ти да се информираш за нещата,които можеш да направиш и зависят от теб! Peace
Можеш да си пуснеш ПКК+кръвна група на теб( и таткото),стерилна урина;за да изключите евентуално наличие на бактерии;генекологичен преглед с влагалищен секрет;изследване за токсоплазмоза,ако имаш или си имала скоро котка; изследване за антитела за рубеола и почни с Фолиевата киселина за профилактика на Спина бифида.Можеш да спреш цигарите и да намалиш алкохола!
И приятно и успешно бебеправене  bouquet

# 17
  • Мнения: 6 713
Аз го написах не само на база "четено в нета", но и на база собствен опит.
Лекувахме микоплазмоза повече от 2 месеца преди да забременея. Абсолютно никакви симптоми нямахме и без направения тест нямаше как да разберем.
Микоплазмозата обаче води до стерилитет, а при евентуална бременност - до аборт. Изследвания сочат микоплазмозата и като причина за ранна детска смъртност до 28 ден след раждане, ако плодът е бил заразен.


И аз имах същия проблем без никакви симптоми. Затова при бременност, която е планирана, е по-добре да се направят изследвания. Мамма, ти като беше бременна с кое детенце се изследва за това?

# 18
  • Мнения: 6 323
Мамма, ти като беше бременна с кое детенце се изследва за това?

Миналата година пролетта си правих изследванията, преди настоящата ми бременност, т.е. преди да забременея с третото ми дете.

# 19
  • Мнения: 48
и аз не съм си правила никакви изследвания предварително Simple Smile

# 20
  • Мнения: 33
Простете тъпия ми въпрос, но целият този пренатален скрининг (в посочения от Mamma линк) с всичките му изледвания при гинеколога ли трябва да се направи, или трябва да се отиде при джипито и той да пусне направления?

# 21
  • Мнения: 1 512
Ако нямате здравословни проблеми ти и съпруга ти няма нужда от някакви специални изследвания.Профилактичен преглед за тебе при гинеколога ти и той ще ти дъде съвет за това какво трябва да правиш.Успех и да се похвалиш скоро с  EFP

# 22
  • Мнения: 723
Ние като решихме по-сериозно, че го искаме отидох и си направих цитонамазка и микробиология, както и пълна кръвна картина.
Мисля, че това е напълно достатъчно засега и щом в тези изследвания няма проблеми, няма за какво да се притеснявате и можете да започвате с опитите.

# 23
  • Мнения: 1 558
Не съм си правила никакви изследвания Rolling Eyes

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 311
Аз бих посъветвала да се направи и изследване на хормона на щитовидната жлеза. Аз имам Хашимото, което ми откриха съвсем случайно малко преди да забременея, без никакви симптоми. Не ми се мисли дори какво можеше да стане ако не ми го бяха открили и не бях взела съответните мерки да се лекувам. Нелекуван хипотиреоидизъм е едно от най-честите причини за ранен аборт, но за съжаление лекарите все още те карат да се изследваш едва след като се случи това Naughty

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз направих цитонамазка и започнах да пия фолиева киселина, други изследвания не съм правила.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Това ,което се сещам е цитоназка ,микробилогия. Аз забременях без тези изследвания, защото не планирах в този момент бременност и нямах проблеми.

Последна редакция: пт, 08 яну 2010, 20:07 от Aнели

# 27
  • Мнения: 789
Не правих никакви изследвания преди първата,но когато се решим за второ дете,смятам да направя необходимите.

# 28
  • Norway
  • Мнения: 36
Не сме си правили никакви изследвания,и с първата и с втората бременност.Даже с второто дете забременях в Норвегия,а се върнах в България едва след 3 месеца  ooooh!

# 29
  • Мнения: 6 274
предполагам, че друго искаш да чуеш, но според мен-никакви изследвания не ви трябват

Съгласна съм.  Peace
Ако всичко ви е наред, никакви изследвания не ви трябват.
А това, дали и с бебето всичко ще е наред е само и единствено Божа работа.

Общи условия

Активация на акаунт