Преди да решим да имаме бебе

  • 17 168
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 323
Ако всичко ви е наред, никакви изследвания не ви трябват.
А това, дали и с бебето всичко ще е наред е само и единствено Божа работа.

Разбира се, защо са нужни изследвания преди или по време на бременността... всичко е Божа работа.
Хайде стига, моля.
Добре е да има информация. Ако някой не желае да прави изследвания и ги счита за ненужни, нека не прави, никой не го кара на сила.
Призивите да се оставим в ръцете на природата/Божиите ръце и естествения подбор ми се струват обаче крайни.

"Ако всичко е наред" - как точно се разбира дали всичко е наред? Особено при проблеми, които нямат ярко изразена или нямат никаква симптоматика?!?

Джуличка, по време на бременностите ти не си ли правила изследвания (отново визирам изказването, че дали всичко ще е наред е Божа работа)?

# 31
  • Мнения: 121
Никакви

# 32
  • Мнения: 5 393
За мен задължително е посещение при гинеколога за профилактичен преглед, цитонамазка и микробиология. Кръвна картина също бих пуснала, но не задължително.

"Никакви" ми звучи много несериозно, ако бременността е планирана. При непланирана е разбираемо да се пропуснат.

# 33
  • София
  • Мнения: 368
Като решихме да започнем бебеправенето отидох на профилактичен преглед, направих си цитонамазка, микробиология, пуснаха ми пълна кръвна картина и урина и добре, че го направих. Оказа се, че имам раничка на шийката на матката след горене и лечение с един куп лекарства, доктора ни даде зелена светлина за правенето на бебе, като ни предупреди, че може да отнеме малко време заради лечението, което минах и да не се тревожа....един месец по - късно вече бях бременна.
Успех и положителен тест ти желая съвсем скоро! Peace

# 34
  • Мнения: 4 615
В случай, че ходиш редовно на профилактични прегледи и при един и същ гинеколог, просто може да му споделиш, че планираш бременност. Той ще те насочи. Или поне така трябва да бъде.

# 35
  • Мнения: 2 447
Не сме си правили никави изследвания..

# 36
  • Мнения: 1
kakvo e  цитонамазка ?

# 37
  • София
  • Мнения: 5 079
Не сме правили предварителни изследвания, но беше за малко, тъй като синът ми се "получи" след повече от година и половина опити...

# 38
  • Мнения: 6 323


Въпросът сериозен ли е?!?

Това е профилактично изследване, което всяка жена, водеща полов живот, трябва да прави поне веднъж годишно.

Информация:

http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=655
http://www.ivf.no-meat.org/gyn_health/papsmear/
http://www.maichindom-varna.com/blog.php?s=45&id=29

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=459580.0

# 39
  • Мнения: 125
Преди бебеправенето си направих редовните женски прегледи- цитонамазка, микробиология и разни други кръвни тестове, а мъжо го пратих на  кръвен тест за хламидии и т.н+ спермограма Mr. Green

# 40
  • Мнения: 959
Редовен преглед при гинеколог + цитонамазка  ...

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз лично не съм си правила никакви изследвания преди да забременея  Peace
и аз.....излъгах и се редактирам-бях на гинеколог

# 42
  • Мнения: 9 990
Ако всичко ви е наред, никакви изследвания не ви трябват.
А това, дали и с бебето всичко ще е наред е само и единствено Божа работа.[/b]

Боже.... ooooh!


Боже, Боже... ooooh!
Извинете за спама, достатъчно отговори и насоки са дадени, аз само ще възклика-за пореден път се убеждавам защо После се рИве по форОмите... Tired

# 43
  • Мнения: 6 274
Ако всичко ви е наред, никакви изследвания не ви трябват.
А това, дали и с бебето всичко ще е наред е само и единствено Божа работа.

Разбира се, защо са нужни изследвания преди или по време на бременността... всичко е Божа работа.
Хайде стига, моля.
Добре е да има информация. Ако някой не желае да прави изследвания и ги счита за ненужни, нека не прави, никой не го кара на сила.
Призивите да се оставим в ръцете на природата/Божиите ръце и естествения подбор ми се струват обаче крайни.

"Ако всичко е наред" - как точно се разбира дали всичко е наред? Особено при проблеми, които нямат ярко изразена или нямат никаква симптоматика?!?

Джуличка, по време на бременностите ти не си ли правила изследвания (отново визирам изказването, че дали всичко ще е наред е Божа работа)?

Дали не съм го написала правилно или не сте ме разбрали както трябва?  newsm78

Както и да е, мисълта ми беше друга.
Значи, ако не ни предстои бременност няма нужда да ходим на гинеколог, така ли?
Ако няма да забременяваме, нито цитонамазки има смисъл да се правят, нито профилактични прегледи, нито нищо?
Та, исках да кажа, че ако потребителката си ходи регулярно на гинеколог, ако си е правила цитонамазки и т.н. (няма да изброявам, извинете ме), и ако всичко е наред, не мисля, че има някакви други жизненоважни изследвания, които да трябва да се правят.

А колкото до това дали съм си правила изследвания - естествено, че съм си правила.
И нима това ми е помогнало да имам здрави деца?
А тези, мами, които също са си правили всички изследвания, но за съжаление детенцето се е родило с някаква малформация?
Тогава какво?

Ето това имах предвид, с изречението, че всичко е Божа работа.

И се извинявам на който не ме е разбрал  bouquet , но в крайна сметка това е моето мнение, това казвам.

# 44
  • София
  • Мнения: 23 096
Една жена, отговорна към здравето си и ходеща редовно на профилактични гинекологични прегледи, наистина няма какво друго да направи, за да действа за бебе  Peace Аз ходя на 6 мес. на преглед плюс цитонамазка и микробиология, без значение дали искам или не искам да имам още деца.
За жалост имам приятелки и познати, за които ходенето на гинеколог е нещо ужасно и чудовищно едва ли не. Като пример само: моя позната за пръв път в живота си си направи цитонамазка на 35 годишна възраст. А една съседка откакто е родила сина си (преди 15 год.) не е стъпвала в гинекологичен кабинет, защото я било страх  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт