Преди да решим да имаме бебе

  • 17 160
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Здравейте! Опитах се преди да ви губя времето да се опитам сама да намеря информация, но във всички тези форуми има толкова много информация и толкова много лични впечатления, че вече се обърках. Попаднах и на един линк, където се надявах да се намира всичко, от което се интересувам, но уви не работеше.

Та въпросът ми е какви изследвания е добре да си направим аз и бъдещият татко, за да сме сигурни че можем да имаме хубаво, здраво бебче? Ако можете да ме насочите от къде да започнем с изследванията и подготовките.

Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 796
Имате проблем със забременяването или питаш за изследвания за ваше спокойствие?

# 2
  • Мнения: 668
предполагам, че друго искаш да чуеш, но според мен-никакви изследвания не ви трябват

излседвания само ако имате симптоми, нещо не сте добре или бебето не идва

иначе за мен, това са изгубени услия и пари


ако все пак държиш на изследвания, педполагам ще ти дадат съвети Wink

успех и да имате най-сладкото бебенце!  bouquet

# 3
  • Мнения: 603
Аз лично не съм си правила никакви изследвания преди да забременея  Peace

# 4
  • Мнения: 2 926
Изследвания - не, но с пълен успех можеш да започнеш да пиеш фолиева киселина.

# 5
  • Мнения: 6 711
Изследванията преди бременност

Това може да ти е от полза. Аз лично си правих изследвания преди забременяване, откриха ми микоплазмоза, пих антибиотик и не съм имала проблеми повече. Успех Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 138
Изследвания не сме си правили, виж това с фолиевата киселина е добра идея. Аз не пиех преди да забременея, просто защото не знаех, че трябва Rolling Eyes
Успех с бебеправенето Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 23 036
Е, как да не се правят изследвания, бре момичета? Най-елементарното е профилактичен преглед, цитонамазка и микробиология!
Когато решихме, че искаме да станем родители, веднага отидох на профилактичен преглед при моята гинеколожка. По принцип редовно си ходя. Добре, че направих така, защото за моя изненада ми откри възпаление на едната тръба и при евентуално забременяване можеше да се получи извънматочна бременност  Sad Направих си цитонамазка и микробиология. И двамата с мъжа ми сме непушачи, така че тук нямаше проблем. Веднага започнах да пия фолиева киселина  Peace

# 8
  • Мнения: 3 621
Ако ходиш редовно на профилактични прегледи при гинеколог, няма нужда от изследвания. Започвай да си пиеш фолиевата киселина и дано скоро да ни се похвалиш с  EFP

# 9
  • Мнения: 3 478
Наистина по-добре сега да пиеш фол.киселина, отколкото по време на самата бременност
Цитонамазката също е добра идея.

# 10
  • Мнения: 7 201
Е, как да не се правят изследвания, бре момичета? Най-елементарното е профилактичен преглед, цитонамазка и микробиология!
Peace Това е достатъчно на първо време.И започвай с пиенето на фолиевата,както са те посъветвали останалите мами.
Ако след 6 мес. целенасочено бебеправене няма резултат(което не ти пожелавам)-тогава тръгвайте към по-сериозните изследвания!Успех и скоро да се похвалиш! Hug

# 11
  • Мнения: 6 314
излседвания само ако имате симптоми, нещо не сте добре или бебето не идва
иначе за мен, това са изгубени услия и пари


Хламидията, цитомегаловирусът и микоплазмозата могат да са абсолютно безсимптомни, но да предизвикат проблеми с бременността.
Много по-добре е да се направи предварително изследване, така че ако има проблеми, те да се лекуват преди бременността.

Ето ТУК има описание на изследванията преди забременяване.

# 12
  • София
  • Мнения: 23 036
Mamma, го е казала пределно ясно.
Защото, ако не бях отишла на профилактичен преглед, за да ми кажат за силно възпалената тръба, не ми се мисли за тежките последствия, които можеха да ми се стоварят при евентуално забременяване. А нямах никакви симптоми - нито болки, нито нищо. Дори гинеколожката ми се учуди как нищо не съм почувствала. Месец след като се излекувах, вече бях много щастливо бременна  Heart Eyes
Успех на авторката   bouquet

# 13
  • Мнения: 6 314
Аз го написах не само на база "четено в нета", но и на база собствен опит.
Лекувахме микоплазмоза повече от 2 месеца преди да забременея. Абсолютно никакви симптоми нямахме и без направения тест нямаше как да разберем.
Микоплазмозата обаче води до стерилитет, а при евентуална бременност - до аборт. Изследвания сочат микоплазмозата и като причина за ранна детска смъртност до 28 ден след раждане, ако плодът е бил заразен.

# 14
  • Мнения: 8 999
Една пълна кръвна картина и урина няма да навреди. А за жената мисля, че е абсолютно задължително да си направи гинекологичен преглед - с всичките му посявки, намазки, графии и т.н. Много е тъпо да забременееш и да се установи, че имаш някакво досадно гинекологично заболяване като гъбички например.
Аз лично не съм си правила никакви предварителни изследвания, но тъй като редовно /на 6 месеца посещавам гинеколог/ и съм била само с един партньор /мъжа ми/, не сметнах за необходимо да се изследвам всеки месец, докато установя, че съм бременна. Първото ми зачеване не беше от раз, отне ни цели 5 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт